تکنولوژی

ناسا به شما این امکان را می دهد که بشنوید صدای شما در مریخ چگونه خواهد بود! تو میدونی چطوری

مریخ نورد مریخ ناسا به شما امکان می دهد صدایتان را در سیاره سرخ بشنوید.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که صدای شما در فضا یا سیارات دیگر چگونه است؟ ناسا برنامه ای توسعه داده است که به شما امکان می دهد صدایتان را در مریخ بشنوید. داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط مریخ‌نورد Perseverance ناسا می‌تواند صدای مردم مریخ را تکرار کند. آژانس فضایی حتی یک ابزار آنلاین دارد که به مردم اجازه می‌دهد صدایی را که در سیاره سرخ از خانه‌هایشان دارند شبیه‌سازی کنند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به زبانه Sounds of Mars در وب‌سایت ناسا بروید، به تب «You on Mars» بروید، سپس «برای ضبط صدای خود روی دکمه کلیک کنید و نگه دارید. پس از اتمام کار، فایل صوتی را دانلود کنید و صدای خود را در مریخ بشنوید.

ناسا نوشت: «اگر روی مریخ می‌ایستید، نسخه‌ای ساکت‌تر و خاموش‌تر از آنچه در زمین می‌شنوید می‌شنوید و برای شنیدن آن کمی بیشتر صبر می‌کردید». آژانس فضایی ایالات متحده حتی برخی از صداهایی را که روی زمین ضبط کرده بود، مانند سوت، زنگ یا آواز پرندگان به اشتراک گذاشت. اما آنها به سختی در مریخ شنیده می شوند. با این حال، مردم هنوز هم می توانند بسیار شبیه خودشان به نظر برسند. ناسا می‌گوید: «اگر روی مریخ می‌ایستید، نسخه‌ای آرام‌تر و خفه‌تر از آنچه روی زمین می‌شنوید، می‌شنوید».

صدا بر روی زمین چگونه کار می کند؟

به گفته ناسا، آنچه ما می شنویم به دلیل ارتعاشات پرده گوش است که از امواج فشاری ناشی می شود که از منبع صدا به گوش ما می رسد. توجه داشته باشید که امواج صوتی برای عبور از آن به وسیله ای مانند هوا و همچنین مایعات و جامدات نیاز دارند. با این حال، مریخ دارای یک جو غیر معمول با دما، چگالی و شیمی بسیار متفاوت در مقایسه با زمین است. این تفاوت ها از سه طریق بر صدا تأثیر می گذارد – صداها بیش از حد معمول طول می کشد تا به گوش ما برسد، دوم این که نسبتاً پایین تر از زمین است و سومین تفاوت تضعیف است – ضعیف شدن سیگنال در فرکانس های خاص.

مطلب پیشنهادی:  GPT-4 می تواند کار را به یک منظره جهنمی بیش از حد تولیدی تبدیل کند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا