تکنولوژی

یک سیارک منحصر به فرد! با دختر ناهید آشنا شوید

سیارک “Aylo’chaxnim” تنها سیارک در مدار زهره است. یعنی دختر ناهید.

نه تنها سیارات، بلکه تعداد زیادی سیارک در منظومه شمسی وجود دارند که به دور خورشید می چرخند و بسیاری از آنها توسط ناسا کشف شده اند، در حالی که برخی از آنها هنوز کشف نشده اند. در حالی که ما در مورد چند سیارک می خوانیم که به سمت زمین پرتاب می شوند و در کنار آن پرواز می کنند، بسیاری از سیارک های دیگر نیز خارج از مدار زمین هستند. آنها بیشتر در قسمت میانی و بیرونی منظومه شمسی یافت می شوند. با این حال، یک سیارک منحصر به فرد وجود دارد – “Aylo’chaxnim”. به گزارش Sciencealert.com، دانشمندان تنها یک سیارک را پیدا کرده اند که به دور زهره می چرخد: سیارک Aylo’chaxnim. این صخره فضایی که در سال 2020 کشف شد، به زبان لویزنو “دختر ونوس” نام گرفت.

دانشمندان سیارک Aylo’chaxnim را زیر نظر داشتند تا ببینند آیا می توانند بفهمند که چیست، چگونه به آنجا رسیده است، تکامل آن، و اینکه آیا ممکن است ما را به سیارک های بیشتری در داخل زهره برساند یا خیر.

مقاله‌ای که این تحقیق را توصیف می‌کند، که در سرور پیش‌چاپ arXiv موجود است، نشان می‌دهد که جمعیت سیارکی زهره داخلی باید از صخره‌هایی با قطر حدود ۱ کیلومتر (۰.۶۲ مایل) یا کمتر تشکیل شود.

با این حال، یافتن این سیارک ها به دلیل نزدیکی آنها به خورشید در آسمان بسیار دشوار است. آنها را می توان بیشتر بین غروب (یا طلوع خورشید) یا تاریکی مطلق یافت. در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد “Aylo’chaxnim” بدانید.

مطلب پیشنهادی:  ASML Q4 و گزارش درآمد سال 2023 کامل

Aylo’chaxnim چیست؟

«آیلو چاکسنیم» یک سیارک با اندازه متوسط ​​است. ناسا JPL به دلیل نزدیک بودن مدارش به زمین، آن را در زمره “سیارک های نزدیک به زمین” طبقه بندی می کند. با این حال، این به طور بالقوه خطرناک نیست.

به گفته ناسا، “Aylo’chaxnim هر 151 روز (0.41 سال) به دور خورشید می چرخد ​​که در فاصله 0.46 AU می باشد. قطر Aylo’chaxnim بین 1522 تا 3404 کیلومتر تخمین زده شده است.

بدون رویکردهای نزدیک

مدار «آیلو چاکسنیم» 0.35 واحد نجومی از مدار زمین در نزدیکترین نقطه آن است، که در هر زمان فاصله زیادی بین سیارک و زمین است. شبیه‌سازی مداری انجام‌شده توسط ناسا JPL CNEOS در حال حاضر هیچ نزدیکی به زمین را نشان نمی‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا