تکنولوژی

دادگاه مرد را به خاطر شکلک‌های شست رو به بالا 61000 دلار جریمه کرد. می تواند برای شما هم خطرناک باشد

در کانادا، یک قاضی حکم داده است که شکلک انگشت شست را می توان یک شکل معتبر از امضا در نظر گرفت. قاضی معتقد است که دادگاه‌ها باید خود را با شیوه‌های ارتباطی مردم تطبیق دهند. به گزارش بی‌بی‌سی، در نتیجه این حکم، یک کشاورز مجبور شد جریمه 61442 دلاری را برای نقض قرارداد شکلک‌های شست بپردازد.

یک خریدار غلات از ترمینال جنوب غربی درگیر پرونده ای بود که در دادگاه تاج و تخت ساسکاچوان رسیدگی شد. در مارس 2021، خریدار یک پیام متنی به تعداد زیادی از مشتریان ارسال کرد و اظهار داشت که آنها علاقه مند به خرید 86 تن کتان به قیمت 12.73 دلار در هر بوشل هستند.

خریدار کنت میکلبورو با کشاورز کریس آچر تماس گرفت و تصویری از قرارداد تحویل کتان در نوامبر به او داد. کنت از کریس خواست تا قرارداد را تایید کند.

کریس آچتر، فروشنده، با یک شکلک به بالا پاسخ داد. اما در ماه نوامبر، Achter کتان را تحویل نداد و تا آن زمان قیمت محصول افزایش یافته بود.

معنای شکلک شست بالا

فروشنده و خریدار در مورد معنای ایموجی ها اختلاف نظر داشتند. خریدار از پیام های قبلی استفاده می کند تا بگوید که ایموجی نشان می دهد که فروشنده با شرایط قرارداد موافقت می کند.

اختر توضیح داد که ایموجی فقط به این معنی است که او قرارداد را دریافت کرده است.

جاستیس کین از تعریف شکلک ها از Dictionary.com برای حمایت از استدلال خود استفاده کرد. طبق تعریف، ایموجی ها برای نشان دادن موافقت، تایید یا تشویق در ارتباطات دیجیتال استفاده می شوند. قاضی کین گفت که اگرچه این تعریف رسمی نیست، اما با درک او از ایموجی ها مطابقت دارد.

مطلب پیشنهادی:  ماموریت دارت ناسا برای برخورد عمدی به یک سیارک. آن را به صورت زنده تماشا کنید - بدانید چگونه

او اظهار داشت که در حالی که امضا یک تکنیک سنتی برای تأیید هویت شخصی است، روش‌های جدیدتری مانند شکلک‌ها نیز می‌توانند این کار را انجام دهند. قاضی کین اشاره کرد که شکلک انگشت شست ممکن است روش معمول برای “امضای” یک سند نباشد، اما همچنان دو کار مهم را انجام می دهد: نشان می دهد که چه کسی آن را امضا کرده است، و نشان می دهد که فرد قرارداد را می پذیرد. در این صورت امضاکننده خود را با شماره تلفن همراه خود معرفی می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا