تکنولوژی

توییتر هشدار بزرگی به Thread ها می دهد. می گوید برای سرقت اسرار تجاری شکایت خواهد کرد

در یک چرخش تکان دهنده از رویدادها، پلتفرم شبکه اجتماعی متا Threads که از اینستاگرام پشتیبانی می کند، اخطاری از توییتر دریافت کرده است که ادعا می کند اولی اسرار تجاری و مالکیت معنوی دومی را دزدیده است. بر اساس گزارش‌ها، توییتر نگرانی‌هایی را در مورد «سوءاستفاده سیستماتیک، عمدی و غیرقانونی» متا از داده‌ها و کدهای محرمانه توییتر برای ایجاد Threads مطرح کرده است.

محتوای ایمیل فاش شده از سوی توییتر به مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، که توسط Semafor به دست آمده، چنین است: «بر اساس گزارش‌های اخیر در مورد برنامه Threads که اخیراً راه‌اندازی کرده‌اید، توییتر نگرانی‌های جدی دارد که متا پلتفرم‌ها («متا») درگیر آن شده است. سوء استفاده سیستماتیک، عمدی و غیرقانونی از اسرار تجاری و مالکیت معنوی توییتر».

توییتر توییتر را تهدید به شکایت کرد

این ایمیل توسط الکس اسپیرو، وکیل توییتر، که وکیل شخصی ایلان ماسک نیز هست، ارسال شده است. اسپیرو ادعا می کند که متا ده ها کارمند سابق توییتر را برای ساخت Threads استخدام کرده است.

در حالی که این کارمندان اندکی پس از تصدی مسئولیت ایلان ماسک در توییتر استخدام شدند، این شرکت ادعا می کند که بسیاری از آنها هنوز به اطلاعات محرمانه در پلت فرم میکروبلاگینگ دسترسی داشتند. ادعا این است که متا از این دسترسی استفاده کرده و اسرار تجاری شرکت را به سرقت برده است.

متا در پستی در Threads به این اتهامات پاسخ داد. مدیر ارتباطات این شرکت، اندی استون، در پستی گفت: “برای روشن بودن، هیچ کس در تیم مهندسی Threads کارمند سابق توییتر نیست – این یک چیز نیست.”

مطلب پیشنهادی:  بازی های ابری آماده شروع به کار هستند

ایلان ماسک واکنش نشان می دهد

ماسک همچنین به این خبر واکنش نشان داد که توییتر پس از انتشار یک حساب کاربری در مورد آن، اقدام قانونی را تهدید می کند. در واکنش به این، میلیاردر گفت“رقابت خوب است، تقلب نه.”

حماسه رقابت بین ایلان ماسک و مارک زاکربرگ

رقابت بین توییتر و رئیس متا اتفاق جدیدی نیست. از زمانی که فاش شد که دومی در حال ساختن یک پلتفرم شبیه به توییتر است، این دو تقریباً به معنای واقعی کلمه در گلوی یکدیگر بودند!

ماسک اولین شلیک را بعد از اینکه متا Threads را “یک پلتفرم مدیریت هوشمندانه” توصیف کرد، شلیک کرد. در پاسخ، ماسک در توییتی نوشت: «مطمئنم که زمین نمی‌تواند صبر کند تا به طور انحصاری زیر شست زوک باشد و هیچ گزینه دیگری وجود نداشته باشد. حداقل “معقول” خواهد بود. یک لحظه آنجا نگران شدم.»

بعداً در پاسخ به کاربری که به ماسک یادآوری کرد که زاکربرگ جیو جیتسو بلد است، گفت: “من همه طرفدار مسابقه قفس هستم اگر او هههههه.” زاکربرگ نیز به این مسخره بازی پرداخت و به استوری اینستاگرام خود پاسخ داد: «مکان را برای من بفرست».نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا