کامپیوتر

ایالات متحده می گوید که میزان یارانه های دولتی برای تراشه های نیمه هادی را محدود خواهد کرد

وزارت بازرگانی ایالات متحده اواخر روز جمعه اعلام کرد که میزان یارانه های دولتی برای تولید نیمه هادی ها را محدود می کند و به شرکت ها اجازه نمی دهد از تامین مالی برای “تامین سود خود” استفاده کنند.

مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه قانونی را تصویب کرد که 52 میلیارد دلار (تقریبا 4 لک کرور) بودجه دولتی برای تقویت تولید و تحقیقات نیمه هادی ها فراهم می کند. انتظار می رود جو بایدن، رئیس جمهور این کشور اوایل هفته آینده این قانون را امضا کند.

وزارت بازرگانی روز جمعه گفت که جوایز به شرکت‌های تراشه‌ها “بیشتر از آنچه برای اطمینان از اجرای این پروژه در ایالات متحده لازم است” نخواهد بود و افزود که “رقابت برای یارانه‌ها بین ایالت‌ها و محلات در رقابت برای حداقل‌ها” را کاهش می‌دهد.

پرامیلا جایپال، رئیس کمیته مترقی کنگره، گفت که این گروه پس از مذاکرات طولانی با وزیر بازرگانی جینا رایموندو، پس از اینکه گروه نگرانی هایی را مطرح کرد مبنی بر اینکه شرکت های تراشه از منابع مالی برای بازخرید سهام یا پرداخت سود سهام استفاده خواهند کرد، از این قانون حمایت کرد.

سخنگوی این گروه روز جمعه گفت که “ترقی خواهان دیروز توانستند به این لایحه رای دهند و مطمئن بودند که وزارتخانه تضمین می کند که این بودجه نمی تواند برای خود غنی سازی شرکت ها استفاده شود.”

کامرس گفت که متقاضیان باید اطلاعات مالی و پیش بینی های دقیقی را برای پروژه های پیشنهادی و طرح های سرمایه گذاری ارائه کنند: “دپارتمان آنها را با یک شانه دندانه ظریف بررسی می کند و مطمئن می شود که شرکت ها مدل های خود را تقلب نمی کنند تا انگیزه های بیش از حد درخواست کنند.”

مطلب پیشنهادی:  بررسی Epson WorkForce WF-2930: چاپگر خانگی ارزان

سخنگوی وزارت بازرگانی از اظهار نظر فراتر از پست های اینترنتی خودداری کرد.

این وزارت متعهد شد که “در جوایز به شرکت‌هایی که متعهد به سرمایه‌گذاری‌های آینده برای توسعه صنعت نیمه‌رساناهای داخلی هستند، اولویت بدهد و در بازخرید سهام شرکت نکنند.”

این قانون خرید سهام توسط شرکت‌های دریافت‌کننده بودجه دولتی را ممنوع نمی‌کند، اما استفاده از کمک‌های بلاعوض را برای بازخرید ممنوع می‌کند.

شرکت‌هایی که این بودجه را به دست آورده‌اند، به مدت 10 سال از شرکت در معاملات مهم در چین یا سایر کشورهای مورد نگرانی که شامل تاسیسات تولید نیمه‌هادی‌های پیشرو یا توسعه‌های مادی تاسیسات تولید نیمه‌رساناهای قدیمی در نظر گرفته شده برای صادرات به ایالات متحده و سایر کشورها است، منع خواهند شد.

© تامسون رویترز 2022


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا