تکنولوژی

TikTok یک رئیس جدید امنیتی را در میان افزایش نظارت ایالات متحده منصوب کرده است

TikTok یک رئیس جدید امنیتی را منصوب کرده است زیرا این برنامه ویدیویی محبوب به دلیل نگرانی از اینکه اطلاعات کاربران ممکن است به چین ختم شود، تحت نظارت فزاینده کنگره و سایر مقامات آمریکایی قرار گرفته است.

TikTok یک رئیس جدید امنیتی را منصوب کرده است زیرا این برنامه ویدیویی محبوب به دلیل نگرانی از اینکه اطلاعات کاربران ممکن است به چین ختم شود، تحت نظارت فزاینده کنگره و سایر مقامات آمریکایی قرار گرفته است.

این شرکت روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد که کیم آلبارلا به عنوان رئیس موقت سازمان امنیت جهانی TikTok منصوب شده است. او بر این انتقال نظارت خواهد کرد در حالی که رولاند کلوتیر، که از فعالیت های روزمره در 2 سپتامبر کناره گیری می کند، به سمت یک نقش مشاوره با تمرکز بر تأثیر تجاری برنامه های امنیتی و اعتماد حرکت می کند. TikTok متعلق به ByteDance Ltd چین است.

شو زی چو، مدیر اجرایی و معاون فناوری ByteDance، دینگکون هونگ در بیانیه‌ای گفتند: «بخشی از رویکرد در حال تحول ما به حداقل رساندن نگرانی‌های امنیتی داده‌های کاربران ایالات متحده است، از جمله ایجاد یک بخش مدیریت داده‌های کاربر جدید ایالات متحده برای TikTok. “این یک سرمایه گذاری مهم در شیوه های حفاظت از داده های ما است و همچنین دامنه نقش CSO جهانی را تغییر می دهد.”

چندین سناتور جمهوری خواه در نامه ای در 27 ژوئن به Chew نوشتند و در مورد گزارشی در Buzzfeed News مبنی بر اینکه مهندسان این شرکت در چین به داده های کاربران ایالات متحده TikTok دسترسی داشتند، ابراز نگرانی کردند. قانونگذاران گفتند TikTok و ByteDance “از دسترسی خود به گنجینه ای از داده های کاربران ایالات متحده برای زیر نظر گرفتن آمریکایی ها استفاده می کنند.” سناتورها افزودند که «متاسفانه این اطلاعات فراتر از اطلاعات کاربران به فضای امنیت ملی گسترش می‌یابد. ”

مطلب پیشنهادی:  سیارک ها در اول ماه مه به زمین نزدیک می شوند! یکی از آنها یک هیولای 100 فوتی است و دو نفر دیگر غول های 45 فوتی هستند: ناسا

برندن کار، یکی از اعضای جمهوری‌خواه کمیسیون ارتباطات فدرال، یکی از سرسخت‌ترین مخالفان TikTok بوده و از شرکت اپل خواسته است. و گوگل برنامه ویدیویی محبوب را از فروشگاه های خود حذف کنند. این هفته، کار در مقابل یک پانل مجلس درباره نگرانی‌هایش درباره اینکه پرسنل نظامی با استفاده از این برنامه می‌توانند امنیت ملی را به خطر بیندازند شهادت داد.

TikTok در نامه ای در 30 ژوئن به سناتورها پاسخ داد و اذعان کرد که برخی از کارمندان مستقر در چین به اطلاعات کاربران آمریکایی دسترسی داشتند، اما اطلاعات رد شده به حزب کمونیست چین رسید.

TikTok همچنین گفت که با دولت ایالات متحده برای تقویت امنیت در مورد اطلاعات کاربران – به ویژه هر چیزی که توسط کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده یا CFIUS به عنوان “امن” تعیین شده است، همکاری می کند. تلاش جدید شامل ذخیره فیزیکی اطلاعات آمریکایی در مراکز داده روی سرورهای آمریکایی متعلق به غول نرم افزاری Oracle Corp است.

به گفته یکی از افراد آشنا به این موضوع، خروج کلوتیر از این نقش در سه ماهه گذشته انجام شده است، زیرا این شرکت یک تیم امنیت داده ویژه ایالات متحده به نام “USDS” را برای رفع این نیازها در منطقه ایجاد می کند. به گفته این شخص، این تیم مستقیماً به مدیر عامل TikTok گزارش می دهد و همچنین شامل کارکنانی می شود که در زمینه مهندسی، تولید، تعدیل محتوا و عملیات کار می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا