تکنولوژی

یک سیارک 99 فوتی در حال پرتاب به سمت زمین. ناسا می گوید یک سنگ خطرناک با سرعت 81013 کیلومتر در ساعت در حال حرکت است

آزمایشگاه رانش جت ناسا هشداری درباره سیارکی عظیم در حال حرکت به سمت زمین صادر کرده است که انتظار می رود به طور خطرناکی نزدیک شود. بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط ناسا، این سیارک بالقوه خطرناک که 2023 FY6 نام دارد، 99 فوت اندازه دارد و انتظار می رود در 2 آوریل، که فردا است، از زمین عبور کند. اگر یک NEO در فاصله 4.6 میلیون مایلی یا 7.5 میلیون کیلومتری زمین نزدیک شود، دفتر هماهنگی دفاع سیاره ای ناسا، NEO را با پرچم قرمز نشان می دهد و یک هشدار صادر می کند. آیا این سیارک 2023 FY6 با عرض 99 فوت برای زمین خطری خواهد داشت؟ بدانید ناسا چه می گوید.

سیارک 99 فوت عرض خطر

طبق صفحه ردیابی داده های سیارک ناسا، سیارک 2023 FY6 فردا، 2 آوریل، در فاصله نزدیک تنها 2.38 میلیون مایل از کنار زمین عبور خواهد کرد. با سرعت شعله ور 81013 کیلومتر در ساعت نزدیک می شود.

سیارک 2022 SO113 اخیراً در 22 مارس 2023 کشف شد و متعلق به گروه آپولو است. Sky.org می گوید این سیارک در 1032 روز یک دور به دور خورشید می چرخد. پس از آن، نزدیک شدن نزدیک بعدی مورد انتظار این سنگ فضایی غول پیکر در 3 آوریل 2167 است.

ردیابی تکنولوژیکی سیارک ها

مرکز مطالعات اجسام نزدیک به زمین (CNEOS) ناسا مسئول نظارت بر تمام اجرام شناخته شده نزدیک به زمین برای ارزیابی خطر احتمالی برخورد آنها است. اگرچه در حال حاضر هیچ جرمی وجود ندارد که خطری برای زمین باشد، دانشمندان همچنان به اسکن آسمان برای یافتن سیارک‌های ناشناخته ادامه می‌دهند. ناسا به طور فعال در حال تحقیق و برنامه ریزی روش هایی برای جلوگیری یا به حداقل رساندن تأثیر یک برخورد احتمالی در صورت شناسایی است.

مطلب پیشنهادی:  طوفان خورشیدی TERROR در حال تشدید است! CME دیگری به سمت زمین حرکت کرد، احتمالاً یک ضربه دوگانه

برای تشخیص خطر، ناسا برنامه رصد NEO را ایجاد کرد که وظیفه آن یافتن، ردیابی و شناسایی NEOها و همچنین شناسایی آنهایی است که ممکن است برای زمین تهدیدی باشند. در حال حاضر از تلسکوپ های زمینی و فضاپیمای NEOWISE ناسا برای مکان یابی NEO ها استفاده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا