تکنولوژی

WWDC 2023: تیم کوک مدیر عامل اپل با اسمی جین برنده چالش دانشجویی سوئیفت از هند ملاقات کرد.

اسمی جین، زن 20 ساله هندی که برنده جایزه WWDC برای ایجاد یک پلتفرم اپلیکیشن مراقبت های بهداشتی شد، در جریان WWDC 2023، تیم کوک، مدیر عامل اپل را ملاقات کرد.

اسمی یکی از برندگان چالش Swift Student Challenge در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان (WWDC) شد. چالش برای دانش‌آموزان در سراسر جهان ایجاد یک زمین بازی برنامه اصلی با استفاده از زبان کدنویسی سوئیفت بود.

اسمی جین، 20 ساله، از ایندور برنده این جایزه برای اپلیکیشن خود شد. اکنون، برای جین، کدنویسی نه تنها فرصتی برای ایجاد یک مسیر شغلی منحصر به فرد، بلکه برای کمک به دیگران در این راه است.

لازم به ذکر است که امسال اپل تعداد برندگان را از 350 برنده در سال های گذشته به 375 افزایش داده است تا دانش آموزان بیشتری در این رویداد شرکت کنند و به دلیل هنرمندی و نبوغ خود شناخته شوند.

و به عنوان برنده، اسمی روز یکشنبه، درست قبل از WWDC 2023، یک جلسه مجازی با تیم کوک، مدیر عامل اپل داشت.

کوک گفت: کار باورنکردنی اسمی نمونه ای از خلاقیت و نبوغ است که در سراسر کشور به نمایش گذاشته شده است. او اکنون آماده است تا با کمک به مردم در مورد سلامتی آنها تأثیر عمیقی بر جهان بگذارد و ما از دیدن کارهای بعدی او هیجان زده هستیم.

زمین های بازی موضوعات متنوعی مانند سلامت، ورزش، سرگرمی و محیط زیست را پوشش می دادند. این فرصت کدنویسی به دانش آموزان اجازه داد تا علایق خود را با جهان به اشتراک بگذارند.

چرا اسمی جین برنامه خود را ایجاد کرد

اسمی در حالی که در دانشگاه مدی کپس است متوجه می شود که عموی دوستش قرار است برای جراحی مغز انجام شود. در نتیجه او با چشمان جابجا شده و فلج صورت باقی ماند. اسمی با پذیرش این چالش، پد اپلیکیشن برنده خود را برای ردیابی حرکات چشم کاربر در حالی که تلاش می کند توپی را که در اطراف صفحه نمایش می چرخد ​​ردیابی کند، طراحی کرد.

مطلب پیشنهادی:  آیا نمی خواهید پیام های صوتی طولانی را در واتس اپ بشنوید؟ ویژگی رونویسی در راه است

هدف از این پد کمک به تقویت عضلات چشم است و اگرچه از عموی دوستش الهام گرفته شده است، جین امیدوار است که بتواند برای افرادی که دارای انواع بیماری ها و آسیب های چشمی هستند استفاده کند.

اسمی، در مورد اینکه چه چیزی الهام‌بخش او برای ایجاد پلتفرم اپلیکیشن شده است، می‌گوید: «برای من مهم بود که یک پلتفرم اپلیکیشن ایجاد کنم که بتواند بر زندگی افرادی مانند او تأثیر مثبت بگذارد. هدف بعدی من دریافت بازخورد و اطمینان از کارآمد و کاربرپسند بودن آن است، سپس آن را در اپ استور منتشر کنید. در نهایت، می خواهم آن را گسترش دهم تا به تقویت تمام عضلات صورت کمک کند و امیدوارم روزی بتواند به عنوان یک ابزار درمانی باشد که افرادی مانند عموی دوستم بتوانند از آن استفاده کنند.

اسمی افزود: «وقتی احساس می‌کنید بخشی از چیزی بزرگ‌تر هستید، به شما انگیزه می‌دهد و باعث می‌شود بهتر عمل کنید. کدنویسی به من امکان می دهد چیزهایی ایجاد کنم که به دوستان و جامعه ام کمک کند. و این به من احساس استقلال می دهد که بسیار قدرتمند است.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا