تکنولوژی

آگهی جعلی تسلا اتوپایلوت فراخوانده شد؟

شرکت تسلا توسط یک رگولاتوری متهم به انتشار ادعاهای نادرست در مورد ویژگی های اتوپایلوت و وسایل نقلیه کاملاً خودران خود شد و مشتریان را به این باور رساند که از آنها پیشرفته تر هستند.

شرکت تسلا توسط یک رگولاتوری متهم به انتشار ادعاهای نادرست در مورد ویژگی های اتوپایلوت و وسایل نقلیه کاملاً خودران خود شد و مشتریان را به این باور رساند که از آنها پیشرفته تر هستند.

دپارتمان وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا گفت که این شرکت زمانی که “ادعاهایی نادرست یا گمراه کننده را منتشر کرد” قانون را نقض کرد. این شکایات که در نامه‌هایی به دفتر رسیدگی‌های اداری ایالتی در 28 ژوئیه ارسال شد، اولین بار در گزارشی توسط لس آنجلس تایمز در روز جمعه منتشر شد. تسلا به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

خلبان خودکار و وعده وسایل نقلیه کاملاً خودران بخش بزرگی از تمجیدهای بالای شرکت مستقر در آستین در تگزاس است. با این حال، رگولاتورها سوالاتی را در مورد قابلیت های این ویژگی ها مطرح کرده اند. اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها یا NHTSA در حال بررسی چندین تصادف تسلا است که شامل اتوپایلوت می شود، از جمله مواردی که در آن اتومبیل های تسلا با خودروهای اضطراری پارک شده برخورد کردند.

DMV از این شرکت می‌خواهد تا شرایط دقیق‌تر و توضیحات بهتری را برای اطلاع مشتریان ارائه دهد. به گفته یکی از نمایندگان DMV، اگر در جلسه استماع علیه تسلا و نکول خودروساز پیروز شود، آژانس می‌تواند شکایت خود را مجدداً ارسال کند و به دنبال مجازات‌های سخت‌تر باشد.

مطلب پیشنهادی:  زنگ خطر. هشدار! یک سیارک خطرناک به عرض 60 فوت امروز در حال نزدیک شدن به زمین است و به طرز وحشتناکی نزدیک است.

تسلا 15 روز فرصت دارد تا در صورت تمایل به اعتراض یا دفاع از اتهامات، به DMV پاسخ دهد. شکایات اخیر کالیفرنیا DMV جدا از بررسی مداوم این آژانس در مورد طراحی در نظر گرفته شده و قابلیت های تکنولوژیکی خودروهای تسلا است.

این سازنده خودروهای الکتریکی یک کارفرمای بزرگ در کالیفرنیا با بیش از 45000 کارگر است. کارخانه آن در نزدیکی سانفرانسیسکو، در فرمونت، کالیفرنیا، مدل های S، X، 3 و Y را تولید کرد.

در ژوئیه 2016، ماسک “Master Plan، بخشی از جفت” خود را فاش کرد و گفت که “همه وسایل نقلیه تسلا سخت افزار لازم برای خودکار بودن کامل را خواهند داشت.” در جلسه سهامداران تسلا در روز پنجشنبه، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا گفت که FSD Beta، نسخه‌ای از نرم‌افزاری که برای بیش از 100000 مشتری تسلا منتشر شده است، همچنان میلیون‌ها مایل را به دنبال دارد.

ماسک گفت: ما اکنون بیش از 40 میلیون مایل مسافت داریم. و ما هنوز به شدت منتظر عرضه گسترده FSD Beta در سال جاری در آمریکای شمالی هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا