تکنولوژی

ناسا: سیارکی بزرگ به اندازه یک ساختمان روز چهارشنبه به سمت زمین می رود

سیارک 2022 OK5 چهارشنبه 3 آگوست از نزدیکی زمین می گذرد.

یک سنگ فضایی بزرگ به اندازه یک ساختمان به نام سیارک 2022 OK5 به سمت زمین می رود و فردا، 3 آگوست 2022 نزدیکی بسیار نزدیک خواهد داشت. این سنگ تنها 3.42 میلیون کیلومتر، معادل 0.02 واحد نجومی، از زمین فاصله دارد. به اندازه کافی نزدیک است که ستاره شناسان بتوانند سیارک را با رادار کاوش کنند. بر اساس داده‌های مرکز مطالعات اجسام نزدیک به زمین در آزمایشگاه رانش جت ناسا، پرواز این سیارک در فاصله 3.41 میلیون کیلومتری با سرعت 18 کیلومتر بر ثانیه تخمین زده می‌شود. ناسا سیارک 2022 OK5 را به دلیل گذر(های) نزدیک پیش بینی شده از زمین به عنوان “سیارک بالقوه خطرناک” طبقه بندی کرده است. این سیارک تقریباً 250 فوت طول دارد.

همانطور که توسط www.sky.org گزارش شده است، دفتر هماهنگی دفاع سیاره ای ناسا در حال تماشای آسمان با تلسکوپ برای تماشای سنگ های فضایی برجسته آینده است که به سمت زمین می روند.

این تنها سنگ فضایی نیست که از نزدیکی زمین عبور کرده است. سیارک 2022 OX3 امروز ساعاتی پیش از نزدیکی زمین گذشت. این سیارک تقریباً به اندازه یک هواپیما بود که حدود 95 فوت است. هر دو اجرام نزدیک به زمین سیارک 2022 OX3 و سیارک 2022 OK5 متعلق به گروه آپولو هستند. بر اساس این گزارش، سیارک 2022 OX3 در تاریخ 2 آگوست ساعت 18:45 با فاصله 2.74 میلیون کیلومتری با سرعت 16 کیلومتر بر ثانیه از کنار زمین گذشت.

سیارک ها چیست؟

سیارک ها اجرام صخره ای کوچکی هستند که از شکل گیری منظومه شمسی در حدود 4.5 میلیارد سال پیش باقی مانده اند. آنها به دور خورشید می چرخند و بیشتر بین مدارهای مریخ و مشتری قرار دارند که به کمربند سیارک ها نیز معروف است. آنها از انواع مختلف سنگ ساخته شده اند و بنابراین هیچ دو سیارکی شبیه هم نیستند.

مطلب پیشنهادی:  Samsung Galaxy S23 می تواند شارژ باتری را دور بزند و مستقیماً با برق کار کند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا