تکنولوژی

تلسکوپ فضایی جیمز وب به تازگی مرگ یک ستاره را ثبت کرده است

تلسکوپ فضایی جیمز وب تصویری باورنکردنی را به اشتراک گذاشت – مرگ یک ستاره.

رمز و راز و تاریخ مربوط به فضا و کیهان همیشه مردم را مجذوب خود کرده است و ناسا (اداره ملی هوانوردی و فضایی) دائماً داستان های جدیدی را اضافه می کند. اکنون او به لطف تلسکوپ فضایی کاملاً جدید خود، تلسکوپ فضایی جیمز وب، که در فاصله 1 میلیون مایلی زمین پارک شده است، جهان را با حقایق و اطلاعات شگفت انگیز شگفت زده کرده است. وظیفه آن کشف چیزی خاص در مورد منظومه شمسی و کیهان است، و این دقیقاً همان کاری است که انجام داد و تصویری زیبا تولید کرد که لحظات پایانی یک ستاره را در حالی که عملکرد نهایی خود را درست قبل از اینکه در نهایت خم شود نشان می دهد.

بله، چیزی که شنیدید درست است. ستاره ها نیز طول عمر دارند و می میرند. یک ستاره با تمام شدن سوخت – عمدتا هلیوم و هیدروژن – به آخرین لحظه خود می رود. همین اتفاق برای خورشید ما خواهد افتاد، اما میلیاردها سال طول خواهد کشید – مرگ ستاره به جرم و اندازه ستاره بستگی دارد. همچنین، هنگامی که یک ستاره می میرد، به سمت بیرون منبسط می شود.

گفته می شود همراه با تصویر اخیر از آخرین لحظه یک ستاره، تلسکوپ جیمز وب سحابی حلقه جنوبی را که رسماً با نام NGC 3132 شناخته می شود، کشف کرده است که تقریباً 2500 سال نوری از ما فاصله دارد. یک سال نوری تقریباً 9 تریلیون کیلومتر از زمین فاصله دارد.

مطلب پیشنهادی:  گروه جرایم اقتصادی مردی را در پونا به دلیل اجرای یک طرح پونزی آنلاین که هزاران نفر را کلاهبرداری کرده بود دستگیر کرد.

در این رابطه، ناسا در بیانیه‌ای گفت: «این رصد سحابی حلقه جنوبی را تقریباً رو به رو نشان می‌دهد، اما اگر بتوانیم آن را بچرخانیم تا آن را از لبه، از لبه ببینیم، شکل سه‌بعدی آن با وضوح بیشتری شبیه می‌شود. دو کاسه که در پایین کنار هم قرار گرفته اند و با یک سوراخ بزرگ در مرکز از یکدیگر باز می شوند.

وظیفه اصلی تلسکوپ فضایی وب این است که به گذشته نگاه کند، عملاً به زمان انفجار بزرگ و ارائه اطلاعات در مورد چگونگی پیدایش جهان. تلسکوپ جیمز وب جایگزین تلسکوپ فضایی قدیمی هابل شد که گنجینه عظیمی از اطلاعات را ارائه می کرد، اما ابزار قدیمی آن نمی توانند مانند شگفتی مدرنی که تلسکوپ وب است به گذشته نگاه کنند.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا