موبایل

TikTok در تلاش برای لغو ممنوعیت این برنامه در سراسر ایالت از مونتانا شکایت کرده است

TikTok پس از اینکه اخیراً اولین ایالتی بود که لایحه‌ای را امضا کرد که این برنامه محبوب را در سراسر ایالت از اول ژانویه ممنوع می‌کند، به دلیل نگرانی‌های امنیت ملی مربوط به مالک چینی آن، از مونتانا شکایت کرده است.

TikTok در بیانیه ای گفت: «ما ممنوعیت غیرقانونی مونتانا در TikTok را به چالش می کشیم تا از تجارت خود و صدها هزار کاربر TikTok در مونتانا محافظت کنیم. ما معتقدیم که چالش قانونی ما بر اساس مجموعه ای از سوابق و حقایق بسیار قوی پیروز خواهد شد.»

این شکایت که روز دوشنبه در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه مونتانا تنظیم شد، به دنبال لغو این ممنوعیت است که به گفته آن “غیرقانونی” است زیرا با حقوق آزادی بیان در ایالات متحده نقض می کند. او همچنین گفت که ادعای مونتانا مبنی بر اینکه TikTok تهدیدی برای امنیت ملی است، مسایلی را در بر می گیرد که از اهمیت فدرالی بسیار بالایی برخوردار است و بنابراین ایالت نباید تلاش کند تا برنامه را بر اساس آن تنظیم کند.

TikTok که متعلق به ByteDance مستقر در پکن است و حدود 150 میلیون کاربر در ایالات متحده دارد، به دلیل نگرانی از دسترسی دولت چین به داده های کاربران، در بسیاری از نقاط جهان تحت نظارت فزاینده ای قرار گرفته است. برخی در ایالات متحده همچنین پیشنهاد کرده‌اند که مقامات چینی می‌توانند الگوریتم این برنامه را برای ارائه محتوا یا محتوای طرفدار چینی که برای منافع ایالات متحده مضر است، دستکاری کنند. TikTok همیشه اتهامات مربوط به تخلف را رد کرده است.

مطلب پیشنهادی:  مشخصات Poco F5 5G و Poco F5 Pro 5G قبل از مراسم رونمایی در 9 می فاش شد: جزئیات

در این دادخواست می‌گوید نگرانی‌های مونتانا مبنی بر دسترسی مقامات چینی به داده‌های کاربران تیک‌توک مستقر در ایالات متحده بی‌اساس است و ادعا می‌کند که دولت «این اقدامات خارق‌العاده و بی‌سابقه را بر اساس گمانه‌زنی‌های بی‌اساس انجام داده است».

اقدام TikTok برای شکایت از مونتانا چند روز پس از آن صورت می گیرد که گروهی متشکل از پنج سازنده TikTok اقدامات مشابهی را علیه دولت گنج پس از ممنوعیت انجام دادند.

بیش از نیمی از ایالت های ایالات متحده تاکنون استفاده از این برنامه را در دستگاه های فدرال ممنوع کرده اند، اما هفته گذشته، مونتانا اولین کشوری بود که قانونی را ارائه کرد که تلاش می کرد دانلود این برنامه را در داخل مرزهای ایالتی خود متوقف کند.

ممنوعیت مونتانا مانع از دسترسی کاربران فعلی به برنامه نخواهد شد. در عوض، این ممنوعیت با تهدید شرکت‌هایی مانند TikTok، Apple و Google به جریمه 10000 دلاری برای هر روز ماندن این برنامه در فروشگاه‌های اپلیکیشن که کاربران مونتانا می‌توانند آن را دانلود کنند، در دسترس قرار می‌گیرد.

برخی معتقدند قانون مونتانا نمادین تر است زیرا اجرای آن می تواند چالش برانگیز باشد، اما اگر اقدام مونتانا تعدادی از ایالت های دیگر را وادار به پیروی از این قانون کند، قطعاً ممنوعیت آن از منظر دیگری دیده می شود.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا