گجت

کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده برای جلوگیری از دستیابی متا به مسیر Metaverse Supremacy شکایت می کند

رگولاتور ضد انحصار ایالات متحده، کمیسیون تجارت فدرال (FTC)، شکایتی را برای جلوگیری از خرید متا (فیسبوک سابق) از شرکت Within Unlimited، سازنده برنامه تناسب اندام واقعیت مجازی Supernatural تنظیم کرده است و گفته است که این معامله به غول اینترنتی اجازه می دهد تا بر فضای پررونق تسلط یابد. برای واقعیت مجازی آژانس دولتی، به رهبری لینا خان، رئیس جدید، که منتقد سرسخت انحصار شرکت ها بوده است، استدلال کرده است که خرید پیشنهادی متا به رهبری مارک زاکربرگ، غیرقانونی است، زیرا این شرکت در حال حاضر یک بازیگر کلیدی در اکوسیستم است. در VR.

این شکایت ادعا می‌کند که متا، شرکت مادر فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ، می‌توانست اپلیکیشن واقعیت مجازی خود را برای رقابت در این فضا بسازد، اما با انتخاب رقیب احتمالی، رقابت را به گونه‌ای محدود کرد که می‌توانست به نوآوری کمتری منجر شود. ، کیفیت پایین تر، قیمت بالاتر و انتخاب کمتر مصرف کننده.

شکایت کمیسیون تجارت فدرال علیه این شرکت و مدیرعامل مارک زاکربرگ به طور گسترده ای در سال های اخیر خرید شرکت های VR توسط متا را هدف قرار داده است و این شرکت را متهم به آغاز یک “کمپین تصاحب VR” کرده است که به سال 2014 بازمی گردد، زمانی که سازنده را در Oculus خریداری کرد. هدست های VR

متا برای اولین بار خرید برنامه ریزی شده در اکتبر گذشته را در معامله ای که The Information به بیش از 400 میلیون دلار (تقریبا 3200 کرور) تعیین کرده بود، افشا کرد.

اکنون کمیسیون تجارت فدرال از دادگاه خواسته است تا این تراکنش را که فیس بوک گفته است در 31 جولای تعطیل می کند، موقتاً متوقف کند. همچنین به دنبال دستوری برای جلوگیری از معامله به دلایل ضد انحصار بود.

مطلب پیشنهادی:  هدست Sony Xperia View VR که با گوشی‌های هوشمند Xperia 1 II، Xperia 1 III جفت می‌شود

شایان ذکر است که مارک زاکربرگ، مدیر عامل شرکت، معتقد است که در آینده، این شرکت یک متاورس را تبلیغ خواهد کرد—نسخه ای فراگیرتر از اینترنت که در آن مردم می توانند در دنیای مجازی جایگزین برای خرید، رفتن به محل کار و دیدن یکدیگر زندگی کنند. دوستان.

جان نیومن، معاون دفتر رقابت FTC در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: «به جای رقابت بر اساس شایستگی، متا در تلاش است تا راه خود را به سمت بالا بخرد. متا در حال حاضر صاحب پرفروش‌ترین اپلیکیشن تناسب اندام واقعیت مجازی است و توانایی رقابت نزدیک‌تر با اپلیکیشن محبوب Supernatural را داشت. اما متا ترجیح داد موقعیت بازار را بخرد تا اینکه آن را بر اساس شایستگی کسب کند. این یک خرید غیرقانونی است و ما به دنبال تسکین مناسب هستیم.»


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا