تکنولوژی

کاربر آیفون؟ استالکرهای سایبری از ابزار ویندوز 11 برای جاسوسی از شما استفاده می کنند

آیفون‌ها به خاطر ویژگی‌های امنیتی و حریم خصوصی عالی خود شناخته می‌شوند. و با توجه به محبوبیت آیفون در سراسر جهان، مایکروسافت با انتشار یک برنامه Phone Link برای ویندوز 11، ارتباط اپل را با لپ‌تاپ‌های ویندوزی یا دسکتاپ تقویت کرده است. این برنامه به کاربران آیفون کمک می‌کند با لپ‌تاپ‌های ویندوزی تماس بگیرند، از iMessages استفاده کنند و حتی اعلان‌ها را بدون رسیدگی واقعی بررسی کنند. آیفون. با این حال، به طرز تکان دهنده ای، کلاهبرداران حفره ای در این ویژگی برای هدف قرار دادن کاربران آیفون و جاسوسی از آنها پیدا کرده اند.

این تهدید سایبری توسط شرکت امنیت سایبری Certo کشف شد که می‌گوید چندین کاربر گزارش داده‌اند که مهاجمان سایبری از Phone Link برای جاسوسی از آیفون‌های خود استفاده کرده‌اند. این گزارش نشان می‌دهد که مهاجمان سایبری می‌توانند به طور مخفیانه از iMessages جاسوسی کنند، iMessages را به مخاطبین ارسال کنند، تاریخچه تماس‌ها را بررسی کنند، تماس برقرار کنند و محتویات همه اعلان‌ها را بدون اطلاع قربانی مشاهده کنند، با راه‌اندازی یک اتصال تلفنی بر روی یک رایانه ویندوزی که به iPhone متصل است. آنها دسترسی فیزیکی به آیفون قربانی دارند.

حتی اگر آیفون شما تنظیماتی برای پنهان کردن محتوای اعلان‌ها تا زمانی که قفل آن باز نشود، دارد، Phone Link همچنان می‌تواند آن محتوا را آشکار کند و امکان جاسوسی بالقوه اطلاعات خصوصی مانند پیام‌های WhatsApp یا اعلان‌های برنامه‌های بانکی را فراهم می‌کند. نگران‌کننده‌ترین بخش این است که کاربران آیفون حتی نمی‌دانند که آیا یک جاسوسی سایبری در حال جاسوسی از پیام‌های iMess و اعلان‌های برنامه‌های دیگر است یا خیر.

مطلب پیشنهادی:  ارائه‌دهنده مرکز داده Equinix، هوش مصنوعی رویای لوله را می‌فروشد

خوشبختانه، راه‌هایی برای محافظت از خود در برابر تهدید جاسوسی آنلاین توسط استالکرهای سایبری وجود دارد.

چگونه جاسوسی از شما را از طریق اتصال تلفن محدود کنیم

  • فقط به برنامه تنظیمات بروید و روی دستگاه‌های من در بلوتوث ضربه بزنید.
  • اکنون دستگاه هایی را که نمی شناسید بررسی کنید.
  • به طور خاص، به دنبال هر دستگاهی باشید که «نمایش اعلان‌ها» یا «اشتراک‌گذاری اعلان‌های سیستم» را فعال کرده باشد.
  • اگر دستگاه مشکوکی پیدا کردید، روی فراموش کردن این دستگاه ضربه بزنید تا جفت شدن آن با آیفونتان لغو شود.
  • بهترین راه برای جلوگیری از جاسوسی از داده های آیفون خود این است که بلوتوث خود را زمانی که از آن استفاده نمی کنید خاموش کنید.
  • این شرکت امنیت سایبری همچنین پیشنهاد می‌کند یک رمز عبور باز کردن قفل آیفون خود را تنظیم کنید تا از دسترسی هر کسی به دستگاه شما برای تنظیم Phone Link در آینده جلوگیری شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا