تکنولوژی

طوفان های ژئومغناطیسی وحشتناک امروز پس از یک فوران بزرگ خورشیدی روی زمین

NOAA پیش بینی می کند که شعله های خورشیدی می توانند امروز طوفان ژئومغناطیسی G3 را ایجاد کنند. تمام جزئیات را اینجا بیاموزید.

آژانس های فضایی هشدار داده اند که پس از یک اختلال بزرگ در سطح خورشید آتشین، یک شراره خورشیدی قدرتمند به سمت زمین در حال حرکت است. پیامدهای انفجارهای اخیر در سطح خورشید ممکن است بار دیگر شفق های قطبی خیره کننده ای را بر فراز شمال دور از ایالات متحده در آسمان ایجاد کند. خورشید ابرهایی از ذرات باردار را به منظومه شمسی فرستاده است که به عنوان پرتاب جرم تاجی شناخته می شوند. به گزارش SpaceWeather.com، حتی در 24 ساعت گذشته، لکه فعال خورشیدی AR3078 چهار شراره خورشیدی کلاس M و بیش از ده ها شعله C تولید کرده است و بیشتر انفجارها ذرات باردار را به فضا پرتاب کرده اند.

ساعت‌های طوفان ژئومغناطیسی برای 17 تا 19 آگوست 2022 به دلیل تأثیرات احتمالی CH HSS و CME قابل اجرا هستند. اداره ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) اعلام کرد که هرگونه تأثیر CME احتمالا تا 19 آگوست ادامه خواهد داشت و بر این اساس یک ساعت طوفان G2 (متوسط) صادر شده است.

وحشت مداوم طوفان های خورشیدی زمین

این فعالیت سریع در سطح خورشید، شب گذشته طوفان ژئومغناطیسی کوچک G1 را در زمین به راه انداخت. «دو روز گذشته شاهد طوفان‌های ژئومغناطیسی متعددی بوده‌ایم – نتیجه حمله CME در 17 اوت. SpaceWeather پیش بینی کرد که طوفان های G1 و G2 در 19، 20 و 21 آگوست در پاسخ به CME های اضافی در مسیر، همچنان امکان پذیر است.

مطلب پیشنهادی:  برای جامعه خوب نیست که مدل هوش مصنوعی آزمایش نشده را عمومی کند، توصیه های هوش مصنوعی الزام آور نیست: Vaishnaw

طوفان های ژئومغناطیسی بر اساس شدت آنها در مقیاس G1 تا G5 رتبه بندی می شوند. در اینجا، G5 به عنوان افراطی ترین برچسب گذاری شده است، که حتی می تواند مشکلاتی را در شبکه برق ایجاد کند، در حالی که G1 ضعیف ترین است. NOAA قبلاً پیش‌بینی کرده بود که در صورت وقوع طوفان ژئومغناطیسی با شدت G3، شفق‌های شمالی یا شفق‌های قطبی می‌توانند تا جنوب ایلینوی و اورگان دیده شوند.

با این حال، حتی احتمال وقوع چند طوفان خورشیدی دیگر در روزهای آینده وجود دارد. دکتر تامیتا اسکوف، کارشناس هواشناسی فضایی، درباره لکه خورشیدی AR3078 می‌گوید: «این منطقه متوقف نمی‌شود! چنین فوران باشکوهی ما می‌توانیم تا 21 آگوست تعداد بیشتری از طوفان‌های خورشیدی را دریافت کنیم.» طوفان‌های خورشیدی بیشتر به معنای احتمال وقوع طوفان‌های ژئومغناطیسی بیشتری در روزهای آینده است، علاوه بر آنچه قبلاً پیش‌بینی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا