تکنولوژی

اخبار جعلی! این سلفی که توسط ایستگاه فضایی بین‌المللی ناسا گرفته شده در فضای مجازی منتشر می‌شود

عکس سلفی یک فضانورد با زمین در پس زمینه در فضای مجازی منتشر شد. گفته می شود این تصویر توسط ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) ناسا گرفته شده است. با این حال، اکنون به عنوان یک تصویر جعلی فاش شده است.

به تازگی تصویری در شبکه های اجتماعی مختلف دست به دست شده است. این تصویر فضانوردی را در خارج از ایستگاه فضایی بین‌المللی نشان می‌دهد که با زمین در پس‌زمینه عکس سلفی می‌گیرد. برای اینکه تصویر حتی سورئال‌تر شود، سمت شب زمین با چراغ‌های سیاره روشن نشان داده شد. با این حال، همانطور که تصویر ممکن است سورئال به نظر برسد، در واقع جعلی است. سلفی ویروسی ناسا ISS در واقع ترکیبی از دو تصویر متفاوت با هم بود. برای اطلاع از جزئیات و نحوه ویرایش تصویر تا واقعی به نظر برسد، ادامه مطلب را بخوانید.

بر اساس گزارش یو اس ای تودی که این تصویر را از بین می برد، اولین بار در 23 جولای در یک گروه فیس بوک با عنوان “بهترین سلفی از ایستگاه فضایی بین المللی” به اشتراک گذاشته شد. این تصویر به زودی بیش از 800 اشتراک را به خود اختصاص داد و چندین بار در شبکه های اجتماعی مختلف منتشر شد. بسیاری از کاربران در مورد شگفت انگیز بودن تصویر و زیبایی آن اظهار نظر کردند، بدون اینکه بدانند تصویر حتی واقعی نیست.

سلفی ISS ناسا جعلی است

به گزارش یو اس ای تودی، فضانوردی که در پیش‌زمینه تصویر ویروسی قرار دارد، آکیهیکو هوشیده، فضانورد ژاپنی است که در سال 2012 به ایستگاه فضایی بین‌المللی رفت. ماموریت تحقیقاتی شخص با این حال، سلفی زمین را در پس زمینه نداشت. درعوض، در تصویر اصلی، خورشید به شدت در پس‌زمینه تصویر می‌درخشد. نشریاتی مانند نشنال جئوگرافیک نیز همین تصویر را منتشر کرده اند که می توانید آن را مشاهده کنید.

مطلب پیشنهادی:  AI-Smart Flowy تنظیمات دسترسی به وب سایت را خودکار می کند

تصویر پس زمینه زمین یک عکس جداگانه است که توسط ناسا 12 سال قبل از گرفتن سلفی خود توسط هوشید ایجاد شده است. در 23 اکتبر 2000، این تصویر با استفاده از داده های چندین عکس گرفته شده در سال های 1994 و 1995 از زمین شبانه منتشر شد. منبع این تصویر با عنوان “چراغ های شهر در زمین” است و می توانید در اینجا مشاهده کنید.

این تصویر ویروسی با ترکیب دو تصویر مجزا ساخته شد تا خیره کننده تر از آنچه بود به نظر برسد. USA Today نیز برای اظهار نظر به پوستر اصلی تصویر مراجعه کرده است، اما در زمان نگارش این مطلب پاسخی دریافت نکرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا