کامپیوتر

SSD های خنک شونده با بخار درجه صنعتی اینجا هستند

کامپیوترهای درجه صنعتی در حال حاضر کمکی به سرعت خواندن/نوشتن دارند. شرکت تایوانی Team Group یک SSD خنک‌کننده با بخار درجه صنعتی M.2 با سرعت خواندن/نوشتن پایدار تا 3500 مگابایت بر ثانیه ایجاد کرده است.

N74V-M80 اولین SSD صنعتی با کارایی بالا با محفظه خنک کننده بخار در جهان است. البته خود خنک کننده بخار چیز جدیدی نیست. بسیاری از گوشی های هوشمند از این فناوری برای خنک نگه داشتن پردازنده های خود استفاده می کنند و طبق گزارش ها، سامسونگ استفاده از آن را در لپ تاپ های مصرفی آغاز خواهد کرد.

SSD M.2 مشکی بخار خنک کننده مشکی گروه تیم.

اما این تراشه های مصرف کننده کوچک هستند. متوسط ​​درایو UFS 3.0 در گوشی های هوشمند زیر 1000 مگابایت بر ثانیه است. لپ تاپ ها و رایانه های شخصی می توانند به سرعت 2000 مگابایت بر ثانیه برسند، اما انتظار نداشته باشید که این سرعت را برای مدت طولانی حفظ کنند. نیازهای صنعتی بسیار متفاوت است.

به گفته Tech PowerUp، SSD جدید با بخار خنک کننده مانند اکثر SSD ها به خنک کننده هوا بستگی ندارد. در عوض، از یک لوله برای انتقال مایع خنک کننده به منطقه گرما استفاده می کند که سپس در یک محفظه مخصوص تبخیر می شود. بخار گرما را از طریق یک سری پره های آلومینیومی رسانای حرارتی از هسته می گیرد.

نتیجه این است که فشار حرارتی در دماهای بالا وجود ندارد و SSD قادر است سرعت خواندن/نوشتن بالایی را تا 3500 مگابایت بر ثانیه تحت بارگذاری پایدار حفظ کند. در مقایسه، اکثر SSD های خنک شونده با هوا زمانی که خیلی داغ می شوند کند می شوند، اما این واحد خنک کننده با بخار 75 درصد سریعتر است. می تواند در دمای -40 درجه فارنهایت تا 185 درجه فارنهایت (40- تا +85 درجه سانتیگراد) بدون تاخیر کار کند.

مطلب پیشنهادی:  نحوه اشتراک گذاری هارد اکسترنال بین مک و ویندوز

این گوشی در انواع 128، 256 و 512 گیگابایتی عرضه می شود و از فلش TLC استفاده می کند و از رابط PCIe Gen 3 پشتیبانی می کند.

با روی آوردن صنایع در سراسر جهان به اتوماسیون، نیازهای محاسبات با عملکرد بالا (HPC) در حال افزایش است. تحقیقات علمی و پزشکی به HPC برای پردازش به موقع حجم عظیمی از داده ها، مانند هوانوردی و دفاع، وابسته است. کامپیوترهای صنعتی برای مدت زمان طولانی در انواع محیط ها تحت بارهای کاری شدید قرار دارند. SSD گروه تیم M.2 با خنک کننده بخار یک پیشرفت برای این صنایع است.

با این حال، انتظار نداشته باشید که به این زودی ها یک SSD M.2 خنک شونده با بخار را در سیستم بازی خود ببینید. این کاملا صنعتی است.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا