تکنولوژی

ناسا گزارش می دهد که یک سیارک غول پیکر به پهنای 400 فوت به سمت زمین پرتاب می شود.

به گفته ناسا، یک سیارک بزرگ به پهنای 400 فوت در 29 ژوئیه، سه روز دیگر، نزدیک ترین فاصله خود را به زمین خواهد داشت. بدانید که آیا می تواند به زمین برخورد کند و چه آسیب های احتمالی می تواند ایجاد کند.

فعالیت سیارک ها در اطراف زمین اخیراً افزایش یافته است. همین یک هفته پیش، ناسا سیارکی به وسعت 290 فوت را در حال عبور از سیاره ما مشاهده کرد. و اکنون، یک سیارک حتی بزرگتر راه خود را به زمین در فاصله بسیار نزدیکتری خواهد داشت. به گفته ناسا، یک سیارک با عرض 400 فوت در 29 جولای تنها در سه روز به زمین نزدیک می شود. برای مرجع، تقریباً دو برابر اندازه قطب منار واقع در دهلی نو است که 239 فوت ارتفاع دارد. اندازه بزرگ و نزدیکی آن منجر به طبقه بندی آن به عنوان یک شی نزدیک به زمین (NEO) شد. نگرانی ها این است که آیا این سیارک می تواند به این سیاره برخورد کند، زیرا اندازه آن می تواند باعث تخریب بزرگ شود. بنابراین، آیا احتمال برخورد یک سیارک وجود دارد؟ بخوانید تا متوجه شوید.

طبق گفته آزمایشگاه پیشرانه جت، یکی از بخش های ناسا، این سیارک 2016 CZ31 نامگذاری شده است. طبق قرارداد نامگذاری سیارک، عدد چهار رقمی نشان دهنده زمانی است که سیارک برای اولین بار کشف شد و دو حرف بعد از آن نشان دهنده ماه و تاریخ است. برای مرجع، این سیارک در 5 فوریه 2016 کشف شد. طبق آخرین مشاهدات، انتظار می رود این سیارک 400 فوتی یا 122 متری در فاصله 2.8 کیلومتری از کنار زمین بگذرد. اگرچه ممکن است این فاصله طولانی به نظر برسد، اما از نظر نجومی عددی ناچیز است. اما خوشبختانه، در حال حاضر به نظر می رسد که این سیارک از زمین عبور می کند.

مطلب پیشنهادی:  رویداد WWDC ژوئن 2023: اپل اولین هدست واقعیت ترکیبی خود را معرفی خواهد کرد

ناسا: سیارکی تقریباً دو برابر قطب منار به زمین نزدیک می شود

بر اساس پایگاه داده بدن کوچک ناسا، آخرین باری که این سیارک به زمین نزدیک شد در سال 2015 بود و تا سال 2028 به این نزدیکی نخواهد رسید. این سیارک بخشی از کمربند سیارکی است که بین مریخ و مشتری قرار دارد. در اپیلیون خود به مدار مشتری می رسد و در حضیض خود به قدری به مدار زهره نزدیک می شود که برای تکمیل یک چرخش از 4 سیاره عبور می کند. برای علاقه مندان به سیارک ها، این فرصتی بی نظیر برای رصد این سیارک است، زیرا تا سال 2110 به زمین نزدیک نخواهد شد. البته توجه داشته باشید که برای دیدن واضح این سیارک به یک تلسکوپ قدرتمند نیاز دارید.

در حالی که احتمال برخورد یک سیارک در حال حاضر کم به نظر می رسد، همه چیز می تواند هر لحظه تغییر کند. به همین دلیل است که دفتر هماهنگی دفاع سیاره ای (PDCO) تمام سیارک های NEO را برای هر گونه انحراف در مسیرشان که می تواند آنها را تهدیدی برای زمین کند، از نزدیک زیر نظر دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا