موبایل

دادگاه عالی درخواست گوگل برای اصلاح حکم 19 ژانویه مبنی بر تایید حکم NCLAT در مورد جریمه CCI را رد کرد.

دادگاه عالی روز جمعه از رسیدگی به درخواست Google LLC برای اصلاح حکم 19 ژانویه خود خودداری کرد و گفت که این شرکت می تواند شکایات خود را در جریان رسیدگی به درخواست تجدیدنظر خود در NCLAT مطرح کند.

هیئتی از قاضی دی.

مدافع ارشد منیندر سینگ که برای غول فناوری ایالات متحده ظاهر می شود، گفت که بخشی از دستور 19 ژانویه باید ضربه بخورد.

دادگاه گفت که دستور در دادگاه علنی دیکته شده است و بنابراین چیزی برای روشن شدن یا تغییر وجود ندارد.

وکیل شرکت کننده در کمیسیون رقابت هند (CCI) گفت که شکایت گوگل برای رسیدگی در هفته آینده در دادگاه تجدید نظر قانون شرکت ملی (NCLAT) فهرست شده است و آنها می توانند این مسائل را در دادگاه مطرح کنند.

دادگاه به سینگ گفت: «با عرض پوزش، این کار قابل انجام نیست. ما این کار را نمی کنیم. شما می توانید تمام این شکایات را در طول جلسه استیناف مطرح کنید.’

در 19 ژانویه، در یک شکست برای گوگل، دادگاه عالی حکم NCLAT مبنی بر امتناع از اعطای توقف موقت برای اعمال جریمه روپیه را تایید کرد. 1337 کرور به غول فناوری ایالات متحده توسط تنظیم کننده رقابت به اتهام سوء استفاده از موقعیت غالب خود در اکوسیستم دستگاه تلفن همراه اندروید.

دادگاه عالی در مرحله موقت گفت که کافی است گفته شود یافته های CCI علیه گوگل نه بدون صلاحیت است و نه از خطای آشکاری رنج می برد که مداخله آن را توجیه می کند.

یک هفته به شرکت آمریکایی فرصت داده شد تا 10 درصد روپیه را واریز کند. 1337 کرور جریمه توسط CCI برای او تعیین شده است.

مطلب پیشنهادی:  OnePlus Nord CE 3 Lite برای افرادی است که نگران گوشی های گران قیمت هستند

دادگاه عالی از NCLAT خواست تا پس از تعیین زمان بندی جلسه، در مورد درخواست تجدیدنظر گوگل علیه دستور تنظیم کننده رقابت تا 31 مارس سال جاری تصمیم بگیرد.

در این بیانیه آمده است: «کافی است توجه داشته باشید که یافته‌های CCI در مرحله موقت نمی‌تواند صلاحیت داشته باشد یا دچار خطای آشکاری باشد که مداخله در مرحله موقت را ضروری می‌کند.

گوگل پیش از این به دادگاه عالی علیه حکم NCLAT در 4 ژانویه مبنی بر محرومیت از توقف موقت روپیه توسط تنظیم کننده رقابت مراجعه کرده بود. 1337 کرور جریمه برای این.

با این حال، NCLAT چالش غول جستجو برای CCI را برای اعمال جریمه به دلیل سوء استفاده از تسلط سیستم عامل گوشی های هوشمند اندرویدی خود در کشور پذیرفت و دستور داد درخواست تجدیدنظر آن در ماه آوریل در لیست قرار گیرد.

شرکت مستقر در ایالات متحده، در طول جلسه استماع، به هیچ وجه اعلام کرد که آماده است تا حدودی از دستور CCI پیروی کند.

“این موارد را می توان تا حد زیر دنبال کرد – الف. Google از جداسازی فقط جستجو و کروم از Play، کروم از جستجو اطمینان حاصل می کند. دادگاه عالی گفت، بر اساس تصمیم EC (کمیسیون اروپا) مورخ 18 ژوئیه 2018، Google اطمینان حاصل می کند که انحصاری برنامه جستجوی RSA از قبل نصب شده در مورد کیف پول دنبال نمی شود.

او مشاهده کرد که NCLAT درخواست تجدیدنظر را برای رسیدگی نهایی فهرست کرده است و بنابراین به پرونده در ماهیت آن رسیدگی نکرد.

CCI پیشتر اعلام کرده بود که موضوع سوء استفاده ادعایی گوگل از تسلط در بازارهای متعدد در اکوسیستم موبایل اندروید “اهمیت ملی” دارد و جهان نظاره گر نحوه برخورد هند با این موضوع است.

مطلب پیشنهادی:  گوگل پیکسل 8 هفته آینده یک به روز رسانی غافلگیرکننده دریافت خواهد کرد

در 20 اکتبر سال گذشته، CCI از گوگل خواست تا به کاربران گوشی های هوشمند اندرویدی اجازه دهد برنامه ها را حذف کنند و به آنها اجازه دهد موتور جستجوی دلخواه خود را انتخاب کنند.

این دستور قرار بود از 19 ژانویه اجرایی شود.

در 20 اکتبر سال گذشته، CCI، جدای از اعمال جریمه سنگین برای گوگل، همچنین به شرکت اینترنتی دستور داد تا از اقدامات مختلف تجاری ناعادلانه خودداری کند.

رگولاتوری که بیش از سه سال پیش پس از انجام تحقیقات دقیق، این دستور را تصویب کرد، همچنین از گوگل خواست که رفتار خود را در یک بازه زمانی مشخص تغییر دهد.

CCI که بررسی این پرونده را در آوریل 2019 آغاز کرد، دستور داد که OEM ها از انتخاب از بین برنامه های خود گوگل برای از پیش نصب شدن محدود نباشند و همچنین مجبور نباشند مجموعه ای از برنامه ها را از قبل روی دستگاه های هوشمند شما نصب کنند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا