کامپیوتر

یوتیوبر مشکلات گرمای بیش از حد مک بوک ایر M2 را با قیمت 15 دلار برطرف می کند

بررسی های اولیه M2 MacBook Air منتشر شده است، و عملکرد ضعیف یکی از موارد رایج است. اکنون یک یوتیوبر راه حلی پیدا کرده است که فقط از 15 دلار مواد استفاده می کند.

پس از آزمایش این وصله، M2 MacBook Air اصلاح شده حتی در برخی معیارها M2 MacBook Pro را شکست داد.

مک بوک ایر M2 اپل بسیار نازک و سبک است.

برای اینکه مک بوک ایر تا حد امکان نازک و سبک باشد، اپل این نوت بوک ها را طوری طراحی کرد که بدون هیچ فن داخلی کار کنند. مک بوک ایر همیشه کاملاً بی صدا خواهد بود، مگر اینکه در حال پخش رسانه باشد یا به شما اطلاع رسانی یا هشدار دیگری را بدهد. جدیدترین مک بوک ایر M2 بسیار محبوب است و اپل به وضوح مشتریان خود را می شناسد.

تنها نقطه ضعف چنین دستگاه نازک و سبکی گرما است. در داخل جعبه مک‌بوک ایر جدید، تراشه M2 می‌تواند حجم‌های کاری سنگین را تقریباً به خوبی برادر مجهز به فن خود، M2 MacBook Pro، تحمل کند. مک بوک ایر را می توان دقیقاً به همین روش پیکربندی کرد، اما هنوز نمی تواند با عملکرد طولانی مدت مک بوک پرو برای کارهای چالش برانگیز مطابقت داشته باشد. در برخی مواقع به یک حد حرارتی رسیده و سپس سیستم کند می شود تا بتواند شروع به خنک شدن کند تا از گرمای بیش از حد که می تواند به قطعات آسیب برساند جلوگیری کند.

بازگشت به راه حل، کانال YouTube Max Tech نصب پدهای حرارتی ارزان را در شاسی مک بوک ایر برای کمک به خنک سازی نشان می دهد. بعید به نظر می رسد که پدهای حرارتی 15 دلاری تفاوت قابل توجهی ایجاد کند. اما ظاهراً دارند. در حالی که این می تواند به مک بوک ایر مقرون به صرفه اپل اجازه دهد تا از M2 مک بوک پرو بهتر عمل کند، بنچمارک ها تنها برای چند دقیقه اجرا شدند.

مطلب پیشنهادی:  این لپ تاپ بازی Alienware به تازگی کاهش قیمت زیادی داشته است

با گذشت زمان، پدهای حرارتی نمی توانند از سیستم خنک کننده فعال تعبیه شده در مک بوک پرو M2 پیشی بگیرند. برای بارهای کاری چالش برانگیز که حدود 15 دقیقه طول می کشد، پدهای حرارتی فوق العاده عمل می کنند. سپس گرما افزایش می‌یابد و دریچه گاز همچنان رخ می‌دهد.

برای اینکه خودتان این کار را امتحان کنید، باید M2 MacBook Air جدید خود را از جعبه خارج کنید و برخی تغییرات را انجام دهید. تغییرات دائمی و نسبتاً آسان نیستند، اما انجام این کار گارانتی شما را باطل می کند. این بدان معناست که احتمالاً ارزش ریسک آسیب رساندن به رایانه جدید یا از دست دادن ضمانت اپل خود را برای آن سود کوتاه مدت ندارد. البته این یک آزمایش جالب است. راه حل های خنک کننده خارجی نیز می توانند تأثیر مشابهی داشته باشند و چندین پایه لپ تاپ شامل فن های خنک کننده برای این منظور است.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا