موبایل

گوگل برنامه های Workspace خود را برای تبلت های اندرویدی ارتقا می دهد

گوگل تجربه دسکتاپ را برای برنامه‌های Workspace اصلی خود به تبلت‌های اندرویدی می‌آورد و بهره‌وری بسیار مورد نیاز را اضافه می‌کند. این تغییرات، که در نتیجه اعلامیه‌های ارائه شده در I/O در اوایل سال جاری به وجود آمده‌اند، با هدف بهبود تجربه چندوظیفه‌ای در صفحه تقسیم شده پس از پایه‌گذاری اندروید 12L انجام شده‌اند.

اولین و مهم ترین تغییر، امکان کشیدن و رها کردن تصاویر از یک برنامه در حال اجرا در یک پنجره به برنامه دیگری است که در پنجره دوم در کنار هم اجرا می شود. گوگل می‌گوید مرورگر کروم و برنامه‌های Workspace مانند Sheets از ترفند کشیدن و رها کردن اسناد و سلول‌های صفحه‌گسترده و سایر خدمات پشتیبانی می‌کنند.

انتقال دارایی‌ها بین کاربرگ‌نگار و سندنگار در Android

تصاویر ذخیره شده در برنامه Keep Notes را نیز می توان کشیده و به برنامه های دیگر مانند Gmail رها کرد. از دارایی‌های مطبوعاتی به اشتراک‌گذاشته‌شده توسط Google، به نظر می‌رسد که شما همچنین می‌توانید جدولی را از Sheets به Docs منتقل کنید و تصویری را از فایل Docs به سلول Sheets که در پنجره دیگری باز است بکشید و رها کنید.

درایو در حال دریافت عشق اضافی از طرف مردم در Google است. وقتی سرویس ذخیره سازی ابری در یک پنجره باز است، کاربران می توانند روی منوی زمینه یک فایل ضربه زده و آن را در پنجره دیگری باز کنند. به عنوان مثال، می‌توانید یک عکس یا ویدیو را در پنجره‌ای دیگر مشاهده کنید، بنابراین مجبور نیستید بین فایل‌های Drive در همان پنجره به جلو و عقب بروید.

بالاخره میانبرهای کامپیوتری

یکی از ناامیدکننده‌ترین بخش‌های استفاده از تبلت اندرویدی به‌عنوان ماشین محاسباتی اصلی، صحنه میانبر است. یا به طور دقیق تر، فقدان آن – حتی اگر از همان برنامه های Google در رایانه لوحی Android و رایانه شخصی Windows یا Mac خود استفاده کنید. این در نهایت در حال تغییر است.

مطلب پیشنهادی:  بهترین فناوری در MWC 2024
یک تصویر را بین Keep و Gmail در Android منتقل کنید

گوگل می‌گوید اکنون می‌توانید بدون زحمت از میانبرهای اصلی برای کارهایی مانند کپی، چسباندن، انتخاب، لغو و انجام مجدد زمانی که تبلت شما به صفحه‌کلید فیزیکی متصل است، کار کنید. این شرکت می گوید می توانید انتظار داشته باشید که این میانبرهای صفحه کلید در Drive، Docs و Slides کار کنند.

تغییرات فوق کاملا امیدوار کننده است. در حالی که هنوز فاصله زیادی با تطبیق تجربه تبلت اندرویدی با iPadOS دارند، اما هنوز شروع خوبی برای تجربه ای کمتر خسته کننده در هنگام انجام کار جدی روی تبلت اندرویدی هستند.

با این حال، ممکن است لازم باشد کمی صبر کنید تا این ویژگی ها روی تبلت اندرویدی شما کار کنند. گوگل می گوید که به روز رسانی های تبلت محور Workspace در چند هفته آینده عرضه خواهد شد. خوشبختانه، هیچ تفاوتی بین کاربران رایگان و غیررایگان Workspace وجود ندارد، زیرا تغییرات برای هر کاربری که دارای حساب Google باشد اعمال خواهد شد.

پشتیبانی از چندین ویندوز برای Drive در اندروید

متأسفانه، یکی از قدرتمندترین هک‌های بهره‌وری که کاربران کروم آرزوی آن را داشتند – پشتیبانی از برنامه‌های افزودنی کروم – هنوز در جایی دیده نمی‌شود. برنامه‌های افزودنی بخشی جدایی‌ناپذیر از گردش کار روزمره هستند و واقعاً می‌توانند تجربه تبلت اندروید را به سطح جدیدی ارتقا دهند. با این حال، تا کنون آنها هنوز رفته اند.

اما حتی بدون افزونه های کروم، ارتقاهایی که گوگل ارائه می کند بسیار امیدوارکننده به نظر می رسند. تجربه تبلت اندرویدی نیاز به ارتقاهایی مانند این داشت طولانی زمان، بنابراین در نهایت در دسترس قرار دادن آنها گامی عالی در جهت درست است.

مطلب پیشنهادی:  5 تخفیف محبوب اپل ما برای روز یادبود 2023

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا