تکنولوژی

BurnBot 20 میلیون دلار برای ساخت فناوری برای جلوگیری از آتش سوزی جمع آوری می کند

BurnBot RX پوشش گیاهی ناخواسته را بدون انتشار دود می سوزاند.

لورا کولودنی برای CNBC

رکورد موج گرما در سال گذشته شرایط خشکسالی و خشکی را در سراسر جهان بدتر کرد، وضعیتی به ویژه برای کالیفرنیا، جایی که 13 مورد از 20 آتش سوزی مخرب در تاریخ این ایالت از سال 2017 رخ داده است.

در جنوب سانفرانسیسکو، یک استارت‌آپ کوچک در حال کار بر روی رویکردی با فناوری پیشرفته برای پیشگیری از آتش‌سوزی است.

آنوکول لاخینا و ولید «لی» حداد BurnBot را در سال 2022 برای توسعه رباتیک و وسایل نقلیه کنترل از راه دور که می‌توانند گیاهان مهاجم یا سایر گیاهان خشک را بجوند و بسوزانند که در صورت رها شدن با آیش می‌توانند آتش‌سوزی کنند، تأسیس کردند.

BurnBot به تازگی یک دور بودجه 20 میلیون دلاری به رهبری ReGen Ventures متمرکز بر آب و هوا برای توسعه، اجاره و توسعه ماشین‌های جدیدی که می‌توانند از تپه‌های تندتر عبور کرده و وارد فضاهای تنگ‌تر شوند، جمع‌آوری کرد.

قبل از BurnBot، آتش‌نشانان و مالکان مجبور بودند از گزینه‌های گران‌قیمت، زمان‌بر و خطرناک‌تری مانند چرای پوشش گیاهی (معمولاً با بز)، سوزاندن آن، استفاده از علف‌کش‌ها یا حذف مکانیکی پوشش گیاهی با ترکیبی از تجهیزات و کار دستی استفاده کنند.

لاهینا، مدیر عامل BurnBot گفت: “روش سنتی برای انجام سوختگی تجویز شده با فانوس های قطره ای است و این به تعداد زیادی از افراد نیاز دارد.” مشعل قطره‌ای مانند آبپاش گازوئیل است. شما به اطراف می‌روید، گازوئیل را اجرا می‌کنید و سپس آن را روشن می‌کنید.

مدل فعلی Burnbot، RX، یک وسیله نقلیه کنترل از راه دور است که به نظر می رسد متقاطع بین یک زامبونی بزرگ و یک اجاق پخت و پز فولادی با مجموعه ای از کپسول های آتش نشانی به پشت بسته شده است. RX مانند سایر تجهیزات مزرعه و ساخت‌وساز، روی مسیرها و چرخ‌های تانک مانند به جلو می‌چرخد که به آن اجازه می‌دهد در زمین‌های ناهموار مانور دهد.

مطلب پیشنهادی:  مراقب باش! زمین ممکن است امروز با طوفان تکان دهنده CME روبرو شود! خطر کسوف بر روی زمین آویزان است

محفظه‌های RX دارای ردیف‌های متعدد مشعل هستند که شعله‌های آبی از خود ساطع می‌کنند و سطوح گرما را دقیقاً تنظیم می‌کنند تا پوشش گیاهی ناخواسته یا سایر سوخت‌های روی زمین را از بین ببرد. دوربین های BurnBot RX نیز دود ناشی از سوختن پوشش گیاهی را می گیرند و می سوزانند تا هوای جوامع اطراف را آلوده نکند. هنگامی که احتراق کامل شد، RX مکرراً آب می‌پاشد تا زغال‌های باقی‌مانده را خاموش کند.

در داخل محفظه های BurnBot RX، مشعل ها برای انجام کار سوزاندن تجویز شده روشن می شوند.

لورا کولودنی برای CNBC

لاهینا گفت که سیستم های BurnBot را می توان در جایی استفاده کرد که سوختگی های کنترل شده سنتی کار نمی کنند. به عنوان مثال، سوزاندن یک مشعل قطره ای دود زیادی تولید می کند که به اندازه کافی رسانا است که در عملکرد صحیح خطوط برق یا تجهیزات فشار قوی اختلال ایجاد می کند. ماشین های BurnBot حتی می توانند در زیر خطوط برق استفاده شوند.

لاهینا گفت که هدف این شرکت این است که هر فردی که برای جلوگیری از آتش سوزی کار می کند 10 برابر کارآمدتر از روش های قدیمی باشد.

حداد، مدیر ارشد فناوری BurnBot، خاطرنشان کرد که زمین همیشه آماده «آتش گرفتن» در یک سوختگی تجویز شده نیست. بنابراین این شرکت تجهیزاتی را برنامه ریزی کرده است که از یک تامین کننده دیگر تهیه می کند تا جلوی RX اجرا شود تا قبل از آماده شدن برای سوزاندن، پوشش گیاهی در یک منطقه مشکل را خرد کند.

BurnBot قصد دارد این روز جمعه در سن دیگو، پروژه ای برای CalTrans، آژانس حمل و نقل ایالتی، سوختگی تجویز شده را انجام دهد. همچنین برای سوختگی دیگری برنامه ریزی می کند گاز و الکتریک اقیانوس آرامشرکت آب و برق اصلی ایالت، در ماه ژوئن.

مطلب پیشنهادی:  واتس‌اپ با فعال کردن اشتراک‌گذاری پست‌های کانال از طریق به‌روزرسانی وضعیت، تعامل کاربر را افزایش می‌دهد

PG&E هر سال بیش از 1 میلیارد دلار برای “مدیریت پوشش گیاهی” هزینه می کند. کوین جانسون، که Wildfire شرکت را اداره می کند شرکت Resilience Partnerships گفت که PG&E همیشه “به دنبال فرصت هایی برای انجام این کار ایمن تر، سریع تر، ارزان تر و مهربان تر بودن با محیط زیست است.”

BurnBot قبلاً یک نمایش از ماشین سوزاندن کنترل شده خود را در خطوط انتقال PG&E تکمیل کرده است.

بریس مونزر، رئیس گردان CalFire در مونتری، کالیفرنیا، گفت که آتش‌سوزی‌های گسترده جنگلی در ایالت و سراسر ایالات متحده در دهه گذشته تا حدی ناشی از سرکوب غیرتمندانه آتش‌سوزی‌های کوچک‌تر، از جمله آتش‌سوزی‌های آیینی توسط جوامع محلی بوده و قطعا تشدید شده است.

رئیس گفت: “ما در 150 سال گذشته آتش را از اکوسیستم حذف کرده ایم و اکنون در حال تجربه این واقعیت هستیم.”

CalFire با پرسنل BurnBot، ماشین آلات و پهپادهای اضافی در بالای سر کار می کند تا آنچه را که به عنوان یک خط کنترل در میدان حداقل در یک مکان شناخته می شود، ایجاد کند. Muenzer می گوید این گروه امیدوار است که با این استارت آپ کارهای بیشتری انجام دهد.

ایجاد یک خط کنترل یا قرار دادن یک خط سیاه روی زمین، شامل آتش‌نشانان می‌شود که مناطقی را که هوا آرام است و شعله‌های آتش را کنترل کرده و زخم‌هایی ایجاد می‌کنند که دیگر آتش‌سوزی‌ها را از پریدن و رسیدن به مناطقی که مواد جدید زیادی دارند، به‌طور استراتژیک می‌سوزانند. سوختن

BurnBot قصد دارد در نهایت فراتر از کالیفرنیا گسترش یابد، با دفاتر و پارک‌های ماشین‌های خود در هر جایی که مدیریت پوشش گیاهی مورد نیاز است و خطر آتش‌سوزی در جنگل‌ها در بالاترین حد است.

لاکینا گفت: «50 میلیون هکتار وجود دارد که سازمان جنگل‌های ایالات متحده گفته است که هر سال نیاز به درمان دارند و این فقط یک زمین جنگلی است. در مجموع 237 میلیون هکتار در ایالات متحده وجود دارد که نیاز به درمان دارند. و مرتع می تواند 1000 دلار در هر جریب هزینه داشته باشد.”

لاهینا افزود که سلامت کودکان همراه با اموال و جنگل های سالم در خطر است. با توجه به دانشکده بهداشت عمومی هاروارد، دود آتش‌سوزی می‌تواند سمی‌تر از آلودگی هوا از منابع دیگر باشد و منجر به مراجعه بیشتر به اتاق‌های اورژانس، به‌ویژه برای کودکانی که در معرض تماس هستند، شود.

حداد گفت، از آنجایی که BurnBot دقت بیشتری نسبت به چرا، علف‌کش‌ها و حذف مکانیکی ارائه می‌دهد، سیستم‌های آن نیز باید برای محیط‌زیست مفیدتر باشند. BurnBot RX قادر است به جلوگیری از انتشار بذر از گونه‌های مهاجم کمک کند، برای مثال، بدون اینکه هیچ یک از آن گونه‌ها مقاومت علف‌کشی ایجاد کند.

سرمایه‌گذارانی از جمله AmFam Ventures که بازوی سرمایه‌گذاری شرکت بیمه تویوتا ونچرز است و حامیان قبلی از جمله صندوق روباتیک Pathbreaker، Convective Capital و Lowercarbon Capital کریس ساکا، به ReGen در دور تأمین مالی BurnBot پیوستند.

تماشا کردن: بازدید مجدد از مائوئی شش ماه پس از آتش سوزی های ویرانگر

بازدید مجدد از مائوئی شش ماه پس از آتش سوزی های ویرانگر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا