تکنولوژی

بارش شهابی Perseid آسمان را در این هفته روشن می کند. بدانید چه زمانی و چگونه تماشا کنید

اوج بارش شهابی Perseid بین 11 تا 12 اوت خواهد بود. بدانید چه زمانی و چگونه می توانید آن را تماشا کنید.

ستاره‌نگاران این هفته در حال لذت بردن هستند زیرا بارش شهابی Perseid قرار است بین 11 تا 13 اوت آسمان را روشن کند. این یکی از لذت‌های نهایی تماشاگران آسمان است که از اواسط ژوئیه تا اواخر آگوست هر سال ادامه دارد و امسال در ساعات اولیه 13 آگوست به اوج خود می‌رسد. از هر جای دنیا قابل مشاهده است. همانطور که آنها از فضا به اشتراک می گذارند. com، این Perseids به دلیل روشنایی ماه کامل در آسمان، مانند سال 2021 تماشایی نخواهند بود. سال گذشته ماه فقط یک هلال نازک بود و بنابراین دید بارش شهابی را مسدود نکرد، اما امسال کامل خواهد بود. به گفته ناسا، در یک سال عادی، پرسیدها در اوج خود تا 100 شهاب در ساعت بارندگی می کنند، در حالی که بدون نور مهتاب می تواند 150-200 شهاب در ساعت باشد. اما امسال ممکن است به دلیل ماه کامل کمتر باشد.

Perseids توسط ابرهای خرد شده – تکه های یخ و سنگ – به جا مانده از دنباله دار سوئیفت-تاتل، که در سال 1992 از نزدیکی زمین گذشت، ایجاد می شود. زمانی که زمین از متراکم ترین و غبارآلودترین منطقه خود عبور می کند، به اوج خود می رسد.

بدانید چه زمانی و کجا به دنبال منظره تماشایی بارش شهابی باشید.

چه زمانی و کجا شاهد بارش شهابی خواهیم بود؟

اوج بارش برسید در 13 آگوست خواهد بود، اما ممکن است در روزهای آینده شاهد ستاره های در حال تیراندازی نیز باشید. فقط سعی کنید به هر شب صاف این هفته نگاه کنید. بهتر است قبل از اوج گرفتن آن تماشا کنید تا بعد از آن. بر اساس این گزارش، بهترین زمان برای تماشای بارش شهابی پرسید، درست بعد از نیمه شب از هر نقطه از جهان است. شما به سادگی می توانید در وسط یک پارک یا دور از چراغ های خیابان یا روی پشت بام ساختمان خود که دور از موانعی مانند درختان، ساختمان ها و سایر اشیاء است بروید.

مطلب پیشنهادی:  ژائو، مدیرعامل بایننس می‌گوید با کریپتو مبارزه نکنید، آن را تنظیم کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا