کامپیوتر

با افزایش حمایت جمهوری خواهان در آستانه رأی گیری در سنا، لایحه تراشه های ایالات متحده شتاب بیشتری می گیرد

پس از آنکه سناتور جو مانچین از ویرجینیای غربی ایده اعمال مالیات های بیشتر بر ثروتمندان را کنار گذاشت، جمهوری خواهان کلیدی در حال تصویب لایحه ای هستند که حدود 52 میلیارد دلار (تقریباً 415500 کرور روپیه) محرک برای صنعت نیمه هادی فراهم می کند. شرکت ها به عنوان بخشی از تلاش جداگانه ای که صرفاً دموکرات ها را هدف قرار می دهد. سه هفته پیش، علیرغم حمایت دو حزبی، به نظر می‌رسید که لایحه تراشه رایانه‌ای ممکن است با مشکل مواجه شود. در آن زمان، میچ مک‌کانل، رهبر جمهوری‌خواهان سنا گفت، در حالی که دموکرات‌ها آنچه را که او «آشتی حزبی» می‌خواند، دنبال می‌کنند، چنین لایحه‌ای وجود نخواهد داشت. همکاری نیمه هادی جمهوری خواه.

سناتور جان کورنین، از تگزاس، که از رویکرد مک کانل حمایت کرد، روز دوشنبه در صحن مجلس سنا گفت که اعلام مالیات مانچین به این معنی است که “ما در موقعیتی هستیم که می توانیم با تامین مالی تراشه و سایر مقررات مرتبط به جلو حرکت کنیم.”

کورنین گفت: «امیدوارم بتوانیم در روزهای آینده در این مورد اقدام کنیم.

دولت بایدن کنگره را تحت فشار قرار داده است تا پیش از رفتن به تعطیلات یک ماهه خود در ماه آگوست، به سرعت در مورد قوانین نیمه هادی اقدام کند. جینا ریموندو، وزیر بازرگانی، گفت که سازندگان تراشه اکنون در حال تصمیم گیری در مورد محل استقرار کارخانه ها هستند تا با تقاضای جهانی سازگاری داشته باشند و رقبای خارجی این شرکت ها را با کمک مالی جذب می کنند.

کورنین گفت: «برای حفاظت از اقتصاد یا امنیت ملی ایالات متحده فرقی نمی‌کند که کارخانه یا تأسیسات تولید دیگری در جای دیگری در جهان واقع شده باشد». “ما اینجا به آنها نیاز داریم.”

مطلب پیشنهادی:  Parallels Desktop 18 بازی های مک را بهتر از همیشه می کند

لایحه ای که این هفته به مجلس سنا ارائه می شود بسیار محدودتر از قانونی است که هر دو مجلس در این کنگره تصویب کردند. این اقدام محدود شامل 52 میلیارد دلار (تقریبا 4,15,500 کرور روپیه) در مشوق های مالی و تحقیقات، به علاوه 1.5 میلیارد دلار دیگر (تقریباً 12,000 کرور روپیه) برای صندوقی است که شرکت هایی مانند هواوی را برای رقابت در ساخت شبکه های 5G تشویق می کند. این لایحه همچنین 25 درصد اعتبار مالیاتی سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری در تولید نیمه هادی ها ارائه می کند.

طبق پیش نویس قانون به دست آمده توسط آسوشیتدپرس، این قانون همچنین دریافت کنندگان کمک را از توسعه یا ساخت برنامه های تولید جدید برای برخی از نیمه هادی های پیشرفته در چین یا سایر کشورهای خارجی دیگر منع می کند.

چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، روز دوشنبه به سناتورها گفت که از قانونگذاران مجلس نمایندگان و سنا می‌خواهد به کار بر روی یک لایحه گسترده‌تر برای تقویت صنعت و تحقیقات نیمه‌رساناهای ایالات متحده ادامه دهند، اما در حال حاضر او قصد دارد روز سه‌شنبه اولین طبقه رویه‌ای را برگزار کند. او گفت که تولیدکنندگان “برای همیشه منتظر نخواهند ماند.”

مشاغل پردرآمد آمریکایی بی شماری در معرض خطر هستند. میلیاردها دلار فعالیت اقتصادی در خطر است. شومر گفت و همانطور که گفتم، امنیت ملی ما در خطر است.

دولت بایدن از مشوق‌های مالی برای صنعت تراشه‌های رایانه‌ای به عنوان راهی برای ایجاد شغل در ایالات متحده و در عین حال کاهش فشارهای تورمی بلندمدت بر خودروها، رایانه‌ها و سایر محصولات با فناوری پیشرفته که به تراشه‌های رایانه‌ای متکی هستند، اشاره کرده است.

مطلب پیشنهادی:  نحوه استفاده از Task Manager در Chromebook

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا