موبایل

Threads در حال حاضر از این 10 روش با توییتر متفاوت است

Threads اینجاست و در حال حاضر میلیون‌ها ثبت‌نام دارد، بدون شک به دلیل فرآیند پیوستن آسان، در دسترس بودن فوری آن برای کاربران اندروید و iOS، و این واقعیت که رابط کاربری آن بسیاری از ویژگی‌های آشنا را با رقیب اصلی خود، توییتر به اشتراک می‌گذارد.

اما تفاوت بین دو پلتفرم میکروبلاگینگ چیست؟ Threads چگونه خود را از توییتر متمایز کرده است؟ مانند بسیاری از کاربران توییتر، ممکن است تشنه یک جایگزین باشید و متعجب باشید که برنامه متا با توییتر چه تفاوتی دارد و آیا این تفاوت ها ارزش ثبت نام و یادگیری نحوه پیمایش یک برنامه رسانه اجتماعی دیگر را دارند یا خیر.

مجموعه ای از اسکرین شات های موبایل که برنامه Threads را در پس زمینه سیاه نشان می دهد.
موضوعات / متا

ما قبلاً به 10 تفاوت متمایز بین Threads و Twitter اشاره کرده‌ایم، و فهرست ما از این تفاوت‌ها در زیر به هیچ وجه کامل نیست. برخی از اینها انحراف خوبی از تجربه توییتر هستند، برخی از آنها چندان خوب نیستند، و برخی از آنها ممکن است موقتی باشند زیرا هنوز زود است و Threads هنوز در حال توسعه است. در هر صورت، در زیر نگاهی دقیق‌تر به هر یک از این تفاوت‌ها و تأثیر آن‌ها بر تجربه کاربر Threads خواهیم داشت.

حساب‌های Threads به حساب‌های موجود در رسانه‌های اجتماعی مرتبط هستند

اگر در Threads ثبت نام کرده اید، چیزی که فورا متوجه آن خواهید شد این است که برای ثبت نام به یک حساب کاربری موجود در اینستاگرام نیاز است. درست است، حساب Threads شما به حساب IG شما مرتبط می شود. این در حال حاضر تفاوت زیادی با توییتر دارد، که به شما امکان می‌دهد بدون اتصال آن به پلتفرم دیگری یک حساب کاربری ایجاد کنید. این دو مفهوم دارد، یکی بدیهی و دیگری نه چندان آشکار. واضح است که اگر می خواهید یک حساب ناشناس تر در Threads داشته باشید، اگر از حساب IG موجود خود استفاده کنید، احتمالاً این اتفاق نخواهد افتاد. در واقع، نمایه حساب Threads شما به طور خودکار شامل پیوندی به پروفایل اینستاگرام می شود که افراد می توانند از آن برای بازدید از پروفایل IG شما استفاده کنند.

(اگرچه احتمالاً می توانید برای یک حساب جدید IG ثبت نام کنید و از آن برای ایجاد یک حساب Threads ناشناس تر استفاده کنید.)

دومین پیامد نه چندان آشکار پیوند دادن حساب IG خود به Threads این است که به دلیل نحوه تنظیم Threads در حال حاضر، نمی توانید حساب Threads خود را بدون حذف اکانت لینک شده اینستاگرام حذف کنید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که Threads واقعاً برای شما مناسب نیست، اما می‌خواهید آن حساب IG را حفظ کنید، تنها گزینه شما غیرفعال کردن حساب Threads است.

مطلب پیشنهادی:  فروش چهارم ژوئیه این آیپد را به پایین‌ترین قیمت تا کنون کاهش می‌دهد

(همچنین شایان ذکر است که آدام موسری، رئیس اینستاگرام، روز پنجشنبه موضوعی را در مورد موضوع حذف اکانت Threads منتشر کرد و گفت که آنها “در حال جستجوی راهی برای حذف حساب Threads شما به طور جداگانه هستند.”)

فعلا فقط موبایل هست

بسیاری از مردم ترجیح می دهند به جای پیمایش توییت ها در یک برنامه تلفن همراه، از طریق وب سایت دسکتاپ خود به توییتر دسترسی داشته باشند. Threads یک وب سایت دارد، اما شما نمی توانید به طور مستقیم به این پلتفرم دسترسی داشته باشید. در حال حاضر، وب سایت Threads تنها دارای یک کد QR است که کاربران را به برنامه های تلفن همراه خود هدایت می کند. بنابراین، در این مرحله، اگر شدیداً ترجیح می دهید به رسانه های اجتماعی خود از طریق یک وب سایت دسکتاپ دسترسی داشته باشید، Threads ممکن است پلتفرمی برای شما نباشد.

اما ممکن است در آینده باشد. موسری پاسخی را در Threads ارسال کرد که نشان می‌دهد نسخه پلتفرم وب‌سایت در دست ساخت است. و همانطور که ممکن است متوجه شده باشید، در حالی که نمی توانید محتوا را در Threads از طریق یک وب سایت دسکتاپ مشاهده یا ایجاد کنید، می توانید پروفایل ها و پست ها را در وب دسکتاپ مشاهده کنید، اگر پیوندی به آنها داشته باشید، مانند آنچه قبلا در این پاراگراف وجود داشت.

فقط یک خوراک اصلی وجود دارد

اسکرین شات از صفحات مختلف موضوعات اینستاگرام.
گرایش های دیجیتال

پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی به خاطر پر کردن فیدهای شما با محتوای ارجاعی (معمولاً ناخواسته) از حساب‌هایی که دنبال نمی‌کنید، بدنام هستند. اما توییتر (و اینستاگرام و فیس‌بوک در این مورد) گزینه‌های دیگری را برای مرور فید شما ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهد پست‌هایی را که در حال پیمایش هستید محدود کنید و فقط پست‌هایی از افرادی که دنبال می‌کنید یا آنها را مورد علاقه قرار داده‌اید یا به لیست‌های خاصی اضافه کرده‌اید محدود کنید. توییتر به طور خاص دارای ویژگی Lists و تب Follow است تا به کاربران خود اجازه دهد از الگوریتم آن فرار کنند.

موضوعات… این کار را نمی کند. با Threads، یک کانال اصلی را برای مرور دریافت می‌کنید، و این یک کانال رایگان برای همه است. اغلب مملو از انواع حساب‌هایی است که حتی آنها را دنبال نمی‌کنید، اگرچه گاهی اوقات تعدادی از حساب‌هایی که دنبال می‌کنید به بالای فید می‌رسند. فید همچنین زمانی نیست که به هرج و مرج می افزاید.

و با توجه به پست وبلاگ اینستاگرام در مورد Threads، این فید قرار است “محتوای توصیه شده از سازندگان جدیدی را که هنوز کشف نکرده اید” را ارائه دهد. بنابراین انتظار نداشته باشید که این حساب های تصادفی به این زودی ها از فید Threads شما ناپدید شوند. از این پس در Threads نمی‌توانید از تصادفی‌سازی‌های توصیه‌شده در فید خود بدون نیاز به بی‌صدا کردن یا مسدود کردن جداگانه آنها اجتناب کنید.

مطلب پیشنهادی:  Samsung Galaxy Z Flip 4 Starbucks Edition پیش از شایعه رویداد Galaxy Unpacked در ماه آگوست دیده شده است.

هیچ موضوع فعلی وجود ندارد

هیچ موضوع پرطرفداری در Threads وجود ندارد که به شما بگوید همه در مورد چه چیزی صحبت می کنند، گفتمان روز چیست یا شخصیت اصلی کیست. در توییتر، ویژگی پرطرفدار اغلب منبع شایعات، وحشت (“چرا نام سلبریتی مورد علاقه من پرطرفدار است؟!”) و اخبار فوری است. موضوعات پرطرفدار مشکلات آزاردهنده خود را داشته اند، اما نداشتن آنها در Threads اشتباه به نظر می رسد. این قابلیتی است که راهی سریع و راحت برای دیدن اخبار مهم روز و دسترسی آسان به اطلاعات بیشتر در مورد آن اخبار ارائه می دهد. امیدواریم که Threads در تلاش خود برای جایگزینی توییتر راهی برای گنجاندن موضوعات پرطرفدار در پلتفرم خود پیدا کند.

تاپیک ها نیز هنوز هشتگ ندارند

هشتگ ها یافتن محتوای مرتبط با موضوعاتی را که بیشتر به آنها اهمیت می دهید آسان می کند. اگر به آخرین فصل سریال وسواس دارید خرس (و چه کسی نیست؟)، یک جستجوی سریع در هشتگ رسمی توییتر او هزاران توئیت مملو از احساسات بزرگ همه نسبت به قسمت‌ها یا شخصیت‌های خاص را نشان می‌دهد. هشتگ ها به شما این امکان را می دهند که توییت زنده داشته باشید و اجتماع را در مورد رویدادهای مهم، حرکات، یا حتی فقط ورزش یا برنامه های تلویزیونی پیدا کنید.

به همین دلیل حیف است که Threads هنوز این ویژگی مهم را ندارد. اما هنوز نگران نباشید. هشتگ‌ها از جمله ویژگی‌های فهرست‌شده‌ای هستند که موسری اعتراف کرد که در این نسخه اولیه Threads وجود نداشت. بنابراین آنها به احتمال زیاد روی آن کار می کنند.

لایک های شما بخش مخصوص به خود را در پروفایل شما ندارند

حساب تایید شده در موضوعات اینستاگرام.
جو مارینگ / روندهای دیجیتال

در توییتر، وقتی پستی را لایک می‌کنید، پلتفرم آن لایک‌ها را در نمایه شما دنبال می‌کند تا همه ببینند. با رفتن به حساب توییتر و انتخاب تب لایک ها می توانید ببینید که شخصی چه چیزی را دوست داشته است.

از طرف دیگر، Threads بخش اختصاصی ندارد تا به دنیا نشان دهد که شما چه چیزی را دوست داشته اید. تا آنجا که ما می توانیم بگوییم، فقط دو تب نمایه دارد: موضوعات (پست های شما) و پاسخ ها. این بدان معنا نیست که هیچ یک از لایک های شما عمومی نیستند. گاهی اوقات افراد می توانند در حین پیمایش آنچه را که شما دوست داشته اید در فید اصلی ببینند. اما حداقل در Threads، هیچ بخش عمومی اختصاصی و با دسترسی آسان در صفحه شما برای گفتن وجود ندارد. همه چيز کسب و کار شما

مطلب پیشنهادی:  OnePlus 11 در مقابل OnePlus 11R: قیمت در هند، مقایسه مشخصات

بدون تبلیغات…فعلا

بله، Threads در حال حاضر بدون آگهی است. اما بیایید واقعی باشیم، این تنها اولین روز کامل از وجود و انتشار عمومی این برنامه است، و به احتمال زیاد Threads در برخی مواقع تبلیغاتی را در فید قرار دهد. (در پاسخی که در Threads منتشر شد، به نظر می رسد مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، نشان می دهد که تبلیغات (یا “درآمدزایی”) پس از بهبود برنامه و رسیدن به هدف 1 میلیارد کاربر می توانند به Threads بیایند.)

اما در حال حاضر، از آزادی خود از تبلیغات لذت ببرید.

بدون DM

همچنین موضوعات در حال حاضر هیچ پیام مستقیمی ندارند. بنابراین اگر دوست دارید با دوستان خود از طریق DM چت کنید، Threads ممکن است برای شما مناسب نباشد. همچنین مشخص نیست که آیا افزودن DM به Threads در آینده واقعاً یک اولویت است یا خیر. طبق یک موضوع ارسال شده توسط Mosseri، پیام‌ها در میان تعدادی از ویژگی‌های موجود در Threads فهرست می‌شوند، اما پیام‌ها با کلمه «شاید» فهرست می‌شوند. همانطور که در اینجا، آنها ممکن است مطمئن نباشند که آیا آن را به Threads اضافه کنند، مانند سایر ویژگی های از دست رفته لیست شده.

هیچ راهی برای نشانک گذاری پست ها وجود ندارد

به عنوان کسی که هر روز تعداد زیادی پست را برچسب گذاری می کند، این ناامید کننده ترین بخش Threads بود. در حال حاضر راهی برای ذخیره یا نشانک گذاری پست وجود ندارد. امیدواریم آنها آن را در یک به روز رسانی آینده اضافه کنند، آنها را قابل جستجو کنند و به کاربران اجازه دهند آنها را در پوشه ها سازماندهی کنند. ما می دانیم که شما می توانید آن را انجام دهید موضوعات! اینستاگرام اکنون به شما امکان می دهد پست ها را ذخیره کرده و آنها را سازماندهی کنید.

محدودیت 500 کاراکتر برای پست های متنی

کاربران توییتر که از این پلتفرم بدون اشتراک توییتر آبی استفاده می کنند، می توانند توییت هایی با حداکثر 280 کاراکتر ارسال کنند. مشترکین آبی توییتر می توانند توییت هایی با حداکثر 4000 کاراکتر ارسال کنند.

Threads در حال حاضر جایی در وسط است، زیرا حداکثر 500 کاراکتر در هر پست را به صورت رایگان ارائه می دهد. که یک تغییر خوشایند از توییتر است. صراحتاً چهار هزار کاراکتر برای یک سایت میکروبلاگینگ بیش از حد است، و 280 کاراکتر گاهی اوقات ممکن است کمی احساس شود. پانصد کاراکتر ممکن است در واقع نقطه شیرینی باشد که به ما کمک می کند مطالب را کوتاه نگه داریم و به ما امکان می دهد افکار خود را بدون نیاز به یافتن راه های دیگری برای مخفف کردن آنها با شکلک ها یا روش های دیگر بنویسیم.

توصیه های سردبیران
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا