کامپیوتر

اشتراک های پولی توییتر به تازگی جهش قیمتی داشته اند

این هفته، توییتر قیمت سرویس اشتراک خود را از 3 دلار به 5 دلار افزایش داد و انتظار می‌رود این افزایش قیمت بر مشترکان فعلی و جدید تأثیر بگذارد.

مطابق با راهنمای مرکز راهنمایی توییتر برای توییتر آبیمشترکانی که اشتراک‌هایی دارند که قبل از افزایش قیمت شروع شده‌اند، تا زمانی که “حداقل 30 روز قبل از اعمال قیمت جدید اطلاعیه بیشتری از توییتر و/یا ارائه‌دهندگان پرداخت دریافت کنند، 3 دلار در ماه دریافت خواهند کرد.”

راهنمای مرکز راهنمایی توییتر که جدولی از تغییرات قیمت توییتر آبی را در کشورهای مختلف نشان می دهد.
اسکرین شات توسط دیجیتال تو/Twitter

اساساً، به مشترکینی که نرخ اصلی 3 دلار در ماه دریافت کرده اند، مدتی زمان داده می شود تا تصمیم بگیرند که آیا می خواهند اشتراک خود را لغو کنند یا با افزایش نرخ ماهیانه 5 دلار در ماه ادامه دهند. مشترکین جدید (کسانی که پس از افزایش قیمت شروع به کار کرده اند) قیمت جدید 5 دلار دریافت خواهند کرد.

همچنین شایان ذکر است که افزایش قیمت اشتراک فقط برای مشترکین ایالات متحده نیست و کشورهای دیگری نیز تحت تأثیر افزایش قیمت اشتراک قرار گرفته اند. این کشورها عبارتند از استرالیا، کانادا و نیوزلند. در اسکرین شات راهنمای مرکز راهنمای توییتر در بالا، می توانید تغییرات قیمت مورد انتظار برای این کشورها را مشاهده کنید.

توییتر همچنین در راهنمای مرکز راهنمایی خود اشاره کرد که زمان افزایش قیمت برای مشترکین جدید بسته به منطقه زمانی آنها متفاوت است، اما به طور کلی، افزایش قیمت برای مشترکین جدید “در 27 یا 28 ژوئیه 2022” اعمال شد.

برای مشترکانی که قبل از افزایش قیمت ثبت نام کرده اند، تاریخ موثر افزایش قیمت کمتر مشخص است. تاریخ شروع مشخصی برای قیمت جدید برای مشترکین فعلی در دفترچه راهنمای مرکز راهنمایی ذکر نشده است. ولی! مقداری مشترکین توییتر Blue اسکرین شات ها را به اشتراک گذاشتند اطلاعیه هایی که آنها در مورد افزایش قیمت دریافت کرده اند و به نظر می رسد که قیمت برای آنها 3 دلار در ماه ثابت خواهد ماند تا اکتبر.

مطلب پیشنهادی:  PlayStation Plus vs Xbox Game Pass: قیمت، بازی‌ها، مزایا و بقیه در مقایسه

آیا Twitter Blue ارزش 2 دلار اضافی در ماه را دارد که باید برای اشتراک در آن بپردازید؟ بستگی به این دارد که چقدر برای ویژگی های خاصی که ارائه می دهد ارزش قائل هستید. توییتر رایگان است، اما Twitter Blue یک اشتراک پولی است که دسترسی به ویژگی‌هایی مانند توانایی سازمان‌دهی توییت‌های نشانک‌شده در پوشه‌ها، مقاله‌های بدون آگهی، امکان سفارشی‌سازی ظاهر نماد برنامه تلفن همراه و تم کلی و توانایی لغو توییت هایی که ارسال کرده اید. مشترکین آبی توییتر همچنین از طریق Twitter Blue Labs به ویژگی های آزمایشی دسترسی زودهنگام دارند.

همانطور که احتمالاً می توانید بگویید، برخی از این ویژگی ها مفید هستند، اما برخی از آنها کمی فریبنده هستند و فقط گزینه های آرایشی ساده هستند. کاربران معمولی توییتر ممکن است به ویژگی‌های برتری که Twitter Blue ارائه می‌کند نیاز نداشته باشند یا نخواهند. از سوی دیگر، کاربران قدرتمند ممکن است متوجه شوند که Twitter Blue ارزش قیمت جدید 5 دلار در ماه را دارد. اما اگر در دسته دوم قرار می گیرید، فقط به خاطر داشته باشید که 5 دلار هنوز هم به نظر نمی رسد یک تجربه توییتر کاملاً بدون آگهی برای شما بخرد. احتمالاً همچنان در Twitter Blue تبلیغات خواهید دید، مگر اینکه از ویژگی مقاله بدون آگهی آن استفاده کنید، که فقط برای مقالات خاصی است و کل تجربه توییتر شما را در بر نمی گیرد.

توصیه های سردبیران
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا