گجت

بررسی: اپل واچ سری 6، سایر پوشیدنی ها دقت ردیابی کالری ضعیفی را نشان می دهند

اپل واچ سری 6 به همراه حس Polar Vantage V و Fitbit طی یک مطالعه اخیر توسط تیمی از محققان دانشگاه کبک در مونترال مورد آزمایش قرار گرفتند. این محققان به دنبال ارزیابی دقت این دستگاه های پوشیدنی برای اندازه گیری مصرف انرژی و ضربان قلب بودند. برای این مطالعه، بند سینه Polar H10 و اسپیرومتر MetaMax 3B به عنوان دستگاه مرجع استفاده شد. 60 جوان انتخاب شدند که از بین آنها 30 مرد و 30 زن حدود 25 سال سن داشتند.

این تحقیق که در مجله اروپایی علوم ورزشی منتشر شده است توسط Stronger by Science خلاصه شده است. دقت و قابلیت اطمینان Apple Watch Series 6، Fitbit Sense و Polar Vantage V برای اندازه گیری ضربان قلب و مصرف انرژی شرکت کنندگان در هنگام نشستن، راه رفتن، دویدن، دوچرخه سواری و تمرینات مقاومتی را ذکر می کند.

بر اساس یافته‌های خود، تیم تحقیقاتی به این نتیجه رسیدند که این سه دستگاه پوشیدنی دقت ضعیفی در اندازه‌گیری مصرف انرژی برای هر پنج فعالیت ارائه می‌دهند. طبق این مطالعه، متخصصان سلامت، ورزشکاران/مربیان و علاقه مندان به تناسب اندام نباید میزان کالری این سه ساعت هوشمند را «در طول یک برنامه ورزشی یا تغذیه» در نظر بگیرند. به نظر می‌رسد این نتایج با مقالات تحقیقاتی قبلی که هدفشان آزمایش قابلیت اطمینان و اعتبار چنین پوشیدنی‌های تجاری موجود و ردیاب‌های فعالیت بود، مطابقت دارد.

از سوی دیگر، اپل واچ سری 6 قرار است بسیار دقیق باشد زیرا ضربان قلب را در تمام فعالیت ها ردیابی می کند. گفته می شود که Polar Vantage V و Fitbit Sense بسته به فعالیتی که انجام می شود، نوعی تغییر را ارائه می دهند. بر اساس گزارش‌ها، این پوشیدنی‌ها هنگام ردیابی تعداد گام‌ها نیز عملکرد دقیقی دارند.

مطلب پیشنهادی:  متا نمونه اولیه دستکش هپتیک را به نمایش گذاشت که به کاربران امکان می دهد اشیاء را در واقعیت مجازی احساس کنند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا