تکنولوژی

ناسا بزرگترین تصویر از کهکشان آندرومدا را در اینستاگرام به اشتراک می گذارد. تصویر هابل ویروسی می شود

روز گذشته، اول آگوست، ناسا تصویری خیره کننده از کهکشان آندرومدا را در اینستاگرام منتشر کرد. این عکس که توسط تلسکوپ فضایی هابل گرفته شده است، بزرگترین تصویر از کهکشان همسایه ما است. این تصویر در شبکه های اجتماعی دست به دست شد.

در اول آگوست، ناسا تصویری خیره کننده از کهکشان آندرومدا را در حساب رسمی اینستاگرام خود منتشر کرد. با این حال، این یک تصویر عادی از کهکشان همسایه ما نبود. این عکس که توسط تلسکوپ فضایی هابل گرفته شده است، بزرگترین تصویری است که تاکنون از کهکشان آندرومدا گرفته شده است. این تصویر تاکنون با بیش از 1 میلیون لایک در فضای مجازی منتشر شده است. ناسا هم برای اهداف آموزشی و هم برای گسترش آگاهی فضایی در بین مردم تصاویر جالبی را در حساب های شبکه های اجتماعی خود منتشر می کند. برای دانستن بیشتر در مورد آن به ادامه مطلب بروید.

ناسا با انتشار این تصویر الهام‌بخش نوشت: «هفت سال پیش NASAHubble بزرگترین تصویری که تا کنون از کهکشان آندرومدا جمع‌آوری شده است را با وضوح فوق‌العاده ثبت کرد، که امتداد 48000 سال نوری از همسایه کهکشانی ما را نشان می‌دهد که بیش از 100 میلیون ستاره را در این نمای وسیع نشان می‌دهد. از آنجایی که آندرومدا 2.5 میلیون سال نوری از ما فاصله دارد، می‌توانیم هزاران خوشه ستاره‌ای را شناسایی کنیم – یک گروه فشرده از صدها یا هزاران ستاره. کهکشان راه شیری و آندرومدا از نظر اندازه و شکل مشابه هستند و با مطالعه کهکشان خواهرمان می‌توانیم چیزهای زیادی در مورد کهکشان خودمان بیاموزیم.

مطلب پیشنهادی:  چین می‌گوید «نوآوری مستمر»، نه یارانه، پشت لبه خودروهای الکتریکی است

این پست تا زمان نگارش این مقاله 1,152,815 لایک و بیش از 2000 نظر به دست آورده است.

ناسا بزرگترین تصویر از کهکشان آندرومدا را منتشر کرده است

کهکشان آندرومدا که با نام‌های مسیه 31، ام 31 یا NGC 224 نیز شناخته می‌شود، یک کهکشان مارپیچی میله‌ای است که قطری در حدود 46.56 کیلوپارسک (152000 سال نوری) دارد. حدود 770 کیلوپارسک (2.5 میلیون سال نوری) از زمین فاصله دارد. اگرچه به دلیل فاصله زیاد این کهکشان اطلاعات زیادی در مورد عمق آن در دست نیست، کهکشان کاملاً قادر به داشتن سیاراتی شبیه زمین است که از حیات پشتیبانی می کنند. انتظار می رود کهکشان های راه شیری و آندرومدا در حدود 4 تا 5 میلیارد سال آینده با هم برخورد کنند و در یک کهکشان غول پیکر ادغام شوند.

این تنها پستی نیست که در حساب اینستاگرام ناسا در فضای مجازی منتشر شده است. این دسته اخیراً تصویری به رنگ رنگین کمان از پلوتون منتشر کرده است تا جغرافیای پیچیده این سیاره کوتوله را برجسته کند، که همچنین در فضای مجازی منتشر شد.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا