تکنولوژی

GPT-4 می تواند کار را به یک منظره جهنمی بیش از حد تولیدی تبدیل کند

OpenAI به‌روزرسانی بزرگی را برای فناوری ChatGPT، ابزار آنلاین به ظاهر جادویی که متخصصان برای پیش‌نویس ایمیل‌ها، نوشتن پست‌های وبلاگ و موارد دیگر از آن استفاده می‌کنند، اعلام کرده است. اگر ChatGPT را به عنوان یک ماشین در نظر می گیرید، مدل زبان جدید که به نام GPT-4 شناخته می شود موتور قدرتمندتری را اضافه می کند. ChatGPT قدیمی فقط می توانست متن را بخواند. ChatGPT جدید می تواند به عکسی از محتویات یخچال شما نگاه کند و دستور غذا را برای شام پیشنهاد دهد. ChatGPT قدیمی در آزمون وکالت در صدک 10 امتیاز کسب کرد. جدید در دهه 90 بود. در ساعاتی پس از راه‌اندازی، مردم از آن برای ایجاد یک وب‌سایت از یک طرح دستی یا جستجوی یک وب‌سایت دوستیابی برای یافتن یک شریک ایده‌آل استفاده کردند.

اما این بخش سرگرم کننده رها کردن یک مدل زبان قدرتمند در عموم است. دوره ماه عسل. عواقب دراز مدت آن چیست؟ OpenAI (یک بار دیگر) مجموعه داده‌هایی را که برای آموزش GPT-4 استفاده کرده است، فاش نکرده است، بنابراین محققان نمی‌توانند مدل را بررسی کنند تا تعیین کنند چگونه ممکن است به طور ناخواسته افراد را دستکاری یا اطلاعات نادرست ارائه دهد. با این حال، به طور گسترده تر، دوره جدیدی از کارآیی بیش از حد را آغاز می کند، که در آن متخصصان باید هوشمندتر و سریع تر کار کنند – یا از بین می روند.

هیچ نمونه ای بهتر از مورگان استنلی که از سال گذشته از GPT-4 استفاده می کند وجود ندارد. مورگان استنلی GPT-4 را بر اساس هزاران مقاله منتشر شده توسط تحلیلگرانش در مورد بازارهای سرمایه، طبقات دارایی، تجزیه و تحلیل صنعت و موارد دیگر آموزش داد تا یک چت بات برای مشاوران ثروت خود ایجاد کند. این شرکت گفت که روزانه حدود 200 کارمند در بانک از آن استفاده می کنند.

مطلب پیشنهادی:  ناسا: آخرین ابرماه سال 2022 را از دست ندهید! زمان و مکان تماشا را بررسی کنید

جف مک‌میلان، رئیس تحقیقات مورگان استنلی در بیانیه‌ای گفت: «آن را به‌عنوان استراتژیست سرمایه‌گذاری، اقتصاددان ارشد، استراتژیست سهام جهانی و هر تحلیلگر دیگری در سرتاسر جهان که هر روز برای هر مشاوری آماده است، در نظر بگیرید».

اما در اینجا خطی است که واقعاً از شرح پرونده خود OpenAI متمایز است:

مک میلان می‌گوید این تلاش همچنین روابط بین مشاوران مورگان استنلی و مشتریانشان را غنی‌تر خواهد کرد و به آن‌ها اجازه می‌دهد سریع‌تر به افراد بیشتری کمک کنند.

چقدر سریعتر؟ یکی از سخنگویان مورگان استنلی به من گفت که مشاوران آن اکنون می توانند در عرض چند ثانیه کارهایی را انجام دهند که قبلاً نیم ساعت طول می کشید، مانند بررسی یادداشت یک تحلیلگر برای مشاوره به مشتری در مورد عملکرد برخی شرکت ها و سهام آنها.

همانطور که بسیاری به طور غریزی از آن می ترسیدند، سیستم های هوش مصنوعی قدرتمند مانند GPT-4 جایگزین گروه های بزرگی از کارگران حرفه ای نمی شوند. اما آنها را تحت فشار بیشتری قرار می دهند تا در کاری که انجام می دهند بهره ورتر و سریعتر باشند. آنها میله را برای آنچه که خروجی قابل قبول در نظر گرفته می شود بالا می برند و عصری با کارایی فوق العاده را آغاز می کنند که برخلاف آنچه قبلاً دیده ایم.

این امر تا حدی در مورد مترجمان و مترجمان حرفه ای اتفاق افتاده است. با افزایش محبوبیت ابزارهای هوش مصنوعی مانند Google Translate و DeepL در بین مشتریان تجاری، بسیاری از مترجمان نگران بودند که جایگزین شوند. در عوض، از آنها انتظار می رفت که تولید خود را افزایش دهند.

مطلب پیشنهادی:  تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا تصویری از سیاره فراخورشیدی با جرم ۱۲ برابر مشتری گرفت.

به گفته نوریا لندراس که بیش از 20 سال مترجم حرفه ای است، قبل از ظهور ابزارهای ترجمه، انتظار می رفت که یک حرفه ای روزانه بین 1000 تا 2000 کلمه ترجمه کند. او می گوید: «اکنون انتظار می رود که آنها 7000 نفر را مدیریت کنند. همتایان او در صنعت پیش‌بینی کرده‌اند که سیستم‌های هوش مصنوعی بیشتری از آنها در ترجمه همزمان پشتیبانی می‌کنند، اما این می‌تواند در عمل به معنای کار بیشتر برای مترجمان انسانی باشد و بررسی کنند که خروجی دستگاه اشتباه نیست.

همچنین سطح عملکرد افراد را بالا می برد. Llanderas اضافه می کند: “با کمک اضافی، شما هیچ بهانه ای برای از دست دادن چیزی ندارید.”

بیشتر اینها نمونه ای از پیشرفت تکنولوژی است. تلفن های هوشمند به ما اجازه داده اند که در هر زمان به محل کار متصل شویم. Slack به ما این امکان را می‌دهد که با افراد بیشتری در یک شرکت ارتباط برقرار کنیم، بدون مشکل. اما چنین ابزارهایی ما را بیشتر به زنجیر کار نگه می‌دارند و دقایقی از روز را که کارگران ممکن است در گذشته برای تفکر، تفکر استراتژیک یا صرفاً آرامش استفاده می‌کردند، از بین ببرند.

GPT-4 به وضوح این پتانسیل را دارد که ارزش بیشتری از کارگران انسانی استخراج کند، اما ممکن است به قیمت انرژی ذهنی ما تمام شود. به همان اندازه که این الگوها درخشان هستند، مراقب باشید که چگونه می توانند شما را یک قدم کوچکتر به فرسودگی شغلی نزدیکتر کنند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا