کامپیوتر

YMTC چین از تراشه با 232 لایه سلول حافظه رونمایی کرد تا بتواند با Micron و SK Hynix پیشی بگیرد.

شرکت چینی تراشه‌ساز Yangtze Memory Technologies Ltd (YMTC) روز چهارشنبه از فناوری جدید تراشه‌های حافظه خبر داد که به آن کمک می‌کند تا با رقبای Micron و SK Hynix پیشی بگیرد، درست زمانی که واشنگتن محدودیت‌های شدیدتری را برای شرکت‌های نیمه‌رسانای چینی در نظر گرفته است.

به گزارش روز چهارشنبه گلوبال تایمز تحت حمایت دولت، این شرکت از نسل چهارم تراشه NAND سه بعدی خود، X3-9070، و اولین تراشه ای که دارای 232 لایه سلول حافظه است، رونمایی کرد.

این امر آن را به رقیب Micron نزدیک می کند که ماه گذشته اعلام کرد قصد دارد تولید انبوه تراشه 232 لایه خود را تا پایان سال آغاز کند.

SK Hynix کره جنوبی نیز اولین تراشه حافظه 238 لایه خود را توسعه داد که دارای معیار جدیدی در صنعت است.

سخنگوی YMTC از اظهار نظر درباره گزارش گلوبال تایمز خودداری کرد.

کارشناسان صنعت می گویند که اگرچه YMTC ممکن است تولید انبوه تراشه را به این زودی آغاز نکند، اما همچنان یک پیشرفت برای این شرکت است.

سهم بازار این شرکت همچنان تک رقمی است، اما به شدت در حال گسترش ظرفیت تولید و تحقیق و توسعه خود با کمک یارانه های دولتی است.

توبی ژو، که بخش تراشه چین را در شرکت تحقیقاتی Canalys ردیابی می‌کند، می‌گوید در حالی که درآمد YMTC در طول سال‌ها بهبود یافته است، شکاف‌هایی بین آن و رهبران بازار باقی مانده است.

YMTC زمانی که یک بازیگر ناشناخته تحت حمایت شرکت دولتی بیمار چین Tsinghua Unigroup بود، با پیشرفت سریع تحقیق و توسعه خود توجه صنعت تراشه را به خود جلب کرد.

مطلب پیشنهادی:  فروش لپ تاپ اچ پی: 400 دلار از Spectre x360 و بیشتر تخفیف بگیرید

بلومبرگ در ماه مارس گزارش داد که شرکت سازنده گوشی اپل در نظر دارد از YMTC به عنوان تامین کننده تراشه حافظه استفاده کند که این یک موهبت بزرگ برای این شرکت نوپا خواهد بود.

رویترز اوایل این هفته گزارش داد که واشنگتن، با اشاره به تهدید فزاینده چین، در حال بررسی اعمال محدودیت‌هایی بر شرکت‌هایی است که YMTC را تامین می‌کنند و سازندگان تجهیزات را از فروش قطعاتی به شرکتی که به آن اجازه می‌دهد تراشه‌های 128 لایه و بیشتر بسازد، منع می‌کند.

این محدودیت‌ها، در صورت اجرا، می‌تواند جاه‌طلبی YMTC برای گسترش تجارت خود را متزلزل کند، برخلاف روشی که تحریم‌های سال 2020 شرکت چینی Huawei Technologies Ltd را تکان داد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا