تکنولوژی

طوفان خورشیدی باعث ایجاد طوفان ژئومغناطیسی می شود و شفق های قطبی خیره کننده ای را بر فراز کانادا و بریتانیا می زند

پس از برخورد طوفان خورشیدی به جو زمین و ایجاد یک طوفان ژئومغناطیسی، شفق‌های قطبی نفس‌گیر بر فراز کانادا و بریتانیا دیده شدند.

همه ما می دانیم که خورشید در اوج فعالیت خورشیدی خود است و طوفان های خورشیدی ایجاد می کند که با فرکانس فزاینده ای به زمین برخورد می کند. این طوفان های خورشیدی خطرناک هستند زیرا پتانسیل آسیب رساندن به ماهواره ها و سیستم های GPS را دارند. اگرچه این بسیار ترسناک به نظر می رسد، اما این طوفان های خورشیدی، هنگامی که با میدان مغناطیسی بالای زمین برخورد می کنند، باعث ایجاد طوفان های ژئومغناطیسی و همچنین ایجاد شفق های نفس گیر می شوند. همین اتفاق در اواخر یکشنبه (7 اوت) و اوایل دوشنبه (8 اوت) پس از ورود ذرات خورشیدی به جو زمین رخ داد. شفق های سبز و بنفش خیره کننده ای را در عرض های جغرافیایی مرتفع شمالی سیاره ما ایجاد کرد. علاقه مندان به فضا در کانادا و بریتانیا باید از این شفق های قطبی خیره کننده لذت ببرند. شفق قطبی یک نور طبیعی رنگی است که بیشتر در مناطق با عرض جغرافیایی بالا پس از برهمکنش ذرات خورشیدی با میدان مغناطیسی زمین قابل مشاهده است. گری پیرسون، عکاسی در نزدیکی سواحل شمال شرقی بریتانیا، عکس‌های شفق قطبی نفس‌گیر را به اشتراک گذاشت. توییتر. او در توییتی نوشت: «خوب است که امروز صبح یک بار دیگر از شفق‌های شمالی با نام «شفق قطبی» در Brancaster Staithe در نورفولک شمالی بازدید می‌کنیم.

همانطور که Spaceweather.com گزارش می دهد، جریانی از باد خورشیدی در 7 آگوست به میدان مغناطیسی زمین برخورد کرد. باد خورشیدی حتی یک طوفان ژئومغناطیسی G2 (با شدت متوسط) ایجاد کرد. این پرتال گفت: «این رویداد در پیش‌بینی نبود، بنابراین شفق‌های قطبی حاصل غافلگیرکننده بود.» برای افراد ناآشنا، طوفان‌های ژئومغناطیسی در «مقیاس G» از 1 تا 5 اندازه‌گیری می‌شوند که G1 جزئی و G5 شدید است. .

مطلب پیشنهادی:  با تشدید جستجو برای یوفوها، آیا ناسا بالاخره بیگانگان را پیدا خواهد کرد؟

چند روز پیش، دکتر تامیتا اسکوف، متخصص هواشناسی فضایی، پیش‌بینی کرد که یک طوفان خورشیدی عظیم می‌تواند به زمین برخورد کند و منجر به نمایش شفق‌های قطبی شود.

او در توییتر هشداری در مورد یک شراره احتمالی خورشیدی در حرکت به سمت زمین منتشر کرد. با این حال، طوفان خورشیدی پس از چند روز فوران کرد.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا