تکنولوژی

“آشنایی آنلاین یک قاتل است.” برای پیدا کردن یک شریک چقدر هزینه می کنید؟

من می خواهم ملاقات کنم: مردی قد بلند، تیره، خوش تیپ، دارای حس شوخ طبعی و شغلی پردرآمد در خدمات حرفه ای.

متخصصان جوان، مجرد و جاه طلبی که در شهر لندن کار می کنند، با درخواست های مشابه، صندوق پستی سیوبهان کوپلند، خواستگار خواستار را پر می کنند. آنها دهه 20 خود را با فارغ التحصیلی از دانشگاه های بسیار رقابتی و تنبیه شب های آخر در دفتر گذرانده اند. بسیاری از آنها در دهه 30 زندگی خود مشاغل قابل توجهی ایجاد کرده اند، اما چیزی در زندگی آنها کم است: عشق. اما این مردان و زنان پس از اینکه با کشیدن بی‌پایان در میان هنج، بامبل و تیندر خسته شده‌اند، نسبت به نسل‌های قبلی در مورد انتخاب شریک زندگی برای به اشتراک گذاشتن سال‌ها بداخلاق‌تر شده‌اند.

مشتریانی که در آژانس کوپلند، کوپید در شهر حضور می یابند، معیارهای سختگیرانه ای را برای او تعیین می کنند: جدای از ظاهر و شخصیت، یافتن فردی که به همان اندازه جاه طلب باشد، به ویژه برای زنان بسیار مهم است.

کوپلند گفت: “آنها برای رسیدن به موقعیتی در حرفه خود سخت کار کرده اند، بنابراین استانداردهای آنها بالاتر می رود.” و مشتریان حاضرند پول خود را روی خط بگذارند: یکی به او 25000 پوند پاداش می دهد اگر شوهر پیدا کند.

پارادوکس برنامه دوستیابی

البته، همه برای معرفی شدن چنین مبالغی را پرداخت نمی‌کنند، زیرا اپلیکیشن‌های دوستیابی در ربع قرن گذشته منفجر شده‌اند و به طور کامل روش کار عاشقانه را تغییر داده‌اند.

زمانی که یکی از اولین سایت‌های دوستیابی آنلاین، Match.com، در سال 1995 راه‌اندازی شد، نزدیک‌ترین معادل به خواستگاری اینترنتی که اکنون داریم تبلیغات طبقه‌بندی شده روزنامه‌ها بود. با گسترش سایت های دوستیابی در دهه نود و سپس با اولین برنامه های دوستیابی مانند Grindr در سال 2009، ملاقات با شخصی از طریق یک نمایه آنلاین بیشتر و بیشتر قابل قبول شد. به گفته YouGov، تا سال 2022، افراد بیشتری با شریک فعلی خود به صورت آنلاین آشنا شدند تا از طریق دوستان مشترک.

مطلب پیشنهادی:  نگرانی‌هایی به وجود می‌آیند که نشان می‌دهد ممکن است حجم باتری آیفون 16 پلاس اپل کاهش یابد

این برنامه‌ها دسترسی به طیف وسیع‌تری از موارد بالقوه را فراهم می‌کنند و کاربر می‌تواند صدها تاریخ احتمالی را در یک شب کشیدن انگشت در نظر بگیرد، عددی تقریبا غیرقابل تصور در مقایسه با اعدادی که ممکن است در یک شب بیرون رفتن در میخانه یا در یک میخانه با آن مواجه شوید. مهمانی دوست

اکنون که خواستگاری ساده شده است، یافتن “The One” باید آسان‌تر و سریع‌تر از همیشه باشد. مایرید مولوی، روانشناس روابط و مدیر سرویس همسریابی برکلی بین المللی، گفت: اما به نظر نمی رسد که اینطور باشد: تعداد گزینه ها می تواند بسیار زیاد باشد.

او می‌گوید: آشنایی آنلاین یک قاتل است. “مزیت این است که سریع است و مردم با مردم ملاقات می کنند، اما هیچ بررسی وجود ندارد… غربالگری که باید انجام دهید – وحشتناک است.”

الک کردن برای مسابقات احتمالی خسته کننده است، اما احساس الک کردن نیز خسته کننده است. یک زن 29 ساله که نخواست نامش فاش شود، گفت: “من مراحل حذف همه برنامه ها را به طور کلی پشت سر می گذارم، زیرا این کار خسته کننده و تضعیف کننده روحیه است.” «غریبه‌ها نسبت به افرادی که در زندگی واقعی با آنها برخورد می‌کنید، بسیار خشن‌تر هستند. “

برخی از ریاضیات دیدگاهی را ارائه می دهند. یک متخصص 33 ساله که برای صحبت آزادانه نامش ناشناس ماند، گفت که هنگام استفاده از برنامه های دوستیابی متوجه یک ارتباط واضح می شود. از هر 100 نفری که ملاقات می کند، 10 نفر ممکن است تبدیل به قرار ملاقات شوند. اما فقط یکی از آنها به اندازه کافی خوب عمل می کند تا به طور بالقوه به یک رابطه تبدیل شود.

او گفت: “من 400 مسابقه در برنامه ها دارم و با چهار تای آنها رابطه داشته ام.” «من فکر می‌کنم این به نوعی آزادی‌بخش است – شما می‌توانید در اتاقی با 100 نفر باشید و یکی می‌تواند همسر یا شوهر شما باشد. بهتر است این کار را به این صورت انجام دهید تا قدیم که سه نفر در روستا تقریباً همسن و سال شما بودند و یکی باید شریک زندگی شما بود.»

مطلب پیشنهادی:  جاسوسی؟ روسیه استفاده از آیفون های اپل را برای کارمندان ممنوع کرده است

به طرز جالبی، کوپلند خواستگار با نسبتی نه چندان متفاوت کار می کند: بیش از 350 زوج از تقریباً 5000 اولین قرار ملاقاتی که او ترتیب داده است، ظاهر شده اند.

مولوی گفت که مشتریانی در سن 22 سالگی را می بیند که حاضرند هزاران پوند برای خدمات خواستگاری بپردازند تا از گذراندن زمان و هزینه های انجام این خواستگاری جلوگیری کنند. فشارهای کاری که انرژی مورد نیاز برای بررسی اپلیکیشن ها را از مردم می گیرد، باعث می شود مشتریان به سمت او بیایند، او گفت: “ما افراد زیادی داریم که در کتاب های ما برای توییتر کار می کنند و همه آنها از حجم کار خسته شده اند.”

مشکلات مربوط به دوستیابی با اپلیکیشن، صنعت مربیان و راهنماهایی را به وجود آورده است که قول کمک می‌دهند. می‌توانید افرادی را استخدام کنید تا نمایه‌تان را نقد کنند، مانند یک سیرانوی امروزی از طرف شما پیام‌هایی بنویسند و به شما کمک کنند تا مطابقت ایده‌آل خود را ایجاد کنید.

تغییرات اجتماعی برخوردها را شکل می دهد

شاید اکنون زمان آن است که یک قدم به عقب برداریم و ببینیم چگونه به جایگاه امروزی رسیده ایم.

برای شروع، آشکارا تغییرات عظیمی در نقش زنان در جامعه وجود دارد. بر اساس گزارش اداره ملی آمار (ONS) در سال 1973، 54.6 درصد از زنان 16 تا 64 ساله در بریتانیا شاغل بودند. این درصد در سال 2019 71.9 درصد است.

برای مثال، زنان در آموزش عالی کمتر حضور داشتند و حتی از ورود به اکثر کالج‌های دانشگاه آکسفورد نیز محروم بودند. آمارها نشان می دهد که امروزه تعداد زنان در دانشگاه های بریتانیا و بسیاری دیگر از کشورهای غربی از مردان بیشتر است.

شاید تعجب آور نباشد که این تغییرات پیامدهای عمده ای بر نحوه گردهمایی افراد داشته است، شاید با هم بمانند یا نه.

دکتر Tomasz Čvrček، دانشیار اقتصاد در UCL، جایی که اثرات تغییرات جمعیتی را مورد مطالعه قرار می دهد، گفت: “زنان، به دلیل داشتن این درآمد مستقل، آزادتر از گذشته هستند تا مسابقاتی را که دوست ندارند رد کنند.” در نتیجه همه اینها، سطح مردان افزایش یافته است.»

مطلب پیشنهادی:  هکرهای کریپتو پس از غارت بیش از 3 میلیارد دلار رکورد یک سال را ثبت کردند

با توجه به اینکه دوران مجردی اکنون یک گزینه مالی برای تعداد بیشتری از زنان است، بسیاری از آنها مدت طولانی تری منتظر می مانند: یکی از چندین عاملی که باعث می شود زوج های متوسط ​​دیرتر ازدواج کنند.

بر اساس آمار ONS، میزان ازدواج همجنس‌گرایان در سال 2019 کمترین میزان از سال 1862 بوده است. میانگین سن ازدواج برای مردان 34.3 سال و برای زنان 32.3 سال است. برای روابط همجنس، حتی بالاتر است – برای مردان 38.1 و برای زنان 33.8.

یک زن 30 ساله که در بخش خدمات مالی کار می کند و نخواست نامش فاش شود، گفت: “ما در مورد حق بیمه واحد صحبت می کنیم، من می توانم آن را بپردازم.” اما اگر شغل خوبی ندارید و از نظر مالی به شریک زندگی خود وابسته هستید، حتی اگر درست نباشد، در یک رابطه باقی خواهید ماند. من این افتخار را دارم که بتوانم آنجا را ترک کنم.»

این یک بازی اعداد است

شاید صحبت کردن در مورد عاشقانه در حد آمار سخت به نظر برسد، اما این درست است که عشق را می توان حداقل تا حدی با کمک اعداد درک کرد. آن‌ها می‌توانند به ما کمک کنند تا بفهمیم چگونه عشق پیدا می‌کنیم – و چرا گاهی اوقات نمی‌توانیم، در زیر غرق شدن‌ها و دل شکستگی‌ها.

در طول این مجموعه، ما صحنه قرار امروز لندن را با استفاده از اعداد و ارقام برای کمک به بیان داستان تجزیه و تحلیل خواهیم کرد: از مقدار پولی که ممکن است برای قرار گذاشتن خرج کنید قبل از اینکه یکی را پیدا کنید، تا سن مناسب برای حل و فصل شدن. همچنین با در نظر گرفتن تأثیرات عرضه و تقاضا و اینکه چگونه رقابت می تواند بر نتایج احتمالی شما تأثیر بگذارد، به دوستیابی به عنوان یک بازار نگاه خواهیم کرد.

این آشنایی با اعداد است.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا