تکنولوژی

سیارک های خطرناک، دنباله دارهایی که زمین را تهدید می کنند می توانند مورد بهره برداری قرار گیرند

سیارک ها، دنباله دارها ممکن است روزی به نفع بشریت استفاده شوند. اینگونه است.

سیارک یک جرم سنگی کوچک است که در آسمان پرواز می کند. به گفته ناسا، وقتی از طریق تلسکوپ مشاهده می شود، یک سیارک مانند یک نقطه نورانی به نظر می رسد. در ماه‌های اخیر، موارد زیادی وجود داشته است که سیارک‌های بزرگ به تازگی چندین میلیون مایل زمین را از دست داده‌اند.

اجرام نزدیک به زمین (NEO)، مانند سیارک ها و دنباله دارها، در مدار خود به دور خورشید می چرخند. اگرچه به طور بالقوه خطرناک هستند، اما این NEO ها می توانند برای منابع مفید نیز استفاده شوند. این فرآیند استخراج سیارک نامیده می شود.

سیارک ها معمولاً از مواد معدنی سنگی تشکیل شده اند و دنباله دارها توپ های یخی هستند. سیارک ها می توانند در ساخت سازه هایی در فضا، مانند پایگاه هایی در سیارات دیگر یا حتی ماه مفید باشند. سیارک ها معمولاً از نیکل و آهن یا مواد سیلیکات و نیکل- آهن تشکیل شده اند. به دلیل ساختار فلزی 85 درصدی آنها می توانند منبع عالی مواد معدنی باشند. حتی گفته می شود که مواد خام استخراج شده از سیارک ها حتی ممکن است از ذخایر فلزی موجود در زمین نیز فراتر رود.

از سوی دیگر، دنباله دارها منابع غنی برای آب و مولکول های کربن هستند. به گفته ناسا، این مولکول ها برای حفظ حیات ضروری هستند. دنباله دارها همچنین می توانند مهمترین مشکل فضا – کمبود آب – را حل کنند. ساختار یخی دنباله دارها ممکن است منبع آب فراوانی باشد. ناسا می گوید دنباله دارها همچنین می توانند مقادیر زیادی هیدروژن و اکسیژن مایع، دو ماده اصلی سوخت موشک را فراهم کنند.

مطلب پیشنهادی:  رئیس فیس بوک، مارک زاکربرگ، در حالی که «نوبت های شنبه» را انجام می دهد، از خواب بیدار می شود.

در حال حاضر بهره برداری از دنباله دارها و سیارک ها سودی ندارد. از آنجایی که هیچ پایه یا ساختاری در ماه در فضا وجود ندارد، انجام این کار بسیار دشوار است. با این حال، کاربردهای آتی استخراج سیارک بسیار گسترده است و حتی ممکن است روزی آنها به منبع اصلی فلزات و سایر مواد خام روی زمین تبدیل شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا