تکنولوژی

این 4 تنها اشیاء ساخته دست بشر روی زمین هستند که از فضا قابل مشاهده هستند. دیوار بزرگ چین در این لیست نیست

فهرست اشیاء ساخته دست بشر روی زمین که از فضا با چشم غیر مسلح یا با کمک دوربین قابل مشاهده هستند بسیار کم است. و نه، دیوار بزرگ چین در این لیست قرار ندارد.

بشریت در مدت کوتاه خود ساختارهای شگفت انگیزی را به عنوان غالب ترین گونه روی زمین ایجاد کرده است. از تاج محل تا دیوار بزرگ چین، اینها مکان‌های شگفت‌انگیزی هستند که در آزمون زمان ایستاده‌اند و هنوز هم هر روز ما را تحت تأثیر قرار می‌دهند. اما برخی از این ساختارها حتی چشمگیرتر از آن چیزی هستند که ما تصور می کردیم. و پس از پرتاب ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضانوردانی که روی فضاپیما کار می‌کردند، این اشیاء ساخته شده توسط انسان را از فضای وسیع بالای زمین مشاهده کردند. ISS یک پروژه مشترک چند ملیتی است که شامل ناسا، روسکوسموس، JAXA، ESA و CSA است. بنابراین ساختارهایی که از فضا چه با چشم غیر مسلح و چه با دوربین دیده می شوند چیست؟ بخوانید تا متوجه شوید.

قبل از اینکه به لیست برسیم، در اینجا یک واقعیت جالب وجود دارد. قرن هاست که گفته می شود دیوار چین را می توان از فضا با چشم غیر مسلح دید. با این حال، اکنون مشخص شده است که این یک افسانه است و دیوار را نمی توان حتی از مدار پایین زمین بدون ابزارهای تخصصی دید. کریس هادفیلد فضانورد سابق آن را در یک یک توییت. او گفت: «دیوار بزرگ چین از مدار با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست. خیلی باریک است + از خطوط و رنگ های طبیعی پیروی می کند.

مطلب پیشنهادی:  اثر ایلان ماسک: جیجی حدید از توییتر خارج شد و آن را محل «نفرت» نامید

اشیاء ساخته دست بشر که از فضا قابل مشاهده هستند

1. پالم جمیرا، دبی – نخل جمیرا یک اثر هنری است. این جزیره ساخته دست بشر است که در خط ساحلی دبی واقع شده است و هتل های پر زرق و برق، ساختمان های مسکونی لوکس و رستوران های بین المللی شیک را در خود جای داده است. به شکل درخت خرما، یکی از تنها اشیای ساخته دست بشر است که حتی از خط کارمان (مرز بین جو زمین و فضای بیرونی) قابل مشاهده است.

2. سد سه دره، چین – در حالی که دیوار چین از فضا قابل مشاهده نیست، این سد عظیم قطعا قابل مشاهده است. این سد در امتداد رودخانه یانگ تسه، سومین رودخانه بزرگ جهان، ساخته شده است که بیش از 3900 مایل تا چین امتداد دارد. ماهواره لندست ناسا پس از ایجاد سد در سال 1994 از فضا عکس گرفت.

3. اهرام جیزه – اگرچه بزرگترین شی ساخته دست بشر نیست، اما به گفته بسیاری از فضانوردان، اهرام جیزه را می توان در واقع از فضا مشاهده کرد. به گفته لروی چیائو، فرمانده سابق ایستگاه فضایی بین المللی، این ساختار اسرارآمیز به صورت نقاط ریز از فضا دیده می شود. با این حال، دوربین عملکرد بهتری در ثبت جزئیات آن دارد.

4. معدن کانیون بینگهام، شهر سالت لیک – این یک افزوده شگفت انگیز است، زیرا معمولاً مردم فکر نمی کنند که معدن از فضا قابل مشاهده است. این به این دلیل است که مین به داخل زمین می رود، نه بیرون، از زمین خارج می شود و تشخیص آن را آسان می کند. با این حال، وسعت معدن مس چنان ساختار منحصر به فردی ایجاد کرده است که اکنون به راحتی از فضا قابل مشاهده است، جایی که به صورت گردابی روی زمین ظاهر می شود.

مطلب پیشنهادی:  برنامه کارآموزی ISRO 2023 اینجا است. نحوه درخواست را بدانیدنوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا