کامپیوتر

نحوه تست لپ تاپ | گرایش های دیجیتال

مایکروسافت سرفیس پرو 4
بیل رابرسون/روندهای دیجیتال

صفحه کلید و ترک پد مک بوک پرو 14 اینچی.

شما بررسی های لپ تاپ ما را خوانده اید. شما نتیجه گیری های ما را خوانده اید. و حالا شما تعجب می کنید که چگونه به آنها رسیدیم.

سؤال خوبی بود. بررسی‌ها اغلب فاقد زمینه هستند، که در رتبه‌بندی‌های بسیار متفاوتی که برخی لپ‌تاپ‌ها از نشریات مختلف دریافت می‌کنند، مشهود است. اگر معیارهای بررسی مشخص نباشد، نظرات متضاد در واقع می تواند انتخاب لپ تاپ را دشوارتر کند.

اجازه دهید حجاب را برداریم. در اینجا ما معیارهایی را که برای آزمایش عینی استفاده می کنیم و دیدگاهی که از آن به موضوعات ذهنی نزدیک می شویم، توضیح خواهیم داد. ما انتظار نداریم که همه با نظرات ما در مورد بهترین لپ‌تاپ‌ها موافق باشند، اما امیدواریم با به اشتراک گذاشتن روند ما، شما را برای تصمیم‌گیری بهترین لپ‌تاپ برای نیازهای شما مجهزتر کند.

تجربه عملی

فقط با چند عکس می توانید متوجه شوید که زیبایی لپ تاپ را دوست دارید، به همین دلیل است که ما همیشه آنها را ارائه می دهیم. ممکن است از تن رنگ، فاصله پیچیده بین عناصر پانل صفحه کلید، یا حتی فقط طراحی بصری جلد قدردانی کنید.

اما لپ تاپ ها محصولات لمسی هستند. آنها قرار است از مکانی به مکان دیگر حمل شوند، و احساس آنها در دستان شما یا در کوله پشتی شما بسیار مهم است. این حواس بینایی و لامسه به ما این امکان را می دهد که اولین قضاوت در مورد لپ تاپ هایی که برای بررسی دریافت می کنیم داشته باشیم. لپ تاپ های مختلف از مواد مختلفی مانند پلاستیک و آلومینیوم ساخته می شوند. اگرچه فلز به طور کلی در مقایسه با پلاستیک “ممتاز” در نظر گرفته می شود، اما همیشه اینطور نیست – یک قطعه فلزی نازک می تواند کمتر محکم به نظر برسد.

هدف ما این است که هم مواد مورد استفاده در ساخت لپ‌تاپ و هم نحوه ماندگاری آن مواد در سناریوهای دنیای واقعی را شرح دهیم. ضخامت، وزن و سایر ابعاد نیز در اینجا اعمال می شود. همیشه یک مبادله وجود دارد، و نحوه تعادل تولیدکنندگان بین این متغیرها کلیدی است.

جیکوب روچ / روندهای دیجیتال

در طول مدت زمانی که با لپ‌تاپ کار می‌کنیم – معمولاً یک یا دو هفته – برداشت‌های اولیه ما با گذشت زمان کاهش می‌یابد. سطحی که در اصل زیبا و منحصربه‌فرد بود، اگر خاک و اثر انگشت را به راحتی جذب کند، می‌تواند آزاردهنده شود، و طرحی که پیش پا افتاده به نظر می‌رسد می‌تواند ما را از طریق کاربرد آن جلب کند.

مطلب پیشنهادی:  Tecno Pocket Go شبیه عینک AR رویاهای من است

به هر حال، برداشت‌های عملی، صرف نظر از اینکه چقدر زمان صرف هر لپ‌تاپ می‌کنیم، ذهنی هستند. با این حال، تجربه ما از کار با بسیاری از لپ‌تاپ‌ها دیدگاه منحصربه‌فردی را در مورد این محصولات به ما می‌دهد و این امکان را فراهم می‌کند تا نظرات آگاهانه‌ای در مورد اینکه هر محصولی که بررسی می‌کنیم در مقابل رقبا قرار دارد، ایجاد کنیم. حداقل، ما از خوانندگان خود می خواهیم که با درک قوی از ظاهر و احساس یک لپ تاپ در دنیای واقعی، مروری داشته باشند.

تعامل رابط

کیفیت صفحه کلید و صفحه لمسی همیشه مهم است و ما یک بخش کامل را به این ابزارهای رابط کاربری حیاتی اختصاص می دهیم.

ما به دنبال صفحه‌کلیدهایی هستیم که حس کلیدی ثابتی را ارائه می‌دهند. برای دقیق تر، ما به دنبال کلیدهایی با عملکرد واضح هستیم که با برداشتن انگشت به سرعت برمی گردند. هنگام فشار دادن کلید به جای مرکز، کلیدها نباید تکان یا تاب بخورند، و وقتی کلید کاملاً فشار داده می شود، نباید در عرض یا طول صفحه کلید خمیده شود.

کنار صفحه کلید Dell XPS 13 Plus.

پد لمسی باید حسی صاف و دقیق داشته باشد که باعث شود انگشت شما از روی آن بپرد یا روی آن بلغزد. رد کف دست خوب به این معنی است که شما نباید پرش ناگهانی مکان نما نیز داشته باشید. چه صفحه لمسی از یک دکمه فیزیکی یا بازخورد لمسی استفاده کند، ما به دنبال تاچ پدی هستیم که بی صدا و بی صدا باشد.

اکثر بررسی‌های ما به سختی به کیفیت صفحه لمسی اشاره می‌کنند، زیرا اکثر پیاده‌سازی‌ها حس تقریباً یکسانی را ارائه می‌دهند. در عوض، وقت خود را صرف صحبت در مورد ویژگی‌های مرتبط می‌کنیم، مانند لولای لپ‌تاپ قابل تبدیل یا نرم‌افزار روی یک صفحه لمسی همه‌کاره.

نمایش و برداشت های صوتی

اگرچه طراحی یک لپ‌تاپ در چشم بیننده است، اما نمایشگر و سیستم‌های صوتی این محصولات مرز بین آنچه از نظر ذهنی خوشایند است و آنچه می‌توان به‌طور عینی اندازه‌گیری کرد، قرار دارد.

ما سعی می کنیم مقداری از هر دو را در ارزیابی خود از این مؤلفه ها لحاظ کنیم. استفاده از لپ‌تاپ به طور طبیعی کیفیت نمایشگر را نشان می‌دهد، اما آزمایش‌هایی نیز برای ارائه یک اثر قابل اندازه‌گیری استفاده می‌شود. ما از ابزار کالیبراسیون رنگ Spyder5Elite و مجموعه اندازه‌گیری کیفیت داخلی آن برای آزمایش روشنایی، کنتراست، وسعت رنگ، دقت رنگ و منحنی گاما استفاده می‌کنیم. اگر صفحه‌نمایش دارای HDR است، مانند پنل OLED یا مینی LED، حتماً محتوای HDR را نیز آزمایش می‌کنیم.

کیفیت صدا از طریق تعدادی تست ذهنی ارزیابی می شود. یک معیار معمولی شامل YouTube HD، پادکست ها و پخش موسیقی است. در طول تست‌هایمان، صدا را تنظیم می‌کنیم تا ببینیم با بلندتر شدن بلندگوها، عملکرد چگونه (یا اگر) کاهش می‌یابد.

مطلب پیشنهادی:  اینتل می‌گوید پردازنده‌های گرافیکی با پشتیبانی از بازی‌های قدیمی‌تر در دست ساخت هستند

اتاق آزمایش

ایسوس ROG Zephyrus M16 بازی Cyberpunk 2077 را بازی می کند.
جیکوب روچ / روندهای دیجیتال

بیشتر قضاوت های ما در طول استفاده در دنیای واقعی انجام می شود. به عنوان مثال، ما معمولاً از لپ‌تاپ بررسی‌شده برای نوشتن نقد استفاده می‌کنیم، به این معنی که نظراتی که در سایت ما می‌خوانید روی لپ‌تاپ تصویر در عکس‌های نقد نوشته شده است. با این حال، وقتی صحبت از معیارهای عملکرد به میان می‌آید، هر لپ‌تاپ باید مدتی را به تنهایی سپری کند و مجموعه‌ای از آزمایش‌ها را پشت سر بگذارد.

بسته پردازنده ما شامل:

  • GeekBench (تک هسته ای و چند هسته ای)
  • Cinebench R23 (تک هسته ای و چند هسته ای)
  • PCMark 10
  • ترمز دستی (تریلر 4 دقیقه و 20 ثانیه ای 4K با کد H.265)

بسته هارد دیسک ما شامل:

بسته گرافیکی ما شامل:

  • 3DMark Time Spy
  • فورتنایت
  • Assassins Creed Valhalla
  • Red Dead Redemption 2
  • Cyberpunk 2077

ما از FRAPS، یک برنامه محک شناخته شده، برای خوانش دقیق نرخ فریم استفاده می کنیم. تفسیر نتایج به اندازه خود اعداد مهم است.

یک تاثیر ماندگار

ما از سه تست برای ارزیابی عمر باتری استفاده می کنیم. در همه شرایط، سطح روشنایی نمایشگر را با استفاده از نورسنج تا 100 لوکس کالیبره می‌کنیم و همچنین تنظیمات برقی را که می‌تواند نمایشگر را در حین تست کم‌نور یا خاموش کند، غیرفعال می‌کنیم. ما نتایج عمر باتری را با استفاده از ویژگی ضبط باتری داخلی ویندوز ضبط می کنیم.

اول، ما تست iMacro خود را داریم. این از افزونه iMacro Chrome برای بارگیری چندین وب سایت در یک حلقه استفاده می کند. مکث بین هر بار شارژ باعث خرابی می شود. این کار نحوه گشت و گذار کاربران واقعی در وب را بهتر شبیه سازی می کند.

دوم، ما تست ویدیوی خود را اجرا می کنیم، که یک کلیپ فیلم 1080p را با استفاده از پخش کننده رسانه داخلی روی یک حلقه پخش می کند تا زمانی که باتری تمام شود. این معمولاً کمترین تقاضای آزمایش در بسته ما است.

چیزهای داغ

گرما همیشه برای لپ تاپ ها مشکل ساز است. پردازنده های سریع در حین کار گرمای زیادی تولید می کنند، اما قاب نازک لپ تاپ فضای کمی برای جریان هوا باقی می گذارد. اینکه چگونه یک لپ تاپ با افزایش گرما مقابله می کند، بر قابلیت استفاده تأثیر می گذارد.

در حالت ایده‌آل، یک لپ‌تاپ نباید در بالا یا پایین به میزان قابل توجهی داغ شود، اما این اتفاق نادر است. ما متوجه می‌شویم که یک محصول در حین استفاده از آن هم روی رایانه رومیزی و هم روی پای خود کجا گرم می‌شود و نقاط داغ را با دماسنج مادون قرمز اندازه‌گیری می‌کنیم. نتایج اغلب در بررسی های ما ذکر شده است.

مطلب پیشنهادی:  بررسی Canon MegaTank Pixma G3270: چاپگر خانگی به درستی انجام شده است
جیکوب روچ / روندهای دیجیتال

علاوه بر این آزمایش در دنیای واقعی، ما از برنامه‌های تست استرس مانند 7-Zip Benchmark و تست Cinebench تمام هسته‌ای برای شبیه‌سازی حداکثر بار ممکن که یک لپ‌تاپ با آن مواجه می‌شود، استفاده می‌کنیم. در حین انجام این کار، دمای CPU و GPU گزارش شده را نیز یادداشت می کنیم تا ببینیم آیا آنها به اندازه کافی گرم می شوند تا منبع بالقوه بی ثباتی باشند.

ما همچنین صدای فن را در طول تست های دمایی خود اندازه گیری می کنیم. ما از دسی بل متر در محیطی استفاده می کنیم که صدای محیط بیش از 38 دسی بل نباشد. نویز در حالت بیکار، در بار کامل CPU و در بار کامل GPU اندازه گیری می شود.

دستیابی به یک اعتقاد

سخت ترین بخش هر بررسی، حکم است. اینجاست که ما تصمیم می‌گیریم که آیا یک لپ‌تاپ را توصیه کنیم یا نه و تعیین می‌کنیم که چگونه امتیاز هر بخش با هم هماهنگ می‌شود تا نمره نهایی را تشکیل دهد.

قضاوت معمولاً بر اساس آنچه لپ تاپ برای دستیابی به آن طراحی شده است انجام می شود. عمر باتری ضعیف در یک لپ‌تاپ گیمینگ تأثیر قابل‌توجهی بر امتیاز نخواهد داشت، اما یک دستگاه فوق‌قابل حمل با همین مشکل می‌تواند چند امتیاز را از دست بدهد.

رقابت نیز باید در نظر گرفته شود. لپ تاپ ها هر سال که می گذرد بهتر می شوند زیرا هر برندی سعی می کند رقبای خود را یکی کند. اکثر لپ‌تاپ‌های امروزی تجربه‌ای را ارائه می‌کنند که نسبتاً خوشایند است و هیچ‌یک مانند رایانه‌های شخصی شکست نمی‌خورند. اما اکثر مردم فقط به یک لپ‌تاپ نیاز دارند و بهترین لپ‌تاپ موجود را می‌خواهند، جایی که جزئیات کوچک – مانند حس کلید و صدای فن – تفاوت را ایجاد می‌کنند.

ارزش نیز مهم است. ما انتظار نداریم یک صفحه نمایش با وضوح بالا و GPU مجزا را در لپ تاپی با قیمت 500 دلار ببینیم، و به دلیل کمبود این ویژگی ها، آن را از بین نمی بریم. اما لپ تاپی که 1500 دلار قیمت دارد، اگر از سخت افزار صرفه جویی کند، امتیاز از دست می دهد.

در نهایت، این نیست که همه با حکم نهایی ما موافق باشند. ما می دانیم که این غیر ممکن است. با این حال، امیدواریم که با خواندن بررسی‌های لپ‌تاپ ما، منطق پشت این نتیجه‌گیری را درک کنید – و از نظر تئوری، به شما کمک می‌کند تصمیم بگیرید کدام لپ‌تاپ برای شما بهترین است.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا