تکنولوژی

VLC Media Player در هند ممنوع است یا خیر؟

در اینجا دلایلی وجود دارد که نشان می دهد VLC Media Player در هند ممنوع نیست. جزئیات را اینجا بخوانید.

اخیرا یکی از محبوب ترین پخش کننده های رسانه ای به نام VLC Media Player در هند ممنوع شد. یا وجود دارد؟ با این حال، این برنامه همچنان برای دانلود در فروشگاه گوگل پلی و اپ استور برای همه در دسترس است. همچنین اگر پخش کننده روی گجت شما نصب شده باشد، می توانید بدون مشکل آن را بازی کنید، اما وب سایت www.videolan.org کار نمی کند. بر اساس گزارش ها، VLC Media Player روی برخی از رایانه ها کار نمی کند. قابل ذکر است، هیچ سخن رسمی در مورد ممنوعیت VLC Media Player توسط منابع دولتی وجود ندارد.

طبق گزارش Gadgets Now، مسدود کردن این برنامه چیز جدیدی نیست زیرا سازمان مادر VLC، VideoLan، ادعا می کند که این پلتفرم 6 ماه پیش در ماه فوریه 2022 ممنوع شده است. این گزارش همچنین نشان می دهد که VideoLan حتی به وزارت الکترونیک نیز مراجعه کرده است. و فناوری اطلاعات دلایل ممنوعیت را بدانند اما پاسخی دریافت نکردند. با این حال، هنوز دلایل متعددی وجود دارد که نشان می دهد VLC Media Player ممکن است در هند ممنوع نباشد. دلایل را اینجا بررسی کنید:

همچنین بخوانید: برنامه‌های ممنوعه در هند: BGMI به VLC Media Player، بزرگ‌ترین نام‌هایی که مسدود شده‌اند را بیاموزید

1. این برنامه همچنان برای دانلود از فروشگاه Google Play و App Store در دسترس است

به طور کلی، برنامه های ممنوعه از فروشگاه گوگل پلی و اپل اپ استور حذف می شوند تا برای عموم قابل دانلود نباشند. این اتفاق برای PUBG Mobile، Garena Free Fire و بسیاری دیگر از وب‌سایت‌های مرتبط با چین رخ داد. اما در مورد VLC Media Player اینطور نیست. قابل ذکر است که سایر برنامه هایی که در هند ممنوع شده بودند از جمله BGMI از این فروشگاه ها حذف شده اند.

مطلب پیشنهادی:  خشم طوفان خورشیدی! NOAA هشدار می دهد که احتمال دارد فردا طوفان ژئومغناطیسی ایجاد شود

همچنین بخوانید: پخش کننده رسانه ای محبوب VLC در هند ممنوع شد: گزارش

2. هیچ بیانیه رسمی از سوی دولت هند وجود ندارد

دولت هند هنوز بیانیه رسمی در مورد ممنوعیت VLC Media Player در هند منتشر نکرده است. پیش از این، زمانی که تصمیمات مشابهی برای ممنوعیت اپلیکیشن ها گرفته شد، بیانیه ای رسمی از سوی دولت منتشر شد که دلیل این ممنوعیت را بیان می کرد. اما در این مورد هنوز هیچ اتفاقی از این قبیل رخ نداده است. بر اساس گزارش Gadgets Now، بنیاد آزادی اینترنت (IFF) درخواستی برای حق دسترسی به اطلاعات به DoT ارسال کرده است تا به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد ممنوعیت این وب سایت باشد، که GoI MeitY با «اطلاعات موجود نیست» پاسخ داد. [with MeitY]”. مقامات این وزارتخانه همچنین “ارتباط” با این ممنوعیت را رد کردند.

3. وب سایت VLC در جستجوی گوگل ظاهر می شود

با وارد کردن VLC در جستجوی گوگل، پیشنهادی برای وب سایت رسمی پخش کننده رسانه به شما می دهد. همچنین، وقتی پیشنهاد کلیک می‌شود، وب‌سایت VLC Media Player با URL https://www.videolan.org/ روی یک لپ‌تاپ Windows باز می‌شود. حتی گزینه دانلود VLC را نشان داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا