تکنولوژی

Killjoy! دیگر خبری از “هی سیری” نیست! اپل در آستانه ایجاد یک تغییر بزرگ است

عبارت “Hey Siri” به یکی از ویژگی های نمادین تبدیل شده است که توسط اپل در سال 2014 برای فعال کردن Siri، دستیار مجازی معرفی شد. در طول سال ها، به دلیل ارجاعات آن در فرهنگ عامه، محبوبیت پیدا کرده است. با این حال، گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که اپل ممکن است همانطور که مارک آلمان از بلومبرگ اشاره کرده است، در WWDC 2023 پشتیبانی از این عبارت ماشه را حذف کند. گورمان امروز در توییتی نوشت: «هفته آینده این فرصت را بررسی خواهم کرد».

این تغییر احتمالی اولین بار در نوامبر گذشته گزارش شد، زمانی که گورمن اشاره کرد که اپل در حال کار بر روی ابتکاری برای حذف “Hey” از عبارت ماشه است. در عوض، کاربران فقط باید «Siri» را همراه با دستور فعال کردن دستیار مجازی بگویند. بلومبرگ همچنین اعلام کرد که اپل چندین ماه است که روی اجرای این تغییر کار می کند. لازم به ذکر است که این شرکت ممکن است در سال 2023 با اعلام احتمالی در WWDC 2023 آن را معرفی کند.

اگر این اصلاح انجام شود، اپل با الکسای آمازون هماهنگ می شود که کاربران را ملزم می کند به جای «هی الکسا» بگویند «الکسا». هدف از این حرکت ساده‌سازی فرآیند فعال‌سازی و بهبود تجربه کاربری در همه دستگاه‌های اپل است.

نیازی به گفتن نیست، برای همه طرفدارانی که به این عبارت عادت دارند، ممکن است کمی طول بکشد تا به عبارت جدید عادت کنند. از این گذشته، سیری به تنهایی صدای خوبی ندارد. اما وقتی با هِی جفت می شود، هاله ای به خود می گیرد، هاله ای نمادین اگر بخواهید.

مطلب پیشنهادی:  فیات با اقدام دوم غافلگیرکننده Electric 500 چیزی برای از دست دادن ندارد

علاوه بر تغییر احتمالی در عبارت ماشه سیری، انتظار می‌رود اپل چندین مک جدید را در WWDC 2023 معرفی کند. شایعه شده است که این مک‌ها از پردازنده M2 Max و تراشه M2 Ultra که هنوز معرفی نشده است، استفاده می‌شود. با این حال، انتظار می‌رود مهم‌ترین ویژگی این رویداد، هدست واقعیت ترکیبی اپل باشد. حدس زده می‌شود که این راه‌اندازی می‌تواند به اندازه عرضه اولیه آیفون برای این شرکت بزرگ باشد و حتی می‌تواند میراث تیم کوک، مدیر عامل اپل را تحت تأثیر قرار دهد. در واقع، آخرین سرمایه گذاری کوک، اپل واچ، کاملاً موفقیت آمیز بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا