تکنولوژی

کلاهبرداری Apple Pay! کاربران آیفون هدف این حمله وحشتناک سرقت پول فیشینگ قرار گرفتند

از کاربران Apple Pay خواسته شده است که مراقب باشند زیرا یک حمله فیشینگ سرقت پول کاربران آیفون را هدف قرار می دهد. بدانید که چگونه از چنین حملات فیشینگ جلوگیری کنید.

اگر از Apple Pay برای پرداخت های روزمره خود استفاده می کنید، اکنون باید بیشتر از حد معمول مراقب باشید! اسکام واچ استرالیا به کاربران آیفون و همچنین سایر دستگاه های اپل هشدار داده است که یک حمله فیشینگ آنها را هدف قرار می دهد. در سراسر استرالیا یافت می شود. کلاهبرداری Apple Pay متنی است که ادعا می کند حساب سرویس Apple Pay کاربران به حالت تعلیق درآمده است و برای دسترسی مجدد آنها باید جزئیات حساب را تأیید کنند. درست حدس زدید، همه اینها بخشی از یک کلاهبرداری فیشینگ برای استخراج اطلاعات شخصی و جزئیات مالی کاربران است. متن فیشینگ با یک پیوند مخرب به یک وب سایت بانکی شخص ثالث که برای سرقت اطلاعات کارت اعتباری و بانکی طراحی شده است، دنبال می شود.

“مراقب پیام های فیشینگ باشید که ادعا می کنند حساب شما به حالت تعلیق درآمده است. این یک احساس فوریت ایجاد می کند که شما را تشویق می کند تا سریع عمل کنید – اما پیوند یک #کلاهبرداری است که برای سرقت اطلاعات کارت و بانک شما طراحی شده است.” Scamwatch استرالیا در توییتی به کاربران آیفون هشدار داد. این توییت همچنین به کاربران Apple Pay توصیه می‌کند که اگر نگران هستند، باید وارد حساب کاربری خود شوند، همانطور که قبلاً از برنامه روی تلفن خود انجام می‌دادند و از کلیک کردن روی پیوندهای مختلف خودداری کنند.

مطلب پیشنهادی:  پرداخت آنلاین؟ 5 بهترین برنامه پرداخت - Google Pay، Paytm، PhonePe و موارد دیگر را بررسی کنید

کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا (ACCC) به شرکت رسانه ای استرالیایی 7NEWS.com.au گفت که Scamwatch استرالیا حدود 40 گزارش از همان کلاهبرداری Apple Pay را در جولای 2022 دریافت کرده است که بیش از 1000 دلار زیان گزارش شده است.

بیاموزید که کاربران آیفون چه کاری می توانند انجام دهند تا قربانی این کلاهبرداری های پول دزدی نشوند.

چگونه از آیفون خود در برابر کلاهبرداری Apple Pay محافظت کنیم

  • اپل به کاربران خود توصیه کرد که اطلاعات شخصی مانند شماره کارت اعتباری را با کسی به اشتراک نگذارند.
  • شما باید Apple ID خود را با استفاده از احراز هویت دو مرحله ای محافظت کنید. همچنین، مطمئن شوید که اطلاعات تماس خود را ایمن و به روز نگه دارید و هرگز رمز عبور Apple ID یا کدهای تأیید خود را با کسی به اشتراک نگذارید. اپل می گوید که هرگز چنین اطلاعاتی را درخواست نخواهد کرد.
  • شما باید نرم افزار را از منابعی دانلود کنید که می توانید به آنها اعتماد کنید.
  • مهمتر از همه، هرگز پیوندها را دنبال نکنید یا پیوست های مشترک را در پیام های مشکوک یا ناخواسته باز نکنید، مانند مورد کلاهبرداری Apple Pay.
  • در صورتی که پیامک مشکوکی دریافت کردید که به نظر می رسد باید از طرف اپل باشد، از آن اسکرین شات بگیرید و آن را به reportphishing@apple.com گزارش دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا