کامپیوتر

آیا با کیبورد مک بوک خود مشکل دارید؟ اپل ممکن است مقداری پول به شما بدهکار باشد

اپل در نهایت موافقت کرد که یک دعوای حقوقی چند ساله را حل و فصل کند، با پرداخت به 395 دلار برای دارندگان مک بوک که بیشترین آسیب را دیده بودند. این مشکل به نوع خاصی از صفحه کلید مک بوک مربوط می شود که از مکانیزم پروانه ای معیوب در داخل برای کاهش ضخامت به جای نوع معمولی قیچی استفاده می کند.

به گزارش رویترز، تسویه حساب شامل مشتریانی می شود که مک بوک، مک بوک ایر و برخی از مدل های مک بوک پرو اپل را بین سال های 2015 تا 2019 در کالیفرنیا، واشنگتن، ایلینوی، میشیگان، نیوجرسی، نیویورک و فلوریدا خریداری کرده اند.

صفحه کلید پروانه ای مک بوک

انتظار می‌رود که پرداخت‌ها برای دارندگان مک بوک که مجبور به تعویض چند صفحه کلید هستند به 395 دلار برسد. اگر صفحه کلید پروانه ای فقط یک بار تعویض شده باشد، غرامت بسیار کمتر از 125 دلار است. گفته می شود دارندگان مک بوک که فقط کلیدهای آن را جایگزین می کنند 50 دلار دریافت می کنند. صاحبان مدل های آسیب دیده نیز از تاریخ خرید چهار سال تعمیرات رایگان صفحه کلید دریافت خواهند کرد.

کل مبلغی که اپل برای تسویه دادخواست کلاسی 2018 پرداخت خواهد کرد 50 میلیون دلار است که برای چنین شرکت بزرگی کمی ناچیز است. این مبلغ شامل 15 میلیون دلار هزینه حقوقی می شود. مقاومت اپل احتمالا بیشتر در مورد اصل موضوع است و این شرکت هرگز اعتراف نکرده است که نقص طراحی دارد.

اپل طراحی جدید صفحه کلید پروانه ای را برای مک بوک 2015 خود معرفی کرد و در بیانیه مطبوعاتی به طور طولانی در مورد فناوری جدید صحبت می شود و به این افتخار می پردازد که صفحه کلید تمام اندازه به لطف مکانیزم پروانه ای که 40 درصد کاهش می دهد، دوباره طراحی شده است تا 34 درصد نازک تر باشد. ارتفاع مورد نیاز در مقایسه با یک صفحه کلید قیچی استاندارد.

مطلب پیشنهادی:  این لپ‌تاپ‌های گیمینگ اچ‌پی و لنوو امروز کمتر از ۶۰۰ دلار قیمت دارند

اپل علیرغم انکار تخلف، برنامه تعمیر صفحه کلید را در سال 2018 راه اندازی کرد و در سال 2020 به طراحی معمولی قیچی بازگشت، به منزله اعتراف به وجود یک مشکل واقعی است.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا