تکنولوژی

Factbox – Ernie در مقابل ChatGPT برای رهبران جهانی

هفته گذشته بایدو از ربات Ernie خود، غول موتور جستجوی چینی را وارد رقابتی با شرکای فناوری جهانی مایکروسافت و گوگل کرد که همچنین چت بات‌های قدرتمند و محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی می‌سازند.

سوالاتی در مورد اینکه Ernie و دیگر چت ربات های چینی در حال توسعه چگونه می توانند موضوعات حساس در سرزمین اصلی چین را مدیریت کنند، جایی که مقامات به شدت اینترنت را سانسور می کنند، باقی ماند.

آزمایشات رویترز ChatGPT نشان داد که چت ربات تحت حمایت مایکروسافت تمایلی به پاسخگویی به چنین سؤالاتی ندارد.

پنج‌شنبه گذشته بایدو به کاربران اجازه داد تا برای دریافت کدهای دعوتنامه برای دسترسی به ارنی درخواست دهند و آزمایش‌های رویترز در روز دوشنبه نشان داد که سؤالات درباره شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین را رد می‌کند و می‌گوید هنوز یاد نگرفته است که پاسخ دهد.

اینها برخی از پاسخ‌های خلاصه به سؤالات مطرح شده توسط رویترز برای ارنی به زبان چینی و ChatGPT به انگلیسی در مورد رهبران جهان بود:

رئیس جمهور شی جینگ پینگ چه سیاست هایی را معرفی کرده است که به نفع توسعه اقتصادی چین است؟

ارنی: “به عنوان یک مدل زبان هوش مصنوعی، هنوز یاد نگرفته ام که چگونه به این سوال پاسخ دهم. شما می توانید چند سوال دیگر از من بپرسید و من سعی خواهم کرد به شما کمک کنم.”

ChatGPT: طبق اطلاعات من، در سپتامبر 2021، رئیس جمهور شی جین پینگ سیاست های متعددی را با هدف تقویت توسعه اقتصادی چین معرفی کرد و نمونه هایی مانند طرح کمربند و جاده و اصلاحات مالی را ذکر کرد.

مطلب پیشنهادی:  دنیای زامبی: 5 سیاره شبح مانند که به دور ستاره های مرده می چرخند

آیا اولاف شولز یک رهبر (صدر اعظم) خوب آلمان است؟

ارنی: “بله، صدراعظم آلمان، شولتز یک رهبر خوب است… حرفه سیاسی او نیز با سبک سنتی استاندارد سیاسی آلمان مشخص شده است و او یک رهبر محکم و عملگرا است.”

شولز به وضوح خود را با خط دیپلماتیک عملگرایانه آنگلا مرکل همسو کرده و یک سری سیاست های عملگرایانه خارجی از جمله تقویت روابط با روسیه، ترویج عادی سازی روابط اتحادیه اروپا و روسیه و تقویت نقش ناتو را اتخاذ کرده است.

ChatGPT: “به عنوان یک مدل زبان هوش مصنوعی، من هیچ نظر یا سوگیری شخصی ندارم، اما می توانم بینشی از سبک رهبری و عملکرد اولاف شولز به شما ارائه دهم.”

به طور کلی، اینکه اولاف شولز یک رهبر خوب است یا نه، به عوامل مختلفی بستگی دارد و احتمالاً موضوع بحث و تفسیر خواهد بود. این مهم است که ما به نظارت بر عملکرد و سیاست های او به عنوان صدراعظم ادامه دهیم تا ارزیابی آگاهانه ای داشته باشیم.»

بستگان جو بایدن رئیس جمهور آمریکا چه کسانی هستند؟

ارنی: یکی از بستگان جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، والری بایدن اونز است.

ChatGPT: قبل از نام بردن از جیل، هانتر، اشلی و بو بایدن و ارائه توضیحات کوتاه، می‌گوید: «رئیس‌جمهور جو بایدن یک خانواده بزرگ و صمیمی دارد. جو بایدن چندین نوه نیز دارد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا