موبایل

Spotify باعث کشته شدن Car Thing شد

بر اساس گزارشی، Spotify در تماس درآمد سه ماهه خود اعلام کرد که Car Thing خود را که یک دستگاه صفحه لمسی 90 دلاری است که برای آسان‌تر کردن دسترسی به سرویس پخش موسیقی برای افرادی که سیستم سرگرمی سازگار با Apple CarPlay یا Android Auto را ندارند، از بین می‌برد. از The Verge.

این یک سفر طولانی و عجیب برای Spotify’s Car Thing بوده است، که در ابتدا در سال 2019 به عنوان دستگاهی ظاهر شد که تنها برای مجموعه بسیار محدودی از مشتریان Spotify به عنوان راهی برای جمع آوری داده ها در مورد افرادی که در ماشین به موسیقی گوش می دهند (و احتمالاً سایر موارد) در دسترس بود. ) عادات این اقدام گمانه‌زنی‌های زیادی را در مورد زمان و اینکه آیا این شرکت واقعاً چنین دستگاهی را به فروش خواهد رساند و اگر چنین است، هزینه آن چقدر است را برانگیخت.

Spotify Car Thing یک تماس ورودی را نشان می دهد.
Spotify

در سال 2021، Spotify شروع به پذیرش ثبت نام برای Car Thing کرد، اما با یک تغییر: فقط اعضای Spotify Premium می‌توانستند برای دریافت آن درخواست دهند، و هیچ راهی برای تضمین اینکه در صورت ثبت‌نام، در لیست کاربران مجاز خواهید بود وجود نداشت. اما کسانی که این برش را انجام دادند، به جز هزینه ناچیز ارسال، دستگاه را به صورت رایگان دریافت کردند.

سرانجام، حدود یک سال بعد، در سال 2022، این شرکت فروش Car Thing را با قیمت یکباره 90 دلار به همه باز کرد. او این اعلامیه را با گفتن این که این کار مفید بودن محدود دستگاه را بهبود می‌بخشد (در واقع فقط می‌تواند Spotify را کنترل کند، و شما همچنان به گوشی خود برای کار کردن آن نیاز دارید) با اجازه دادن به آن برای کنترل رسانه‌های خارج از Spotify نیز کمک می‌کند.

مطلب پیشنهادی:  آیفون 15 سری پرو ممکن است شامل دکمه‌های نیمه‌رسانا باشد، نکاتی که تامین‌کننده اپل: گزارش

اما به نظر می رسد Car Thing پنجره موفقیت خود را از دست داده است. این شرکت با استناد به “تقاضا برای محصول و مشکلات زنجیره تامین” گفت که تولید محصول را متوقف خواهد کرد، حرکتی که طبق گزارش ها حدود 32 میلیون دلار برای Spotify هزینه خواهد داشت. مالکان موجود Car Thing همچنان مورد حمایت قرار خواهند گرفت، اما این شرکت نگفته است که این دوره پشتیبانی چقدر طول خواهد کشید.

اگر مشکلی ندارید که بخشی از تجربه محصولی که اکنون از بین رفته است باشید، به نظر می رسد Spotify واحدهای Car Thing باقیمانده خود را با تخفیف 50 دلار به جای قیمت معمول 90 دلار به فروش می رساند.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا