تکنولوژی

تقویتی برای گوگل و شرکت های هندی در حالی که دولت در حال حرکت برای تسهیل قوانین حفظ داده ها است

دولت قصد دارد رویکرد خود را در زمینه ذخیره سازی، پردازش و انتقال داده ها در سراسر مرزهای خود کاهش دهد، که این یک موهبت برای شرکت های جهانی مانند شرکت آلفابت گوگل و همچنین شرکت های هندی است که به دنبال رشد در خارج از کشور هستند.

افراد آشنا به این موضوع که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند که نسخه پیش‌نویس لایحه جدید حریم خصوصی به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا داده‌ها را به هر کشوری صادر کنند، به جز کشورهایی که مشخصاً توسط دهلی نو تعیین شده است. در مقابل، پیش‌نویس قبلی که در ماه نوامبر به‌طور عمومی منتشر شد، صادرات داده‌ها را به همه مناطق به جز مناطقی که توسط دولت مشخص شده بود، محدود کرد.

هند، مانند دولت‌های سراسر جهان، در تلاش است تا نیازهای تجاری را با حقوق مردم برای حفظ حریم خصوصی داده‌ها متعادل کند. این کشور با جمعیت 1.4 میلیارد نفری، بازار رشد جذابی برای غول‌های اینترنتی جهانی است، اما شرکت‌ها مرتباً با مقاماتی که بر حفاظت از منافع مصرف‌کننده و حمایت از کسب‌وکارهای محلی متمرکز هستند، درگیر می‌شوند.

مردم گفتند که لایحه حریم خصوصی دیجیتال در سال 2023 شرکت ها را ملزم می کند قبل از جمع آوری داده های شخصی رضایت خود را کسب کنند و از استفاده آنها برای مقاصدی غیر از مواردی که در قرارداد بین طرفین مشخص شده است جلوگیری می کند. به گفته آنها، این بدان معناست که شرکت ها نمی توانند داده های شخصی را ناشناس کرده و از آنها برای محصولاتی مانند مدل های هوش مصنوعی استفاده کنند.

مطلب پیشنهادی:  مارکوس حکیم هوش مصنوعی می گوید که خطر انقراض انسان "اغراق آمیز" شده است

این لایحه به تنظیم‌کننده‌های بخش‌های خاص، مانند بانک مرکزی، اجازه می‌دهد تا در مورد قوانین داده برای صنایعی که آنها نظارت می‌کنند، نظر بیشتری داشته باشند. این اجازه می دهد تا شرکت هایی که ادغام، اکتساب یا اسپین آف انجام می دهند، در صورت نیاز، داده ها را صادر و ذخیره کنند.

وزارت فناوری هند به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد. لایحه اصلاح شده در این ماه توسط کابینه نخست وزیر نارندرا مودی تصویب شد و قرار است در جلسه ای که در 20 ژوئیه آغاز می شود برای تصویب به پارلمان ارائه شود.

قانون پیشنهادی در زمانی ارائه می شود که دیجیتالی شدن در پرجمعیت ترین کشور جهان به لطف افزایش استفاده از تلفن های هوشمند و برنامه های تلفن همراه در حال رونق است. تلاش هند برای حفظ حریم خصوصی، که سال ها در حال شکل گیری است، در راستای اقدامات مشابه سایر کشورها است.

سایر جنبه های کلیدی این لایحه — مانند ایجاد یک هیئت حفاظت از داده ها در هند برای تعیین عدم انطباق و اعمال مجازات برای تخلفات و الزام شرکت هایی مانند Amazon.com Inc. و Meta Platforms Inc. برای انتصاب افسران حفاظت از داده های هند – نسبت به پیش نویس های قبلی تغییری نکرده است. حکم هیئت حفاظت از داده ها در دادگاه تجدید نظر و سپس در دادگاه عالی قابل اعتراض است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا