کامپیوتر

این ۲ ویژگی جدید Edge باعث می‌شود کروم قدیمی به نظر برسد

مایکروسافت تعداد زیادی به روز رسانی را به زودی برای مرورگر Edge خود اعلام کرده است، از جمله ویژگی Microsoft 365 Copilot و پشتیبانی از برنامه Sidebar برای توسعه دهندگان.

این شرکت ویژگی های جدید را در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان بیلد خود که در حال حاضر از 23 تا 25 می در حال اجرا است، به نمایش گذاشت.

Copilot در ویندوز در نوار کناری استفاده می شود.

Microsoft 365 Copilot

اول از همه، این در دسترس بودن کلی Microsoft 365 Copilot است که در مرورگر مایکروسافت اج نیز ادغام خواهد شد. Copilot ترکیبی است که مایکروسافت از ویژگی چت OpenAI در ChatGPT در مجموعه 365 برنامه این برند شامل Teams، Word، PowerPoint، Outlook و اکنون Edge تشکیل می دهد.

Microsoft 365 Copilot ابتدا در ماه مارس معرفی شد و در پیش نمایش خصوصی بود و Edge آخرین سازگاری آن بود. برخلاف نحوه کار ChatGPT با جستجوی مایکروسافت بینگ، اعلان‌ها می‌توانند بیشتر روی بهره‌وری متمرکز شوند.

برای حفظ حریم خصوصی و امنیت، باید با حساب Azure Active Directory (Azure AD) خود وارد شوید تا به Microsoft 365 Copilot دسترسی داشته باشید.

مایکروسافت در کنفرانس بیلد خود میزبان جلسه ای بود که نشان می داد ادغام 365 Copilot با مرورگر اج چگونه کار می کند و چگونه به کارگران سود می رساند.

اپلیکیشن نوار کناری مایکروسافت

مایکروسافت همچنین برنامه Sidebar خود را برای Microsoft Edge به طور کلی در دسترس توسعه دهندگان قرار می دهد. این نام تجاری برای اولین بار این ویژگی را در نوامبر 2022 به عنوان راهی برای انجام چند کار آسان در برگه های مختلف مرورگر معرفی کرد – آنها با طرح برنامه Sidebar از دیدگاه کاربر به راحتی قابل مشاهده و دسترسی هستند.

مطلب پیشنهادی:  این یک تصویر هر بار ChatGPT را خراب می کند

توسعه دهندگان اکنون می توانند ساختار نوار کناری فعلی را با استفاده از برنامه های وب پیشرو (PWA) ایجاد کنند تا این ویژگی را مطابق با مشخصات خود ویرایش کنند.

مایکروسافت در کنفرانس بیلد خود میزبان جلسه ای است که بهترین شیوه ها را برای توسعه اپلیکیشن Sidebar با PWA نشان می دهد.

به روز رسانی های دیگر

علاوه بر به روز رسانی های فوق، مایکروسافت تجربه Microsoft Edge برای کسب و کار خود را به نمایش گذاشت که اکنون در پیش نمایش است. این یک مرورگر سازمانی متمرکز با ویژگی‌های عملکردی خاص و کنترل‌های امنیتی مانند ورود به سیستم Azure Active Directory (Azure AD) است.

مایکروسافت همچنین تایید کرده است که Edge Workspace های خود را در ماه های آینده در دسترس قرار خواهد داد. این محصول به شما این امکان را می دهد که برگه های مرورگر را برای مرور، سازماندهی و اشتراک گذاری با هم گروه بندی کنید.

این برند ابتدا برنامه پیش‌نمایش شرکتی Microsoft Ignite 2022 را اعلام کرد. مایکروسافت بعداً به دلیل تقاضای کاربران، پیش‌نمایش را برای کاربران شخصی باز کرد.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا