کامپیوتر

TSMC انتظار دارد درآمد سالانه 10 میلیارد دلار از کارخانه های تولید تراشه در ایالات متحده داشته باشد. تیم کوک می گوید اپل از تراشه های جدید استفاده خواهد کرد

TSMC روز سه‌شنبه زمانی که دو کارخانه تولید تراشه برنامه‌ریزی‌شده در آریزونا افتتاح شدند، درآمد سالانه ۱۰ میلیارد دلار برآورد کرد. این سازنده تراشه تایوانی اعلام کرد که سرمایه گذاری برنامه ریزی شده خود در کارخانه ها را سه برابر کرده و به 40 میلیارد دلار رسانده است. اولین کارخانه تا سال 2024 به بهره برداری خواهد رسید، در حالی که تاسیسات دوم در نزدیکی آن تراشه های پیشرفته را تا سال 2026 تولید خواهد کرد. جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و دیگران، از جمله مدیران عامل مشتریان عمده TSMC، در مراسم “ابزار” برای انتقال نمادین اولین تجهیزات به داخل شرکت کردند. طبقه مغازه تسهیلات جدید 12 میلیارد دلاری (تقریباً 99 کرور).

زمانی که هر دو کارخانه را تکمیل کنیم، سالانه بیش از 600000 ویفر تولید خواهیم کرد که معادل 10 میلیارد دلار (تقریباً 82 کرور) درآمد سالانه و با فروش محصول به مشتریان ما بیش از 40 میلیارد دلار (تقریباً 330 کرور روپیه) است. مارک لیو، مدیرعامل TSMC گفت.

لیو افزود: این پروژه ها منجر به ایجاد 31,000 شغل در ساخت و ساز و ایجاد 13,000 شغل پردرآمد با فناوری بالا می شود که شامل 4500 کارمند مستقیم TSMC می شود.

Apple، Nvidia و Advanced Micro Devices، همه مشتریان اصلی TSMC، گفته اند که انتظار دارند تراشه های آنها در کارخانه های جدید آریزونا ساخته شود.

ما با TSMC کار می کنیم تا تراشه هایی تولید کنیم که به تولید محصولات ما در سراسر جهان کمک می کند. تیم کوک، مدیر عامل اپل، گفت و ما مشتاقانه منتظریم که این کار را در سال های آینده گسترش دهیم، زیرا TSMC ریشه های جدید و عمیق تری در آمریکا دارد.

مطلب پیشنهادی:  قیمت این کامپیوتر بازی Alienware تا جمعه سیاه کاهش یافت

لیزا سو، مدیرعامل AMD گفت: “AMD انتظار دارد مشتری بزرگ هر دو کارخانه باشد و ما متعهد هستیم که با TSMC و کل اکوسیستم همکاری نزدیک داشته باشیم.”

حداقل ده ها جرثقیل بزرگ هنوز در اطراف اولین کارخانه به نام Fab 21 قرار دارند. این کارخانه در شمال فینیکس است که توسط تپه های قهوه ای و زمین خالی احاطه شده است.

در پس‌زمینه کارخانه جدید TSMC با پرچم و پارچه‌هایی که روی آن نوشته شده بود «Future Made in America, Phoenix, Arizona»، مدیران TSMC به رهبری موسس موریس چانگ، 91 ساله، همراه با مدیرانی از تامین‌کنندگان کلیدی ماشین‌آلات و اپل، انویدیا و AMD، برشته کردند. افتتاح کارخانه شراب گازدار

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا