تکنولوژی

عجیب و غریب! ناسا “اسپاگتی” مرموز را در مریخ کشف کرد. وقت یک مهمانی بیگانه است؟

مریخ نورد مریخ 2020 ناسا بار دیگر چیز عجیبی را در سیاره سرخ مشاهده کرده است – یک جسم اسپاگتی مانند. چیست؟

بیگانگان در مریخ؟ خوب، هنوز هیچ کس به طور قطع نمی داند، اما ناسا مطمئناً به دنبال آنها است و به معنای واقعی کلمه هیچ سنگی روی سیاره سرخ باقی نمی گذارد. در این تلاش، مریخ نورد مریخ 2020 ناسا در ماموریتی برای کشف اسرار این سیاره، چیزی عجیب کشف کرد. جدیدترین تصاویر گرفته شده توسط این مریخ نورد توسط ناسا به اشتراک گذاشته شده است و ممکن است بسیاری را به این فکر بیندازد که یک رستوران ایتالیایی در مریخ وجود دارد و شاید بیگانگان در حال مهمانی هستند!

خب، چیزهای عجیب و غریب زیادی توسط دانشمندان در مریخ کشف شده است، اما این به معنای واقعی کلمه کیک را می گیرد. مریخ‌نورد مریخ‌نورد ناسا با دوربین اجتناب از خطر A به سمت راست تصویری از یک منطقه گرفت که شی عجیبی شبیه اسپاگتی را نشان می‌دهد.

این اسپاگتی نیست، اما مطمئناً شبیه آن است – چیزی که به شکل یک رشته درهم است. این تصویر در 12 ژوئیه 2022 توسط دوربین های رو به جلو کاوشگر Hazard Avoidance گرفته شده است که به طور فعال سطح سیاره را رصد می کند. HazCam خطراتی را برای مسیرهای جلو و عقب مریخ نورد، مانند سنگ‌های بزرگ، خندق‌ها یا تپه‌های شنی شناسایی می‌کند. مهندسان همچنین از HazCams رو به جلو استفاده می‌کنند تا ببینند که بازوی رباتیک را کجا باید حرکت داد تا اندازه‌گیری کنند، عکس بگیرند و نمونه‌های سنگ و خاک جمع‌آوری کنند.»

مطلب پیشنهادی:  یادداشت به زاکربرگ: مانند ساتیا نادلا باشید

این جسم رشته ای در مریخ دقیقاً چیست؟ هنوز کسی نمی داند! اما گزارش CNET نشان می‌دهد که محتمل‌ترین توضیح برای این ساختار رشته‌ای درهم که روی سطح یافت می‌شود، مربوط به ماموریت قبلی یا حتی همین ماموریت است. در واقع، Perseverance پیش از این نیز بقایای فضاپیما را شناسایی کرده است و این شی ممکن است از خود ماموریت باشد.

ورود مریخ نورد به مریخ در فوریه 2021 یک رویداد کاملاً دراماتیک بود. مرحله فرود، آزمایشگاه چرخدار را با خیال راحت به سطح رساند و سپس از مریخ نورد سقوط کرد. پس از آن ممکن است قطعات و قطعات تجهیزات در یک منطقه وسیع پخش شده باشند. در واقع، مریخ نورد Perseverance ناسا اخیرا یک تکه فویل براق را کشف کرده است که به سنگ مریخ چسبیده است. دانشمندان بر این باورند که این تکه فویل براق در واقع یک پتوی حرارتی است که به گفته آنها ممکن است از مرحله فرود موشکی که مریخ نورد را روی سیاره فرود آورد، آمده باشد.

ممکن است این ماده رشته ای نیز از چنین تجهیزاتی از فضاپیما به وجود آمده باشد.

مریخ نورد Perseverance ناسا در حال حاضر در حال رصد منطقه دلتای رودخانه باستانی در دهانه Jezero در مریخ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا