گجت

راه اندازی فروشگاه اپل در هند به دلیل همه گیری کووید-19 به تعویق افتاده است

اپل برنامه‌های راه‌اندازی اولین فروشگاه آفلاین خود را در هند به دلیل همه‌گیری COVID-19 به تعویق انداخت، این شرکت به گجت 360 تأیید کرد. تیم کوک، مدیر عامل شرکت سال گذشته اعلام کرد که اولین فروشگاه‌های آجری اپل از سال 2021 در این کشور افتتاح خواهند شد. شرکت کوپرتینویی مدتی است که برای ایجاد یک حضور خرده فروشی محلی در بازار هند تلاش می کند. سپتامبر گذشته، این شرکت فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کرد تا خرده فروشی در کشور آغاز شود. این به عنوان یک حرکت استراتژیک توسط اپل برای مقابله با بازیگران سنتی تجارت الکترونیک، از جمله آمازون و فلیپ کارت، که دستگاه هایی مانند آیفون، آی پد و مک بوک را نیز می فروشند، تلقی می شود.

اپل بدون اشاره به مدت زمان تأخیر در اجرا، روز جمعه در گجت 360 تایید کرد که راه اندازی اولین فروشگاه آجر و ملات خود را در کشور به تاخیر انداخته است. این توسعه اولین بار توسط Indian Express گزارش شد.

اپل در چند ماه گذشته به دلیل کار بر روی فروشگاه های آجر و ملات خود در این کشور در سرفصل اخبار بوده است. در فوریه سال گذشته، مدیر عامل تیم کوک این برنامه ها را تایید کرد و اظهار داشت که این شرکت می خواهد در بخش خرده فروشی هند حضوری محلی داشته باشد.

کوک در حالی که در جلسه سالانه سهامداران اپل خطاب به سهامداران صحبت می کرد، گفت: “من نمی خواهم شخص دیگری این برند را برای ما اداره کند.”

اپل در حال حاضر دستگاه های خود را در کشور از طریق توزیع کنندگانی که تحت یک شبکه خرده فروشی حق رای دادن کار می کنند به فروش می رساند. با این حال، این شرکت می خواهد با راه اندازی فروشگاه های فیزیکی خود به اعماق بازار هند نفوذ کند.

مطلب پیشنهادی:  بررسی Realme Watch 2 Pro: ساعت هوشمند اقتصادی با GPS

دولت با کاهش هنجار 30 درصدی قبلی عرضه محلی در خرده فروشی تک برند (SBRT) خرده فروشی محلی را برای بازیکنانی از جمله اپل فعال کرده است. این اقدام به اپل کمک کرد تا فروشگاه آنلاین خود را در ماه سپتامبر راه اندازی کند. همراه با پشتیبانی مستقیم مشتری و مزایایی از جمله تخفیف های مبادله ای و بازگشت به مدرسه بود.

کوک طی تماسی با درآمد در ماه ژانویه فاش کرد که اپل در سه ماهه دسامبر، تجارت خود را در هند در مقایسه با سال قبل دو برابر کرده است. او همچنین نسبت به ادامه رشد در طول زمان ابراز خوش بینی کرد.

با این حال، به نظر می‌رسد که همه‌گیری کووید-19 بر برنامه‌های خرده‌فروشی اپل نه تنها در هند بلکه در سراسر جهان تأثیر گذاشته است، زیرا مجبور شد بیشتر فروشگاه‌های خود را در بازارهای کلیدی از جمله ایالات متحده و چین برای مدتی ببندد – درست مانند سایر غول‌های فناوری از جمله گوگل. و مایکروسافت این دومی حتی فروشگاه های خرده فروشی خود را مدت کوتاهی پس از شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان برای همیشه تعطیل کرد.

با این حال، به نظر می‌رسد اپل پتانسیل تحقق برنامه‌های خرده‌فروشی خود را دارد، زیرا قبلاً همه فروشگاه‌های خود را در ایالات متحده و بیشتر در سراسر جهان بازگشایی کرده است. سود این شرکت نیز تقریباً دو برابر شد و به 21.7 میلیارد دلار (تقریباً 1,60,829 کرور) در سه ماهه آخر با کاهش قرنطینه در اکثر کشورها رسید.

کوک همچنین در طی تماس اخیر درآمد خود گفت که رشد قوی در بازارهای نوظهور از جمله هند وجود داشته است. اما او آمار خاصی برای توجیه اظهاراتش ارائه نکرد.

مطلب پیشنهادی:  Fitbit Charge 5 گزینه رنگ، جزئیات طراحی سطح در رندرهای رسمی

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا