تکنولوژی

بیش از نیمی از کاربران می گویند که با تله های اشتراک، هزینه های پنهان در خرید برنامه مواجه می شوند: نظرسنجی

شرکت تحقیقاتی آنلاین LocalCircles روز دوشنبه گزارش داد که بیش از نیمی از کاربران مورد بررسی هنگام خرید برنامه ها یا نرم افزارهای دیگر از طریق فروشگاه های اپلیکیشن موبایل خود با تله های اشتراک، هزینه های پنهان و سایر الگوهای مخفی مواجه شده اند.

در طول تحقیقات، LocalCircles با مواردی برخورد کرد که کاربر یک برنامه رایگان یا یک سرویس یکبار مصرف را انتخاب کرد، اما بعداً به یک سرویس اشتراک جذب شد.

سازمان مرکزی حمایت از مصرف کننده (CCPA) در 30 نوامبر اطلاعیه ای برای ممنوعیت الگوهای تیره صادر کرد.

دولت 13 نوع الگوی تاریک را شناسایی کرده است که شامل فوریت کاذب، خزش سبد، شرمساری تایید، اجبار، رهگیری اشتراک، اختلال در رابط، طعمه و سوئیچ، قیمت گذاری قطره ای، تبلیغات پنهان، نق زدن، SaaS (نرم افزار به عنوان سرویس) صورتحساب و تقلب است. در این گزارش آمده است که بدافزار به عنوان الگوهای تاریک شناسایی شده است.

ما در کانال های واتس اپ هستیم. برای عضویت کلیک کنید

در گزارش نظرسنجی آمده است: «67 درصد از مصرف‌کنندگان مورد بررسی که چیزی را از طریق برنامه‌ها و پلتفرم‌های SAAS خریداری کرده‌اند، گفتند که چیزی که به‌عنوان یک نرم‌افزار یا سرویس یک‌بار مصرف به آنها فروخته می‌شود، اغلب تبدیل به یک دام اشتراک می‌شود.»

LocalCircles گفت این نظرسنجی که بین 1 دسامبر 2023 و 30 ژانویه 2024 انجام شد، بیش از 44000 پاسخ از کاربران برنامه ها یا خدمات اشتراک نرم افزاری واقع در 331 منطقه هند دریافت کرد، اما تعداد پاسخ ها به هر سؤال متفاوت بود.

در این گزارش آمده است: «71 درصد از مصرف‌کنندگان مورد بررسی که چیزی را از طریق برنامه‌ها و پلتفرم‌های SAAS خریداری کرده‌اند، هزینه‌های مربوط به خریدهای خود را پنهان کرده‌اند که از قبل فاش نشده‌اند، اما فقط بعداً زمانی که پرداخت می‌کنند».

مطلب پیشنهادی:  دنیای زامبی: 5 سیاره شبح مانند که به دور ستاره های مرده می چرخند

بر اساس این مطالعه، 50 درصد از مصرف‌کنندگان مورد بررسی که چیزی را از طریق پلتفرم‌های اپلیکیشن و SAAS خریداری کرده‌اند، با الگوهای تاریک طعمه و سوئیچ مواجه شده‌اند که در آن برنامه یا نرم‌افزاری که به آنها تحویل داده می‌شود با آنچه که وعده داده شده بود، متفاوت است.

در این گزارش آمده است: حدود 25 درصد از کاربران مورد بررسی که برنامه‌ها را از طریق پلتفرم‌های برنامه دانلود کرده‌اند، تجربه کرده‌اند که برخی از برنامه‌ها دارای بدافزار جعلی هستند که اطلاعات شخصی را از دستگاه‌های آنها به سرقت می‌برد یا نرم‌افزار غیرمجاز نصب می‌کند.

این داستان های برتر را امروز نیز بخوانید:

آشفتگی فیس بوک؟ فیس بوک نمی تواند راه خود را به دو دهه دیگر رونق کپی کند یا به دست آورد. آیا مارک زاکربرگ، مدیرعامل این شرکت با این کار کنار می آید؟ تحلیل‌گر می‌گوید فیس‌بوک مانند یک شهربازی متروکه با ایده‌های ضعیف است. جالب هست؟ اینجا را ببینید.

خرید توییتر توسط ایلان ماسک همچنان در دادگاه است! دادگاه از ایلان ماسک می‌خواهد که در برابر کمیسیون SEC ایالات متحده درباره نقض احتمالی قانون در ارتباط با خرید توییتر شهادت دهد. بدانید که اوضاع اینجا کجاست.

آیا تسلا فاقد هوش مصنوعی Play است؟ تحلیلگران بر این جنبه تاکید دارند و برای تسلا این یک مشکل است. برخی از جزئیات جالب در این مقاله. به این نگاه کن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا