تکنولوژی

اندروید، آیفون شما عمر باتری بد، داغ شدن بیش از حد را نشان می دهد؟ ممکن است به بدافزار آلوده شده باشد

دستگاه‌های اندرویدی و آیفون زمانی که هک می‌شوند یا با بدافزارهای خطرناک سروکار دارند، علائم عجیبی از خود نشان می‌دهند. در اینجا کاری است که در چنین شرایطی باید انجام دهید.

دستگاه های اندروید و آیفون از پیشرفته ترین دستگاه های موبایلی هستند که امروزه می توانید داشته باشید. با این حال، با میلیون‌ها دستگاه از این قبیل که در سرتاسر جهان قرار دارند، اغلب به اهداف بزرگی برای هکرها تبدیل می‌شوند و در نتیجه بدافزار و سایر موارد مخرب را ارسال می‌کنند. اکثر اوقات، هم گوگل و هم اپل در مورد این بدافزارها یا آسیب پذیری ها می آموزند و بی سر و صدا یک وصله ارائه می کنند، بنابراین از شما می خواهند که آخرین وصله های امنیتی را دانلود کنید. گاهی اوقات ممکن است اینطور نباشد و ممکن است لازم باشد خودتان کاری برای محافظت از داده ها و تلفن خود انجام دهید. چطور میتوانی بگویی؟

در حالی که هیچ دستورالعمل مشخصی برای تشخیص چنین ناهنجاری‌هایی وجود ندارد، چند نکته وجود دارد که می‌توانید برای اطلاع از آلوده شدن گوشی شما به بدافزار رعایت کنید. و نگران نباشید، ما از شما نمی خواهیم با تلفن خود بنشینید و کدهای آن را برای این شخصیت ها تغییر دهید. آنها می توانند چیزی به سادگی نظارت بر عمر باتری و بررسی صندوق پیامک یا پیام های خود در مرورگر وب باشند. نگاه کن

علائم آشکار عفونت در اندروید، آیفون شما

1. گرم شدن بیش از حد

همه ما تقریباً اغلب گرم شدن بیش از حد گوشی های هوشمند خود را تجربه کرده ایم. اما آیا بیش از حد گرم می شود؟ اغلب بدافزار در حین انجام کار خود از CPU گوشی شما و سایر منابع مهم استفاده می کند که در نهایت باعث گرم شدن داخلی و تلفن شما می شود. اگر گوشی هوشمند شما زیاد داغ می‌شود، برنامه‌هایی را که اخیراً نصب کرده‌اید بررسی کنید و آنها را حذف کنید زیرا ممکن است بدافزار در آنها وجود داشته باشد. یا می توانید به سادگی از اطلاعات مهم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و یک هارد ریست انجام دهید.

مطلب پیشنهادی:  ناسا می گوید سیارک 2024 CP4 قرار است امروز از کنار زمین عبور کند. بدانید چقدر نزدیک خواهد شد

2. عمر باتری ضعیف

در رابطه با گرمای بیش از حد، بدافزاری که در پس‌زمینه کار می‌کند، تمام باتری شما را می‌کشد تا کار خود را انجام دهد. بنابراین، اگر به طور ناگهانی کاهش عمر باتری در اندروید و آیفون خود را مشاهده کردید، باید همان مراحل را تکرار کنید و یا برنامه اخیرا نصب شده را حذف کنید یا یک هارد ریست انجام دهید.

3. عملکرد کند

همان بدافزاری که باعث می‌شود باتری شما سریع‌تر خالی شود و همچنین گوشی شما بیش از حد داغ شود، همچنین سرعت پردازش ارزشمندی را می‌گیرد که می‌تواند عملکرد را کاهش دهد. اگر می بینید که هنگام باز کردن برنامه ها یا اجرای بازی ها سرعت گوشی شما کند می شود، بدانید که مشکلی در گوشی هوشمند شما وجود دارد.

4. داده های موبایل به سرعت تمام می شود

بدافزار برای انجام کار خود به یک اتصال داده خوب متکی است، که عمدتاً سرقت داده های شما و به اشتراک گذاری آن با هکرها است. این ممکن است باعث شود بسته داده شما پیش از موعد منقضی شود. بنابراین، اگر متوجه شدید که سهمیه داده شما به سرعت در حال اتمام است، ممکن است تلفن شما مورد حمله قرار گیرد.

5. پاپ آپ های وحشتناک مرورگر

این مشکل مخصوصا در دستگاه های اندرویدی است. اگر ناگهان مشاهده کردید که تعداد زیادی پاپ آپ متنی در مرورگر وب گوشی شما ظاهر می شود، ممکن است بدافزاری وجود داشته باشد که گوشی شما را آلوده کرده است. در این صورت، باید یک بسته ضد بدافزار را روی گوشی خود نصب کنید یا آن را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید.

مطلب پیشنهادی:  تعجب! ماموریت کنجکاوی ناسا یک کشف جدید بزرگ در مریخ انجام می دهد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا