تکنولوژی

دانشمندان نگران می گویند که یک شعله خورشیدی می تواند امروز یک طوفان ژئومغناطیسی در زمین ایجاد کند.

دانشمندان و محققان نگران طوفان ژئومغناطیسی احتمالی امروز هستند که توسط شعله خورشیدی بر روی زمین ایجاد شده است.

انفجار غول پیکری در سطح خورشید رخ داده است و دانشمندان و محققان را در مورد طوفان ژئومغناطیسی احتمالی در زمین نگران کرده است. همانطور که توسط Spaceweather.com گزارش شده است، یک انفجار خورشیدی عظیم در نزدیکی لبه جنوب شرقی خورشید فوران کرد و یک منطقه “جدید و فعال” ایجاد کرد. این گزارش افزود که پیش‌بینی‌کنندگان NOAA احتمال کمی برای طوفان‌های ژئومغناطیسی کلاس G1 را امروز، دوم اوت، با ورود زمین به جریان باد خورشیدی پرسرعت پیشنهاد می‌کنند. در این گزارش آمده است: «مواد گازی از یک حفره جنوبی در جو خورشید جاری می شود. به گفته ناسا، طوفان های ژئومغناطیسی در “مقیاس G” از 1 تا 5 اندازه گیری می شوند که G1 جزئی و G5 شدید است. یک چیز دیگر وجود دارد که می توان از یک طوفان ژئومغناطیسی انتظار داشت – شفق های قطبی. چراغ های جذاب روی تیرک ها در نتیجه طوفان دیده می شود.

خورشید در چرخه خورشیدی 11 ساله خود قرار دارد و بنابراین شعله های خورشیدی شدیدتر و شدیدتر می شوند. خورشید اخیراً بسیار نامنظم بوده و رشته ها و لکه های خورشیدی را می ریزد. برخی از آنها حتی به سیاره ما برخورد کرده اند، اما تاکنون هیچ آسیبی به بار نیاورده اند. چند هفته پیش، دکتر تامیتا اسکوف – “زن هوای فضایی” همچنین طوفان خورشیدی را پیش بینی کرد که در 19 جولای هنگامی که یک رشته مارپیچ به منطقه برخورد روی زمین پرتاب شد، مستقیماً به زمین برخورد خواهد کرد. همچنین بخوانید : وحشتناک! طوفان های خورشیدی غول پیکر و تأثیر آنها بر ماهواره ها: گم شده در فضا

مطلب پیشنهادی:  ناسا می گوید این سیارک در حال پرتاب به سمت زمین به طرز وحشتناکی به فاصله 270000 مایلی (439000 کیلومتری) نزدیک خواهد شد.

او این اطلاعات را از طریق یک توییت به اشتراک گذاشت: «ضربه مستقیم! رشته‌ای مار مانند به‌عنوان یک #طوفان خورشیدی بزرگ در حالی که در ناحیه برخورد روی زمین بود، بیرون آمد. ناسا تا 19 جولای برخورد را پیش بینی می کند. #شفق قطبی قوی نشان می دهد که با این امکان پذیر است، در اعماق عرض های جغرافیایی میانی. کاربران #رادیو و #جی پی اس هام انتظار دارند سیگنال در سمت شب زمین قطع شود.” همچنین بخوانید: هشدار طوفان خورشیدی؛ اصابت مستقیم به زمین از رشته مارپیچ انتظار می رود، بیم آن می رود که برق را قطع کند.

رشته های خورشیدی چیست؟

رشته های خورشیدی ابرهایی از گاز یونیزه شده بالای سطح خورشید هستند و بین مناطق مغناطیسی با قطب مخالف وجود دارند و این مغناطیس در چند روز گذشته به یک “CME با حرکت آهسته” یا پرتاب جرم تاجی تبدیل شده است.

CME یک فوران تابشی شدید با انرژی بالا از سطح خورشید است. می تواند مشکلاتی را برای مردم روی زمین ایجاد کند. این می تواند قطعی فرکانس رادیویی یا شبکه برق یا حتی قطعی ارتباطات جهانی را مختل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا