کامپیوتر

دولت با ذینفعان ملاقات خواهد کرد تا در مورد استفاده از شارژر مشترک برای تلفن های همراه و دستگاه های الکترونیکی بحث کند

دولت روز چهارشنبه جلسه ای با ذینفعان صنعت برگزار خواهد کرد تا امکان پذیرش شارژر مشترک برای تلفن های همراه و سایر دستگاه های الکترونیکی قابل حمل را بررسی کند. این نشست که به ریاست روهیت کومار سینگ وزیر امور مصرف کنندگان برگزار می شود، پس از ناهار برنامه ریزی شده است و سازندگان دستگاه های الکترونیکی قابل حمل از جمله لپ تاپ و تلفن همراه در آن حضور خواهند داشت.

انجمن های خاص بخش، نهادهای صنعتی CII و FICCI و نمایندگان IIT دهلی و IIT BHU بخشی از این جلسه خواهند بود.

این نشست بیشتر جنبه اکتشافی خواهد داشت. ما سعی خواهیم کرد از ذینفعان بیاموزیم که چگونه یک شارژر معمولی را می توان در هند پذیرفت. ما همچنین تلاش خواهیم کرد تا نگرانی های آنها را درک کنیم.

او خاطرنشان کرد که اروپا در حال حاضر برای اتخاذ این هنجار کار می کند.

نشست با سازمان‌های خاص، امکان پایان دادن به استفاده از شارژرهای متعدد در هند و کاهش بار مصرف‌کنندگان، علاوه بر جلوگیری از زباله‌های الکترونیکی را ارزیابی خواهد کرد.

در حال حاضر، به دلیل ناسازگاری پورت شارژر موجود، کاربران هر بار که دستگاه جدیدی خریداری می کنند، مجبور به خرید یک شارژر جداگانه هستند.

اتحادیه اروپا اخیراً اعلام کرده است که تا سال 2024 استاندارد شارژ پورت USB-C مشترک برای دستگاه های الکترونیکی کوچک را تصویب کرده است. درخواست مشابهی در ایالات متحده وجود دارد.

یک مقام قبلاً گفت: «اگر شرکت‌ها می‌توانند در اروپا و ایالات متحده خدمت کنند، چرا نمی‌توانند این کار را در هند انجام دهند؟ دستگاه های الکترونیکی قابل حمل مانند گوشی های هوشمند و تبلت ها باید یک شارژر مشترک داشته باشند.

مطلب پیشنهادی:  این لپ تاپ گیمینگ اچ پی از 800 دلار به 500 دلار کاهش یافته است

این مقام افزود: اگر هند بر این تغییر پافشاری نکند، ممکن است چنین محصولاتی در اینجا ریخته شوند.


برای دریافت آخرین اخبار و بررسی‌های فنی، دیجیتال تو را دنبال کنید توییتر، فیس بوک و اخبار گوگل. برای دریافت جدیدترین ابزارها و ویدیوهای فنی، در کانال YouTube ما مشترک شوید.

Airbnb فن‌آوری جدیدی را برای توقف مهمانی‌ها با اسکن سابقه مستاجر ارائه می‌کندنوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا